چهار راه برای بهبود رتبه سایت (SEO)

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
پلاگین پنل کاربری در وردپرس

اگر سایتی برای کسب و کار خود دارید و می خواهید سایتتان را ارتقا دهید، لازم است پیشنهادات زیر را دنبال کنید تا بهبود سئوی وب سایت زا انجام دهید و وب سایت خود را در رتبه های بالای نتایج موتورهای جستجو ببینید.

روش های بهبود سئوی وب سایت در 4 مرحله

1. محتوای مرتبط و معتبری را منتشر کنید

محتوای معتبر و باکیفیت، محرک شماره یک رتبه بندی موتورهای جستجوی شما است و هیچ جایگزینی برای محتوای عالی وجود ندارد. این امر به ویژه در هنگام انجام بازاریابی سئو صادق است. محتوای با کیفیتی که به طور خاص برای کاربر مورد نظر شما ایجاد می شود، ترافیک سایت را افزایش می دهد. مهارت های وب نویسی خود را به خوبی تنظیم کنید و خود را به عنوان یک مرجع در موضوعی که در مورد آن می نویسید، معرفی کنید.

کلید واژه ها

یک عبارت کلیدی خاص را برای هر صفحه محتوای معتبر در وب سایت خود شناسایی و هدف قرار دهید. به این فکر کنید که خواننده شما چگونه می ‌تواند آن صفحه خاص را با عبارات جستجویی مانند:

 • کارشناسی ارشد آنلاین در مدیریت مهندسی
 • مهندسی زیست پزشکی چیست؟
 • عکاسی از ابزار پزشکی
 • چگونه برای بورسیه اقدام کنیم؟
 • تفاوت بین مهندسی و فناوری مهندسی چیست؟

عبارات کلیدی چندگانه در بهبود سئوی وب سایت

دستیابی به رتبه بندی موتورهای جستجو برای عبارات کلیدی چندگانه برای یک صفحه وب بسیار دشوار است، مگر اینکه این عبارات بسیار مشابه باشند. یک صفحه ممکن است بتواند هم برای «شغل های مهندسی زیست پزشکی» و هم برای «شغل های مهندسی زیست پزشکی» رتبه بندی کند. رتبه بندی برای “امور دانشجویی” و “ریاست دانشجویان” یا “تبعیض جنسیتی” و “رویه های گزارش خشونت” با یک صفحه بعید است.

اگر می خواهید در وب سایت خود برای عبارات چند کلمه کلیدی رتبه بندی شوید، باید برای هر عبارت کلیدی مورد نظر خود، یک صفحه وب جداگانه ایجاد کنید.

قرار دادن کلمات کلیدی

هنگامی که عبارت کلیدی شما برای یک صفحه مشخص انتخاب شد، به این سؤالات توجه کنید:

آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلیدواژه در URL صفحه استفاده کنم؟

آیا می توانم از بخشی یا تمام عبارت کلیدی در عنوان صفحه استفاده کنم؟

آیا می توانم بخشی یا تمام عبارت کلیدواژه را در عنوان صفحه و عنوان فرعی استفاده کنم؟

پاسخ مثبت به این سوالات می تواند رتبه شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. به عنوان مثال، شما نمی خواهید کلمه “مهندسی” سه بار یا بیشتر در URL نشان داده شود. خوانایی و قابلیت استفاده همچنان بر بهینه سازی موتورهای جستجو برتری دارد.

محتوا در بهبود سئوی وب سایت

فراتر از URL صفحه، عنوان و محتوا بیشترین تأثیر را در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد. عبارت کلیدواژه خود را چندین بار در سراسر صفحه تکرار کنید؛ یک یا دو بار در پاراگراف های آغازین و پایانی و دو تا چهار بار دیگر در طول محتوای باقی مانده این عبارت را بیاورید.

فراموش نکنید که برای برجسته کردن این عبارات کلیدی، از تگ های برجسته، عنوان (به ویژه H1) و سایر تگ های تاکیدی استفاده نمایید؛ توجه داشته باشید که در این کار نباید زیاده روی کنید. شما همچنان می خواهید که زبان و سبک نوشتاری شما به طور طبیعی خوانده شود. مهم ترین نکته در نوشتن محتوا این است که بهترین صفحات برای کاربر نوشته می شود نه برای موتور جستجو.

2. محتوای خود را به طور منظم به روز کنید

موتورهای جستجو به انتشار محتوا اهمیت بسیار زیادی می دهند. محتوایی که به طور مرتب به روز می شود به عنوان یکی از بهترین شاخص های مرتبط بودن سایت در نظر گرفته می شود، بنابراین حتماً آن را به روز نگه دارید. محتوای خود را بر اساس یک برنامه زمان بندی مشخص (مثلاً هفته ای 3 بار) قرار دهید و در صورت نیاز، به روز رسانی کنید.

وبلاگ نویسی

نوشتن محتوای اضافی، غنی از عبارات کلیدی در وبلاگ خبری دپارتمان شما، رتبه بندی موتورهای جستجوی شما را افزایش می دهد. پست ‌های وبلاگ حتی می ‌توانند به‌ روزرسانی‌ های کوتاه‌ تری در مورد موضوعات خاصی باشند که شما هدف آن هستید. هنگامی که به خواننده کمک می کند تا تصویر بهتر یا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع ارائه دهد، صفحات وب CMS مرتبط و پست های وبلاگ خود را به هم متصل کنید.

3. متا در بهبود سئوی وب سایت

هنگام طراحی وب سایت خود، هر صفحه حاوی یک فاصله بین تگ های <head> برای درج متادیتا یا اطلاعاتی در مورد محتوای صفحه شما است. اگر یک سایت CMS دارید که در اصل توسط تیم وب UMC تولید شده است، این داده ها از قبل برای شما جمع آوری شده است. با این حال، بررسی و به روز رسانی متادیتا برای شما مهم است، زیرا سایتتان در طول زمان تغییر می کند.

عنوان متا

این قسمت مسئول عناوین صفحه نمایش داده شده در بالای پنجره مرورگر و عنوان در نتایج موتورهای جستجو هستند. این مهم ترین متادیتا در صفحه شما است. برای کسانی که دارای وب سایت CMS هستند، تیم وب یک سیستم خودکار برای ایجاد عنوان متا برای هر صفحه وب بر اساس عنوان صفحه شما ایجاد کرده است. این امر بر اهمیت استفاده از عناوین صفحه‌ های غنی از عبارات کلیدی می ‌افزاید.

توضیحات متا در بهبود سئوی وب سایت

توضیحات متنی است که مرورگر ممکن است در بازگشت جستجوی صفحه شما استفاده کند. آن را به عنوان نمایشگر پنجره سایت خود در نظر بگیرید، توصیفی مختصر و جذاب با هدف تشویق افراد به ورود، از آنچه در داخل سایت وجود دارد.

کلید واژه متا

به ندرت برای جدول بندی رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می شود. با این حال، شما باید قبلاً عبارات کلیدواژه خود را بشناسید، بنابراین اضافه کردن آنها به متا کلمات کلیدی خود ضرری ندارد. شما می خواهید عبارات مختلفی را وارد کنید. به عنوان یک قاعده کلی، سعی کنید آن را در حدود 3-7 عبارت نگه دارید و هر عبارت شامل 1-4 کلمه باشد.

4. یک سایت با ارزش با لینک های معتبر داشته باشید

با افزودن پیوندهای مرتبط در متن، اعتبار خود را بهبود بخشید. به جای داشتن پیوندهای “اینجا کلیک کنید”، سعی کنید نام مقصد را بنویسید. “اینجا کلیک کنید” هیچ ارزش موتور جستجویی فراتر از URL پیوست شده ندارد، همیشه با پیوند دادن کلمات کلیدی از پیوندهای توصیفی استفاده کنید – این نه تنها به بهبود سئوی وب سایت کمک می کند، بلکه به خوانندگان نیز کمک خواهد کرد.

بهبود سئوی وب سایت

کلام آخر

بهبود سئوی وب سایت برای افزایش کلیک و در نتیجه ارتقا کسب و کار بسیار مهم است، از این رو بهتر است سئو سایت خود را به دست متخصصان امن اس اس ال بسپارید تا بتوانید درآمد بسیار زیادی داشته باشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :