هوش مصنوعی چیست و چه مزایایی دارد؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
google analytics چیست

هوش مصنوعی (AI) به شبیه سازی هوش انسانی در ماشین هایی گفته می شود که برنامه ریزی شده اند مانند انسان ها فکر کنند و اقدامات آنها را تقلید کنند. این اصطلاح همچنین ممکن است برای هر دستگاهی که دارای صفات مرتبط با ذهن انسان است از جمله یادگیری و حل مسئله کاربرد دارد.

ویژگی ایده آل هوش مصنوعی توانایی آن در عقلانیت و انجام اقداماتی است که بهترین شانس برای دستیابی به یک هدف خاص را دارند.

درک هوش مصنوعی

وقتی بیشتر افراد اصطلاح هوش مصنوعی را می شنوند، اولین چیزی که معمولاً در مورد آنها فکر می کنند ربات ها هستند.

دلیلش این است که فیلم ها و رمان های با بودجه بزرگ داستانهایی در مورد ماشین های شبیه انسان دارند که ویرانگر کره زمین هستند. هوش مصنوعی مبتنی بر این اصل است که می توان هوش انسانی را به گونه ای تعریف کرد که یک ماشین بتواند به راحتی آن را تقلید کرده و وظایف خود را انجام دهد، از ساده ترین تا مواردی که حتی پیچیده تر هم هستند. اهداف AI شامل یادگیری ، استدلال و ادراک است.

بهینه سازی

با پیشرفت فناوری، معیارهای قبلی که هوش مصنوعی را تعریف می کردند منسوخ شده اند. به عنوان مثال ، ماشین هایی که عملکردهای اصلی را محاسبه می کنند یا متن را از طریق تشخیص بهینه کاراکتر تشخیص می دهند ، دیگر به عنوان AI تجسم نمی شوند ، زیرا این عملکرد اکنون به عنوان یک عملکرد کامپیوتری ذاتی انجام می شود.

هوش مصنوعی به طور مداوم در حال پیشرفت است تا بتواند از صنایع مختلفی بهره ببرد. ماشین آلات با استفاده از یک رویکرد مقدماتی مبتنی بر ریاضیات ، علوم کامپیوتر ، زبانشناسی ، روانشناسی و موارد دیگر سیم کشی می شوند.

 کاربردهای هوش مصنوعی

برنامه های کاربردی برای هوش مصنوعی بی پایان است. این فناوری را می توان در بسیاری از بخش ها و صنایع مختلف به کار برد. AI در صنعت بهداشت و درمان برای دوز دارو و درمان های مختلف در بیماران و روش های جراحی در اتاق عمل مورد آزمایش و استفاده قرار می گیرد.

هوش مصنوعی

نمونه های دیگر ماشین آلات با هوش مصنوعی شامل رایانه هایی است که اتومبیل ها را کنترل و یا در شطرنج استفاده می‌شوند. هر یک از این دستگاه ها باید عواقب هرگونه اقدامی را که انجام می دهند در نظر داشته باشند، زیرا هر عمل روی نتیجه نهایی تأثیر می گذارد. در شطرنج ، نتیجه نهایی برنده بازی است. در مورد اتومبیل های خودران ، سیستم رایانه ای باید کلیه داده های خارجی را به خود اختصاص داده و آن را محاسبه کند تا به روشی عمل کند که از تصادف جلوگیری کند.

AI در صنعت

هوش مصنوعی همچنین کاربردهایی در صنعت مالی دارد که در آن از فعالیتهای بانکی و مالی برای شناسایی و پرچم گذاری استفاده می شود مانند استفاده از کارتهای بدهی غیرمعمول و سپرده های بزرگ حساب، که همه اینها به بخش کلاهبرداری بانک کمک می کند. برنامه های کاربردی برای AI نیز برای کمک به ساده سازی و تجارت آسان تر مورد استفاده قرار می گیرند. این کار با ساده تر کردن عرضه ، تقاضا و قیمت گذاری اوراق بهادار انجام می شود.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :