بسته نرم افزاری CA چیست؟

دسته بندی ها : گواهینامه ssl محمد یاری پور
بسته نرم افزاری ca

بسته نرم افزاری CA چیست؟

بسته نرم افزاری CA پرونده ای است که شامل گواهینامه های ریشه و میانی است. گواهینامه نهایی به همراه یک بسته CA ، زنجیره گواهی را تشکیل می دهد.

این زنجیره برای بهبود سازگاری گواهینامه ها با مرورگرهای وب و سایر انواع Client ها لازم است تا مرورگرها گواهی شما را بشناسند و هیچگونه هشدار امنیتی ظاهر نشود.

Sectigo ( سازمان ارائه دهنده گواهینامه ssl ) ممکن است یک بسته کامل CA را در یک پرونده zip با پسوند ca.* بسته یا گواهی های ریشه و میانی را به طور جداگانه برای شما ارسال کند.

بسته نرم افزاری ca

ترتیب فایل ها

در صورت دریافت گواهینامه های میانی و ریشه به عنوان پرونده های جداگانه ، باید آنها را به صورت یکجا ترکیب کنید تا یک بسته کامل نرم افزاری CA داشته باشید. اما از آنجا که گواهینامه های موجود در بسته CA باید به ترتیب خاصی باشند ، نمی توان مشخص کرد که ترتیب صحیح گواهی های ریشه و میانی چیست.

به عنوان مثال ، بسته فعلی CA (معتبر تا ماه مه 2020) برای گواهی نامه DV Sectigo  (همان Comodo سابق ) شامل موارد زیر است:

گواهی واسط “Sectigo RSA Domain Validation Secure Server CA” / “Sectigo ECC Domain Validation Secure Server CA” (بسته به روش رمزگذاری کلید)

بسته نرم افزاری ca

“صدور گواهینامه USERTrust RSA” SHA-2 مربوط به گواهی ریشه که نسخه قبلی را امضا می کند و همچنین توسط “AddTrust External CA Root” SHA1 گواهی ریشه امضا شده است (در پوشه فایل ها موجود نیست).

جهت مشاهده پلن های گواهینامه سایت امن اس اس ال ( amnssl.com ) لطفا روی لینک زیر کلیک کنید :

لیست محصولات

بسته نهایی

هر دو گواهی ممکن است در ایمیل ارسالی در کنار گواهینامه نهایی صادر شده برای وب سایت شما باشد. در حالی که ، بدیهی است ، yourdomain.crt می تواند یک گواهی عمومی باشد که برای نام دامنه شما صادر می شود ، نمی توان مشخص کرد که چگونه یک بسته نرم افزاری صحیح CA را برای آن با دو پرونده دیگر ایجاد کرد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :