ایمیل چیست؟

دسته بندی ها : سئو پروین کاظمی منش
ایمیل چیست

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که ایمیل چیست؟ ایمیل، مخفف “نامه الکترونیکی” (Electronic Mail)، یکی از پرکاربردترین ویژگی‌های اینترنت و وب است. ایمیل این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا از هر کسی در هر کجای دنیا با آدرس ایمیل پیام دریافت و ارسال کنید.

ایمیل از چندین پروتکل در مجموعه TCP / IP استفاده می‌کند. به عنوان مثال، از SMTP برای ارسال پیام استفاده می‌شود، در حالی که از پروتکل‌های POP یا IMAP برای بازیابی پیام از سرور نامه استفاده می‌شود.

ایمیل چگونه ساخته می‌شود؟

هنگامی که یک حساب ایمیل را پیکربندی می‌کنید، باید آدرس ایمیل، گذرواژه و سرورهای نامه خود را برای ارسال و دریافت پیام استفاده کنید. خوشبختانه، اکثر سرویس‌های پست الکترونیکی حساب شما را به صورت خودکار پیکربندی می‌کنند، بنابراین فقط باید آدرس ایمیل و رمز ورود خود را وارد کنید.

با این حال، اگر از سرویس گیرنده ایمیل مانند Microsoft Outlook یا Apple Mail استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد هر حساب را به صورت دستی پیکربندی کنید. علاوه بر آدرس ایمیل و گذرواژه، ممکن است مجبور باشید سرورهای نامه ورودی و خروجی را وارد کرده و شماره پورت صحیح هر یک را نیز وارد کنید.

استاندارد ایمیل اصلی فقط از پیام‌های متنی ساده پشتیبانی می‌کرد. سرانجام، ایمیل برای پشتیبانی از متن غنی با قالب‌بندی سفارشی تکامل یافت. امروزه، ایمیل از HTML پشتیبانی می‌کند، که باعث می‌شود ایمیل‌ها به همان شیوه وب سایت‌ها قالب‌بندی شوند. پیام‌های ایمیل HTML می‌تواند شامل تصاویر، پیوندها و طرح‌های CSS باشد. همچنین می‌توانید پرونده ها یا “پیوست‌های ایمیل” را به همراه پیام ارسال کنید.

اکثر سرورهای نامه به شما امکان می‌دهند چندین پیوست را با هر پیام ارسال کنید، اما اندازه کلی را محدود می‌کنند. در روزهای اولیه که هنوز کسی نمی‌دانست ایمیل چیست، پیوست‌ها معمولاً به یک مگابایت محدود می‌شدند، اما اکنون بسیاری از سرورهای نامه از پیوست‌های ایمیل با اندازه 20 مگابایت یا بیشتر پشتیبانی می‌کنند.

قوانین و مقررات پست الکترونیکی

هنگام نوشتن پیام الکترونیکی، مهم است که از آداب و رسوم مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال، شما همیشه باید موضوعی را وارد کنید که ایمیل را خلاصه کند. همچنین مفید است که هر پیام را با نام گیرنده شروع کرده و پیام را با نام یا “امضاء” خود پایان دهید.

یک امضای معمولی ایمیل چیست؟ این امضا شامل نام، آدرس ایمیل یا URL وب سایت شما است. یک امضای حرفه‌ای ممکن است شامل نام و عنوان شرکت شما نیز باشد. اکثر برنامه‌های ایمیل به شما امکان می‌دهند چندین امضا را ذخیره کنید، که می‌توانید در پایین ایمیل وارد کنید.

اگر می‌خواهید به چندین گیرنده ایمیل ارسال کنید، می‌توانید هر آدرس ایمیل را به قسمت “To” اضافه کنید. با این حال، اگر ایمیل در درجه اول برای یک نفر در نظر گرفته شده است، باید آدرس‌های اضافی را در قسمت “CC” (کپی کربن) قرار دهید.

اگر در حال ارسال نامه الکترونیکی برای چند نفر هستید که یکدیگر را نمی‌شناسند، بهتر است از قسمت “Bcc” (کپی کربن کور) استفاده کنید. این گزینه آدرس ایمیل هر گیرنده را مخفی می‌کند، که به جلوگیری از اسپم کمک می‌کند.

ایمیل در ابتدا “E-mail” نوشته می‌شد، اما اکنون بیشتر بصورت “Email” بدون خط تیره نوشته می‌شود.

منبع

پروین کاظمی منش
پروین کاظمی منش

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :