تصاویر وبسایت و سئو ( بخش دوم )

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
پردازش تصویر با پایتون

تصاویر وبسایت اگر به طور مؤثر مورد استفاده قرار گیرند، تجارت شما می تواند ترافیک بیشتری داشته باشد و بنابراین ترافیک را به مشتری تبدیل می کند، و به طور موثر می تواند باعث فروش بیشتر شود. در بخش دوم این محتوا چند راهکار استفاده موثر از تصاویر در وب را لیست کردیم.

نحوه استفاده از تصاویر وبسایت

1- از تصاویر معنی دار استفاده کنید

هنگام استفاده از تصاویر ، مهم است که بدانید چرا از آنها استفاده می کنید. فقط برای خلاص شدن از فضای سفید از آنها استفاده نکنید. برای هر تصویری از سایت خود باید بتوانید به دو سؤال پاسخ دهید.

(1) چرا آن تصویر را انتخاب کردید و یک تصویر دیگری نبود؟

(2) چرا تصویر را در جایی قرار داده اید ، و نه در جای دیگری؟

اگر جواب هیچ یک از این دو سؤال را نمی دانید ، باید یک دقیقه وقت بگذارید تا در مورد آن فکر کنید. به خاطر داشته باشید که فقط باید از تصاویری استفاده کنید که به نوعی از محتوای شما پشتیبانی کنند. به این دلیل است که آنها برخی از اطلاعات مربوطه را نشان می دهند ، زیرا آنها نکته ای را که شما در جای دیگر بیان می کنید ، اثبات می کنند ، یا به این دلیل که احساسی را منتقل می کنند که از پیام شما پشتیبانی می کند.

تصاویر وبسایت

2. مسئولین سایت را به کاربران نشان دهید

روشی بسیار مؤثر برای جذب بازدید کنندگان تان. ما دوست داریم که عناصر انسانی موجود در وب را تشخیص دهد. این باعث می شود احساس کنیم که نه تنها با برخی از وب سایت های رمزگذاری شده با انسانهای دیگر در ارتباط هستیم. به خصوص چهره انسانهای دیگر توجه ما را جلب می کند و نه تنها این ، ما حتی از دید آنها پیروی می کنیم. هنگام استفاده از تصاویر با چهره در طراحی خود، بررسی کنید که ممکن است آنها را به چه چیزی جلب کند. همچنین هر عکسی را در سایت استفاده نکنید ، بلکه از عکس هایی با کیفیت بالا از افرادی استفاده کنید که واقعاً با شخصیت سایت شما مطابقت دارند.

3. تصاویر وبسایت در پس زمینه را فراموش نکنید

تصاویر پس زمینه روشی عالی برای ایجاد یک فضای منحصر به فرد در سایت شما است، و اینکه به بازدید کنندگان خود احساس فوری نسبت به آنچه سایت شما ارائه می دهد، منتقل می کند. اطمینان حاصل کنید که دقیقاً می دانید تأثیر تصویر پس زمینه شما در بازدیدکنندگان چیست. سپس آن را در طراحی خود پیاده سازی کرده و آن را تست کنید تا مطمئن شوید که اثر مطلوب را دارد. نکته ای که در زمینه تصاویر پس زمینه وجود دارد این است که آنها می توانند به راحتی سایت شما را کثیف جلوه دهند، به عنوان مثال اگر هیچ تمایز مشخصی بین پس زمینه و محتوا وجود ندارد.

4. اجازه ندهید که گرافیک مانند تبلیغات بنر باشد

چیزی که شما واقعاً می خواهید از آن پرهیز کنید این است که تصاویر را در سایت خود مانند تبلیغات بنر جلوه دهید. مردم تبلیغات را دوست ندارند و با گذشت سالها که آنها با موفقیت یاد گرفته اند که آنها را نادیده بگیرند. بنابراین هنگام قرار دادن تصاویر به شکل بنر یا در قسمت بالای سایت یا در کنار آن، احتمال آن وجود دارد که افراد به سادگی آنها را نبینند. در این حالت شما می توانید به هیچ وجه آنها را نمایش نداده و سایت خود را بدون تبلیغ نگه دارید، یا شکل و موقعیت آنها را تغییر دهید تا آنها را بهتر در طراحی خود ادغام کنید.

5. برچسب تصاویر قابل کلیک

استفاده از تصاویر به جای متن برای لینک ها به یک چیز محبوب تبدیل شده است. به طور کلی ، این چیز بدی نیست زیرا تصاویر از پتانسیل بیشتری برای جلب توجه برخوردار هستند و معمولاً آنها نیز بزرگتر هستند ، بنابراین کلیک بر روی آنها راحت تر است. با این حال ، نباید آنها را برچسب گذاری کنید. در حالی که پیوندهای متن خوب در حال حاضر توصیفی هستند ، بسیاری از تصاویر زمانه توضیحی ندارند و به همین دلیل نیاز به برچسب زدن دارند تا به مردم بگویند که به کجا پیوند می زنند.

6. اطمینان حاصل کنید که تصاویر سایت شما را کند نمی کنند

تصاویر می توانند تأثیر زیادی در تجربه کاربر یک وب سایت داشته باشند. در عین حال ، آنها می توانند یک سایت را کند کنند و با این کار یک تجربه مثبت را خنثی کنند. خوشبختانه ، اتصالات اینترنت امروزه به ما این امکان را می دهد که خیلی از تصاویر را – اگر در خانه ، یا در دفتر کارمان یا در یک کافه با اینترنت پر سرعت قرار داریم ، بارگذاری کنیم. با این وجود ، اگر افراد از طریق موبایل به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند ، یا اگر از ارتباطی استفاده می کنند که هنوز استانداردهای معمول ما را برآورده نمی کند ، مهم است که تصاویر خود را بهینه کنید. به عنوان مثال می توانید اندازه آنها را بهینه کنید یا از تصاویر کوچک برای پیش نمایش تصاویر بزرگتر استفاده کنید.

نتیجه

در حالی که می توانید از رسانه های مختلف زیادی برای افزایش تجربه کاربر یک وب سایت استفاده کنید. تصاویر هنوز رایج ترین و همچنین جهانی ترین رسانه هستند. ما تصاویر وبسایت را دوست داریم زیرا آنها راحت هستند، به راحتی کاربران را درگیر می کنند و می تواند باعث حفظ کاربران در سایت شوند. در صورت استفاده درست، تصاویر وبسایت می توانند توجه بازدید کنندگان شما را به خود جلب کرده و راهنمایی کنند ، احساسات را برانگیخته و اعتماد ایجاد کنند.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :