نگاهی به ادوبی کانکت

دسته بندی ها : متفرقه مونا اکبری
نحوه سایت زدن

کنفرانس وب کلمه ای که ممکن است به گوشتان خورده باشد و یا حتی از آن به تناسب حرفه ای که دارید استفاده کرده باشید. در این مقاله به معرفی یکی از نرم افزارهای کنفرانس وب معروف به نام ادوبی کانت بپردازیم. در واقع، سعی داریم بگوییم ادوبی کانکت چیست و چه کاربردی دارد؟ مزایا و معایب ادوبی کانکت کدامند و در پایان به مقایسه ادوبی کانکت با دیگر نرم افزار های وب کنفرانسینگ می پردازیم.

ادوبی کانکت چیست و چه کاربردی دارد؟

نرم افزار ادوبی کانکت، ابزاری بسیار جذاب برای جلسات مجازی است که از برنامه ها و تجربه شرکت بهره می برد. این نرم افزار مبتنی بر Flash بدون توجه به اینکه از کدام مرورگر استفاده می کنید، صدا، ویدئو و چت را به راحتی اجرا می کند. کار این شرکت با سازمان های دولتی و تجاری به این معنی است که تمرکز زیادی بر امنیت دارد.

هنگام ایجاد یک جلسه، می توانید نحوه دسترسی کاربران به جلسات را سفارشی کنید.

به عنوان مثال، می توانید از همه شرکت کنندگان ثبت نام کرده و گذرواژه ایجاد کنید یا اتاق جلسات را باز بگذارید به طوری که مخاطب برای ورود به اتاق کنفرانس نیازی به کد نداشته باشد. این ویژگی به شما امکان می دهد امنیت و قابلیت استفاده برای هر جلسه را با آنچه ضروری می دانید، متعادل کنید.

ادوبی کانکت چیست
ادوبی کانکت چیست

معایب ادوبی کانکت

یک اشکال در این نرم افزار وبینار این است که این نرم افزار از تمام ویژگی های صوتی موجود در سایر نرم افزارهای جلسات آنلاین برخوردار نیست.

ادوبی کانکت یکی از معدود خدمات کنفرانس آنلاین موجود است که ویژگی های تلفنی در سیستم عامل خود ارائه نمی دهد. در صورت نیاز به این ویژگی ها و علاقه به این نرم افزار، ادوبی کانکت با شرکتی همکاری می کند که قادر است کنفرانس از راه دور را مدیریت کند. ام لازم به ذکر است که برای استفاده از خدمات مذکور، باید هزینه اضافی پرداخت کنید.

مزایای ادوبی کانکت

Pod های گفتگوی عمومی و خصوصی شرکت کنندگان را درگیر بحث می کند و شما می توانید شرکت کنندگان را قادر به نوشتن روی صفحه سفید و حاشیه نویسی نمودارهای روی صفحه کنید. حاضران همچنین می توانند بدون ایجاد وقفه در جلسه، بر روی دکمه ها کلیک کنند تا با موضوع فعلی موافق یا مخالف باشند. اگر لازم است شرکت کنندگان خاصی در طول جلسه روی یک موضوع خاص کار کنند می توانید اتاق break out ایجاد کنید و آنها را به آن اختصاص دهید.

ذخیره کلاس ها

 یکی دیگر از مزایای این نرم افزار جلسات آنلاین این است که می توانید فضاهای جلسات و ضبط ها را در فضای ابری ذخیره کنید و اطلاعات در امنیت باقی بمانند. این یک مزیت بزرگ برای همکاری های طولانی مدت است.

وزارت دفاع از مشتریان ادوبی کانکت هستند، بنابراین از ویژگی های امنیتی اضافی برخوردار است. می توانید جلسات را برای کار در فایروال های شرکت یا خارج از آن پیکربندی کنید. گزینه های موجود و خدمات مدیریت شده دارای کنترل های امنیتی اضافی هستند. می توانید جلسه وب خود را طوری تنظیم کنید که به احراز هویت کاربر و گذرواژه نیاز داشته باشد.

تعیین الزامات

سرپرستان می توانند الزامات رمز ورود را به سیاست های شرکت مدیریت کنند. همه چیز در 128 بیت رمزگذاری شده است . ادوبی کانکت، گزارش جلسات کامل ، از جمله تاریخ ، زمان و اطلاعات منبع را نگهداری می کند و حتی آنها را برای استفاده بالقوه مخرب یا خراب کردن داده ها کنترل می کند.

 این ابزار کنفرانس وب دارای یک رابط کمی پیچیده اما انعطاف پذیر است. شما می توانید قبل از شروع کنفرانس وب ، سخنرانی خود را در اتاق جلسات اجرا کنید تا یاد بگیرید چگونه در سیستم عامل پیمایش کنید و مشکلات موجود در طول کنفرانس زنده را شناسایی کنید.

هر پنجره، Pod نامیده می شود که بر روی یک ویژگی تمرکز می کند. می توانید Pod ها را به گونه ای تنظیم کنید که فقط ویژگی هایی را که برای جلسات شما ضروری هستند باز کند و به شما امکان می دهد فضای جلسات خود را سفارشی کنید. متأسفانه، این برنامه ابزاری برای کپچر صفحه نمایش ارائه نمی دهد.

به عنوان میزبان، می توانید تعیین کنید که مجریان یا شرکت کنندگان به کدام ویژگی دسترسی داشته باشند. همچنین می توانید با تغییر وضعیت آن شخص، کنترل ها را به هر کسی در جلسه منتقل کنید. با ایجاد میزبان به شرکت کنندگان، به آنه توانایی کنترل جنبه های بیشتری از جلسه و همچنین امکان اتصال از راه دور به دسک تاپ و بالعکس را می دهید.

دسترسی به آمار

بعد از هر جلسه ، می توانید از داشبورد سیستم عامل به گزارش ها و آمارها دسترسی پیدا کنید. این گزارش ها جزئیات اطلاعاتی را در مورد شرکت کنندگان برای کمک به شما در بهبود جلسات آینده ارائه می دهند. به عنوان مثال ، گزارش ها حاوی تعداد شرکت کنندگان در زمان و ورود به همایش هستند. این سرویس همچنین دارای ویژگی نظرسنجی است تا به شما کمک کند اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان خود کسب کنید.

ادوبی کانکت با دستورالعمل های سیستماتیک اختیاری همراه است که هر مرحله از ایجاد و اجرای کنفرانس وب را پوشش می دهد. در وب سایت ادوبی کانکت، چندین گزینه اضافی برای کمک و پشتیبانی در دسترس است از جمله: انجمن های تعدیل شده، راهنماهای راهنما، آموزش و پشتیبانی اختصاصی از مشتری. پشتیبانی تلفنی و گپ بصورت 24/7 شبانه روز در دسترس است و اگر مشکلی با سیستم دارید، این سرویس، پشتیبانی از راه دور را فراهم می کند.

سخن پایانی

در این مقاله به تفصیل توضیح داده شد که ادوبی کانکت چیست و چه مزایا و معایبی دارد.

در واقع، ادوبی کانکت مجموعه کنفرانس وب را ارائه می دهد که انعطاف پذیر و ایمن است. اگرچه برای برخی از ویژگی های صوتی باید هزینه اضافی بپردازید، اما با این وجود از نظر امنیت عالی است و این باعث می شود که یک انتخاب مناسب برای مشاغل با اطلاعات محرمانه یا اختصاصی باشد.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :