بررسی انواع تبلیغات دیجیتال

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
استراتژی بازاریابی

تبلیغات دیجیتال در دهه گذشته صنعت بازاریابی را تسخیر کرده است. به همین دلیل است که کسب‌ و کارها، تبلیغ ‌کنندگان و بازاریابان بایستی با این تبلیغات آشنا باشند. این روزها به دلیل طیف گسترده ای از انواع تبلیغات دیجیتال که وجود دارد، لازم است تحقیقات مداومی صورت گیرد. ما در این مقاله تبلیغات دیجیتال را مورد بررسی قرار می دهیم.

شش نوع اصلی از تبلیغات دیجیتال وجود دارد: نمایش، رسانه های اجتماعی، بومی، جستجو، ویدئو و بازاریابی ایمیلی.

انواع تبلیغات دیجیتال

تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی ابتدایی ترین شکل تبلیغات دیجیتال است و در درجه اول از تصاویر و متن تشکیل می شود و معمولاً به صورت بنر، صفحات فرود، پنجره های بازشو یا تبلیغات فلش در وب سایت ها و وبلاگ ها نشان داده می شوند. تفاوت اصلی بین تبلیغات نمایشی و انواع دیگر این است که تبلیغات نمایشی در نتایج جستجو نشان داده نشده و بسیار مقرون به صرفه است.

تقریباً در همه جای اینترنت می توان تبلیغات نمایشی را پیدا کرد. این نوع تبلیغات به احتمال زیاد برای اکثر کاربران بی ربط است زیرا معمولاً فقط یک فضای تبلیغاتی در وب سایت بوده و هیچ هدفی در آن وجود ندارد. به عنوان مثال، بسیاری از تبلیغ ‌کنندگان برای تبلیغ هتل ‌ها، لباس‌ ها، بازی ‌ها، رویداد و نمایش‌ ها استفاده می ‌کنند که همگی می ‌توانند همزمان در وب‌ سایت نشان داده شوند.

تبلیغات بومی

تبلیغات بومی از انواع تبلیغات دیجیتال است. چهار نوع زیرمجموعه تبلیغات بومی وجود دارد: in-feed، تبلیغات جستجو، ابزارک های توصیه و لیست های تبلیغاتی. تبلیغات بومی بر اساس عادات و تاریخچه آنلاین مخاطبان بوده و تبلیغاتی را نشان می دهد که ممکن است به آنها مرتبط باشد.

تبلیغات بومی کمترین مزاحمت را برای کاربران دارد زیرا آنچه که می بینند به احتمال زیاد به آنها مربوط است.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی صرفاً به دلیل تعداد زیاد کاربر و سهولت هدف گیری مخاطبان به بزرگترین مرکز تبلیغات دیجیتال تبدیل شده اند. دیدن تبلیغات نمایشی، بومی و ویدیویی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی بسیار رایج است. تبلیغات رسانه های اجتماعی پولی اساساً تبلیغات بومی هستند. آنها توسط پلت فرم رسانه های اجتماعی با “حمایت مالی” یا “تبلیغات” برچسب گذاری می شوند.

اینفلوئنسرها، کسانی هستند که در پست ‌ها، ویدیوها یا داستان ‌های خود درباره یک محصول خدماتی به اشتراک می ‌گذارند که این از انواع تبلیغات دیجیتال به شمار می رود.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

بازاریابی موتورهای جستجو شاید قابل اعتمادترین نوع تبلیغات دیجیتال باشد زیرا بر اساس کلمات کلیدی است. دو زیرگروه اصلی SEM عبارتند از پرداخت به ازای کلیک (PPC) و بهینه سازی موتور جستجو (SEO). از محبوب ترین پلتفرم های SEM می توان به گوگل و بینگ اشاره کرد. حتی اگر موتورهای جستجو می توانند هزاران نتیجه را نشان دهند، 90٪ از کاربران جستجوی خود را در صفحه اول پایان می دهند. به همین دلیل است که استفاده از SEM و استراتژی برای اطمینان از نمایش لیست شما در صفحات اول بسیار مهم است.

کمپین ها و تبلیغات PPC به کسب و کارها اجازه می دهد تا به عنوان اولین و یا آخرین نتایج در صفحه اول ظاهر شوند.

موتورهای جستجو نتایج را بر اساس ارتباط نشان می دهند، بنابراین با بهینه سازی یک وب سایت برای کلمات کلیدی خاص، کسب و کارها شانس بیشتری برای نمایش در صفحه اول و دریافت بازدید رایگان دارند. بهینه‌ سازی وب‌ سایت‌ ها معمولاً مستلزم پیوند دادن، هدف‌ گیری کلمات کلیدی و توضیحات متا و… است.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی یکی از ساده ترین انواع تبلیغات دیجیتالی است. این تبلیغات می توانند قبل از تماشای ویدیوهای دیگر در YouTube، Hulu یا Facebook به عنوان یک تبلیغ تجاری نمایش داده شده و یا می توانند به عنوان تبلیغات بومی یا نمایشی ادغام شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله بازاریابی اینترنتی مطالعه شود.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی راهی آسان برای دستیابی موثر به مخاطبین هدف است. ایجاد لیست ایمیل هیچ هزینه ای ندارد و مدیریت بازاریابی ایمیلی معمولاً بسیار مقرون به صرفه می باشد.

انواع تبلیغات دیجیتال

کلام آخر

بازاریابی هر کسب و کار همیشه متفاوت خواهد بود؛ به همین منظور یادگیری انواع تبلیغات دیجیتال یکی از مهم ترین کارهایی است که باید تمام مشاغل انجام دهند.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :