درباره خدمات سئو سایت

دسته بندی ها : سئو فاطمه عطائی
سئوی وب سایت چیست؟

خدمات سئو وب سایت یا بهینه سازی موتور جستجو، فرآیند توسعه وب سایت می باشد؛ که متناسب با نیازهای موتورهای جستجوی مختلف، مانند Google یا Bing با هدف ظاهر شدن در اولین نتایج جستجو برای کلمات کلیدی و اصطلاحات مورد استفاده مشتریان شرکت ها، پروژه ها و فعالیت های تجاری است.

موتورهای جستجو منبع 70٪ بازدید از وب سایت ها هستند، جایی که بازدید کنندگان سایت برای پاسخگویی به سوالات خاص یا جستجوی یک محصول یا خدمات با صدها موضوع منتشر شده برای پاسخ به سوالات بازدید کنندگان و حضور وب سایت برای اکثر شرکت ها، به موتورهای جستجوی مختلف متوسل می شوند.

انواع خدمات سئو وب سایت

خدمات سئو از نظر محتوا به دو نوع اصلی قابل تقسیم است:

سئو داخلی:

در نظر گرفته شده است که سئو باعث بهبود رتبه بندی سایت در نتایج جستجو و سرعت بایگانی آن می شوند، مانند: پیوند داخلی بین مقالات و برخی از آنها در سایت، ارائه محتوای خوب، توزیع دقیق کلمات کلیدی درون مقاله، بهبود عناوین مقاله، بهبود کیفیت تصاویر مقاله و سایر موارد.

سئو خارجی:

این هدف برای بهبود ظاهر لینک سایت در بین سایت های دیگر است، مانند ظاهر لینک سایتی بین سایت های شبکه های اجتماعی، یا بهبود بایگانی مقاله، و ارسال آن به مدیر وب سایت، و…

اما برای اینکه مقاله ای نتایج جستجوی گوگل را به خود اختصاص دهد، باید سئو داخلی و خارجی همزمان به کار گرفته شود، بنابراین بهتر است این کار، با همراهی بهترین شرکت های بازاریابی الکترونیکی انجام شود.

خدمات سئو وب سایت

مزایای سئو سایت

خدمات سئو وب سایت شامل خدمات زیر می شود:

. افزایش قابل توجه تعداد بازدید کنندگان سایت از طریق موتور جستجو.

. بایگانی سریع مطالب توسط موتورهای جستجو.

.قرارگرفتن در ده نتیجه اول صفحه نخست جستجو.

.اگر یک شرکت آنلاین دارید فروش خود را بهبود ببخشید.

.جلب اعتماد مشتریان، زیرا مشتری به یک چیز محبوب در اینترنت اعتماد دارد.

.حفظ نام تجاری خود در ذهن گروه های هدف.

چرا بهینه سازی سایت برای بازاریابی مهم است؟

سئو یک بخش اساسی در بازاریابی دیجیتال است، زیرا افراد هر ساله تریلیون جستجو را انجام می دهند، که غالباً با هدف تجاری برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات  و… 

جستجو، اغلب منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای مارک ها است و سایر کانال های بازاریابی را تکمیل می کند. بیشتر دیده شدن و رتبه بندی بالاتر یک سایت در نتایج جستجو، با توجه به رقابت بین سایت ها می تواند تأثیر اساسی در نتیجه کار داشته باشد.

با این حال، نتایج جستجو طی چند سال گذشته در حال تکامل بوده است تا به کاربران پاسخ و اطلاعات مستقیم تری بدهد که به احتمال زیاد کاربران را به جای هدایت آنها به وب سایت های دیگر، در صفحه نتایج نگه دارد.

همچنین توجه داشته باشید، ویژگی هایی مانند نتایج غنی و پانل های دانش در نتایج جستجو می توانند قابلیت مشاهده را افزایش دهند و اطلاعات بیشتری در مورد شرکتی به طور مستقیم در نتایج به کاربران ارائه دهند.

سئو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ برای رد و بدل کردن صفحات در وب، از ربات ها استفاده می کنند، از سایتی به سایت دیگر می روند، اطلاعات مربوط به آن صفحات را جمع آوری کرده و آنها را در فهرست قرار می دهند. 

در مرحله بعدی، الگوریتم ها صفحات موجود در فهرست را با در نظر گرفتن صدها فاکتور یا سیگنال رتبه بندی تجزیه و تحلیل می کنند، تا صفحات ترتیب  در نتایج جستجو برای یک پرسش، مشخص نشان داده شوند.

فاکتورهای رتبه بندی جستجو را می توان پروکسی برای جنبه های تجربه کاربر در نظر گرفت. جدول تناوبی عوامل سئو، فاکتورها را در شش دسته اصلی بر اساس اهمیت کلی آن برای سئو سازمان می دهد. به عنوان مثال، کیفیت محتوا و تحقیق در مورد کلمات کلیدی از عوامل اصلی بهینه سازی محتوا هستند و قابلیت خزنده بودن و سازگاری با موبایل از فاکتورهای مهم سایت هستند.

الگوریتم های جستجو برای نمایش صفحات معتبر و مرتبط طراحی شده اند و تجربه جستجوی کارآمد را در اختیار کاربران قرار می دهند. بهینه سازی سایت و محتوا با در نظر گرفتن این عوامل می تواند به صفحات در رتبه بندی بالاتر نتایج جستجو کمک کند.

منابع

فاطمه عطائی
فاطمه عطائی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :