شرح وظایف یک کارشناس سئو

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
وظایف کارشناس سئو

اگر یک سایت فروشگاهی یا وبلاگی دارید، حتما می دانید که بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO بسیار مهم است. از وظایف کارشناس سئو آزمایش، تجزیه و تحلیل می باشد. ما در این مقاله به بررسی این وظایف می پردازیم، بنابراین با ما همراه شوید.

وظایف کارشناس سئو

یک متخصص SEO بهینه سازی صفحه را در یک وب سایت انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که با نتایج جستجو مرتبط هستند و تجربه کاربری مثبتی ایجاد می کنند. به عبارت دیگر، یک متخصص سئو هیچ تفاوتی با سایر حرفه ای های بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی سنتی ندارد: آنها در نهایت در تلاش هستند تا فروش بیشتری را برای شرکتی که برای آن کار می کنند ایجاد نمایند.

با انجام تحقیقات کلمات کلیدی و استفاده از ابزارهای سئو مانند گوگل آنالیتیکس، یک متخصص سئو می تواند دید وب سایت را در گوگل افزایش دهد که به نوبه خود مزایای عمده ای برای هر شرکتی دارد. برخی ممکن است برای توسعه ابتکارات جدید یا مدیریت بهتر حساب‌ رسانه‌های اجتماعی برای افزایش تعامل و ترافیک کاربران، با سایر اعضای یک تیم بازاریابی همکاری نزدیک داشته باشند.

مسئولیت های شغلی متخصص سئو چیست؟

 • استراتژی های بهینه سازی را توسعه می دهد تا رتبه بندی نتایج موتور جستجوی وب سایت شرکتی افزایش یابد.
 • هنگام انجام کمپین های جستجوی پولی، متخصص سئو تست ها را اجرا می کند، داده ها و نتایج را جمع آوری، تجزیه و تحلیل می کند.
 • مدیریت هزینه های کمپین سئو، حفظ بودجه، برآورد هزینه های ماهانه و تطبیق تفاوت ها
 • با تیم توسعه وب و بازاریاب برای هدایت سئو در تولید و بازاریابی محتوا همکاری می کند.
 • مسئولیت بهینه سازی صفحه برای بازاریابی موتورهای جستجو را بر عهده می گیرد
 • انجام تحقیقات مداوم، بهینه سازی کلمات کلیدی برای استفاده در وب سایت شرکت و مواد بازاریابی
 • تحقیق و اجرای توصیه های بهینه سازی موتور جستجو
 • استراتژی ساخت لینک و اجرای آن
 • تغییر معماری وب سایت، محتوا، پیوند و سایر عوامل جهت بهبود موقعیت سئو برای کلمات کلیدی هدف

ویژگی های یک متخصص سئو موفق؟

در اینجا برخی از ویژگی‌ های کلیدی که متخصصان سئو موفق باید در دنیای بازاریابی دیجیتال و بهینه ‌سازی موتور جستجو داشته باشند، آورده شده است:

درک سه سطح سئو

سه سطح برای بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد و هر متخصص سئوی خوب باید در توسعه استراتژی بازاریابی هر سه را در نظر داشته باشد:

فنی به عناصر غیر محتوایی وب سایت شما اشاره دارد. این بخش شامل استراتژی هایی برای بهبود ساختار وب سایت است. بخشی از این کار شامل انجام یک تجزیه و تحلیل کامل وب سایت بوده و می تواند فرصت هایی را برای SEO فنی و بهبود سرعت وب سایت، نمایه سازی، سازگاری با تلفن همراه، خزیدن و معماری وب سایت آشکار کند. سئوی فنی همچنین خوانایی یک وب سایت را به شدت بهبود می بخشد که به نوبه خود تجربه کاربر را بهبود می بخشد.

سئو داخلی به محتوای وب سایت شما و بهینه سازی آن جهت کمک به موتورهای جستجو برای درک موضوع محتوای شما و دیدن وب سایت به عنوان یک منبع ارزشمند مربوط می شود. سئوی درون صفحه شامل استفاده از عناصری مانند کلمات کلیدی، متا تگ ها، لینک های داخلی و تگ های عنوان HTML به روش هایی است که به افزایش ترافیک موتورهای جستجو کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله سئو داخلی چیست را مطالعه نمایید.

بهینه سازی خارج از صفحه در مورد ایجاد یک رابطه قوی تر بین وب سایت شما و سایر وب سایت ها از طریق انواع روش های لینک سازی است. بهینه سازی خارج از صفحه همچنین شامل استراتژی هایی برای ایجاد شهرت یک وب سایت است تا به موتورهای جستجو نشان دهد که یک وب سایت منبع قابل اعتمادی است.

از وظایف کارشناس سئو، بهینه سازی تمام سطوح در رتبه بندی وب سایت است.

کلام آخر

برای داشتن سایتی که بالاترین ترافیک را دارد بهتر است، کارشناس سئو نظارتی بر آن داشته باشد.

وظایف کارشناس سئو

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :