انواع تولید محتوا

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
اشتباهات رایج در مقاله نویسی

تولید محتوا به یکی از قدرتمندترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای مشاغل تبدیل شده است. با این وجود، وقتی نوبت به توسعه استراتژی شما می رسد، تصمیم گیری در مورد اینکه از کدامیک از انواع تولید محتوا می خواهید برای رونق کار خود استفاده کنید، دشوار خواهد بود.

در این محتوا، ما 10 نوع برتر تولید محتوا را توضیح داده ایم.

انواع تولید محتوا

1وبلاگ ها

وبلاگ نویسی یکی از محبوب ترین انواع تولید محتوا برای مشاغل کوچک است. وبلاگ ها یکی از بهترین راه ها برای بهبود سئو و ایجاد ترافیک ارگانیک بیشتر از طریق موتورهای جستجو به سایت شما هستند و میتوانید با استفاده از انواع تبلیغات با محتوای ورودی، از بودجه محدود بازاریابی خود نیز استفاده کنید.

مزایای متنوعی برای کسب و کارهایی وجود دارد که به طور منظم در وبلاگ می نویسند. وبلاگ نویسی نه تنها به بهبود بهینه سازی موتور جستجو کمک می کند، بلکه یک روش عالی برای ایجاد روابط با مشتریان فعلی شما است. هرچه محتوای ارزشمندتری ارائه دهید، احتمال اینکه مخاطب  شما آمادگی خرید از برند شما را داشته باشد، بیشتر خواهد شد. وبلاگ ها یک روش موثر برای تأمین ارزش، از طریق محتوای کوتاه هستند.

انواع تولید محتوا

استراتژی در انواع تولید محتوا

اگر می خواهید از وبلاگ نویسی برای بهبود تولید محتوای خود و رونق کسب و کار خود استفاده کنید، باید با یک استراتژی شروع کنید که شامل موضوعاتی باشد که قصد دارید در وبلاگ خود بگذارید. برای یافتن مارک هایی مانند نام تجاری خود، در مورد کلید واژه ها تحقیق کنید. سپس، در نظر بگیرید که چه موضوعات یا سوالهای دیگری ممکن است مرتبط باشد و محتوای وبلاگ را در مورد این موضوعات ایجاد کنید.

2– فیلمها

 بسیار مهم است که راهی برای جلب توجه مخاطب مورد نظر خود و جذب سریع آنها پیدا کنید. مصرف کنندگان امروز بیش از هر زمان دیگری محتوای ویدئویی را مشاهده می کنند. در واقع، یک سوم کل فعالیت های آنلاین، صرف تماشای محتوای ویدیویی می شود. این واقعیت، ویدئو را به یکی از بهترین انواع تولید محتوا برای دستیابی و جذب مشتری های هدف، فارغ از اینکه در کدام صنعت هستید، تبدیل کرده است. ویدئو یک روش عالی برای تولید محتوا برای مشاغل کوچک است، زیرا بازگشت قابل توجهی از سرمایه را فراهم می کند.

3 اینفوگرافیک ها

اینفوگرافیک ها به مشاغل کمک می کنند تا مخاطبان خود را آموزش داده و اطلاعات مفیدی در اختیارشان قرار دهند که می تواند برای مشتریان، ارزش افزوده ایجاد کند. این تولید محتوای تصویری به بینندگان کمک می کند تا داده هایی مانند آمار را بهتر تجسم کنند تا بتوانند درک بهتری از ارزشمند بودن یا چگونگی عملکرد چیزی را داشته باشند.

4– مطالعات موردی

یکی دیگر از ارزشمندترین انواع تولید محتوا، مطالعات موردی است. مطالعات موردی، در اصل داستان های مشتریان است که نشان می دهد چگونه تجارت شما به موفقیت مشتریان کمک کرده است. مشاغل می توانند از مطالعات موردی برای برجسته کردن برنامه های خاص یا استفاده از خدمات و محصولات خود استفاده کنند.

مصرف کنندگان،  مطالعات موردی را دوست دارند زیرا این نوع محتوا به آنها کمک می کند که درک بهتری از نقش برند شما در زندگی یا تجارتشان داشته باشند. اگرچه می توانید برنامه ها یا کاربردهای عمومی برای محصولات یا خدمات خود ارائه دهید، اما یک مثال در زندگی واقعی، اغلب با ارزش تر است. زیرا به کسب و کار شما کمک می کند تا با استفاده از آگهی های جدید اعتماد سازی کند.

مطالعات موردی را می توان در وب سایت شرکت قرار داد یا اینکه ممکن است بخواهید از آنها به روش های دیگر استفاده کنید. می توانید از نمونه های مطالعه موردی در وبلاگ ها، کتابهای الکترونیکی، پست های اجتماعی و انواع دیگر مطالب خود استفاده کنید.

5– کتابهای الکترونیکی

کتابهای الکترونیکی نوع دیگری از محتوای بلند مدت است. کتاب الکترونیکی شما نباید آگهی 5 تا 10 صفحه ای باشد. درعوض، باید نوعی اطلاعات و بینش مفید برای مخاطبان شما درباره نیازها و چالش های آنها فراهم کند. مانند بسیاری از انواع تولید محتوا، این امر به معنای فروش به مخاطبانتان نیست، بلکه ایجاد ارتباط با مصرف کنندگان است، تا آنها به نام تجاری شما اعتماد کرده و هنگامی که آماده خرید هستند به شما مراجعه کنند.

نیاز به سرمایه بیشتر

لازم به ذکر است که کتابهای الکترونیکی نسبت به برخی دیگر از انواع تولید محتوا، مانند وبلاگها یا پستهای اجتماعی کمی بیشتر به سرمایه گذاری احتیاج دارند. با این حال، اجازه ندهید این مسئله شما را از ایجاد یک کتاب الکترونیکی موثر بترساند. اطلاعاتی که از طریق این نوع محتوا تولید خواهید کرد، بازگشت جذاب سرمایه ای را به شما ارائه می دهد که در پایان هرهزینه ای که برای پروژه سرمایه گذاری می کنید، ارزشمند می کند.

6- کاغذهای سفید

کاغذهای سفید از بسیاری جهات به کتابهای الکترونیکی شباهت دارند. نوع دیگری از محتوای طولانی هستند که می توانند به عنوان یک روش موثر برای جذب کاربر محسوب شوند. با این حال، تفاوت اصلی کتاب های الکترونیکی با مقاله های سفید این است که مقالات سفید کمی بیشتر با اطلاعات مبتنی بر داده ها و بر جزئیات تمرکز دارند. این باعث می شود که مقالات سفید یکی از بهترین انواع تولید محتوا برای B2B و سایر مشاغل کوچک باشد که می خواهند رهبری فکری ایجاد کرده و احترام بیشتری در صنعت خود کسب کنند.

یکی از بزرگترین مزایای کاغذهای سفید این است که می توانند به کسب و کار کوچک شما کمک کنند تا اطلاعاتی راجع به آگهی های جدید جمع آوری کند.

7- چک لیستها

چک لیست ها، لیستی از کارها را برای انجام مرحله به مرحله فراهم می کنند تا به نوعی نتیجه دلخواه برسند. آنها دارایی های محتوایی عالی برای مشاغل کوچک هستند، زیرا ایجاد و ترویج آنها آسان است، اما هنوز ارزش قابل توجهی را برای مخاطبان  فراهم نکرده است.

8– مصاحبه ها

مصاحبه با کارشناسان صنعت یا حتی مشتریانتان، یکی دیگر از پربازده ترین انواع تولید محتوا است. محتوای مصاحبه، اطلاعات ارزشمندی را برای بازدیدکنندگان سایت فراهم می کند، که می تواند به آنها در درک بهتر چالش ها و نیازهایشان کمک کند. ناگفته نماند، این یک روش عالی برای موقعیت شرکت شما به عنوان یک متخصص در صنعت است.

9- پیام های رسانه های اجتماعی

امروزه دیگر پنهان نیست که مشاغل کوچک می توانند از قدرت رسانه های اجتماعی برای جذب مخاطبان هدف خود استفاده کنند. اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام به مشاغل کمک می کنند تا مخاطبان جدیدی پیدا کرده و روابط خود را با مشتریان تقویت کنند. محتوای پست های شما در شبکه های اجتماعی نقش مهمی در نحوه ارتباط شرکت شما با مشتریان جدید دارد.

10- GIF و Memes

اینگونه به نظر میرسد که معمولا کسی یکی از الگوهای رفتاری مورد علاقه خود را به اشتراک می گذارد. این نوع مطالب در بین مصرف کنندگان بسیار محبوب شده و اهمیت آنها را در فرهنگ عامه قوت بخشیده است. ناگفته نماند، الگوهای رفتاری و تصاویر گرافیکی از مهمترین انواع بازاریابی محتوا در وب امروزه است.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :