بازاریابی هوش مصنوعی

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
google analytics چیست

اگر نگاهی به گذشته بیاندازید متوجه می‌شوید روند پیمایش و تجزیه و تحلیل داده‌های عظیم تقریبا روندی غیرممکن به شمار می‌آمد، اما امروزه و با کمک بازاریابی هوش مصنوعی نه تنها عملی بلکه بسیار آسان شده است. بیایید کمی در رابطه با فن‌آوری‌های جدیدی که در یک سال گذشته به بازار معرفی شده فکر کنیم. کدام یک از فن‌آوری‌های موجود برای شما جذاب بوده است؟ با کدام یک از آن‌ها کار کرده‌اید؟ مطمئنا برایتان جذاب خواهد اگر بخواهیم در رابطه با هوش مصنوعی و بازاریابی مرتبط با آن توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟

بازاریابی هوش مصنوعی روشی‌ست برای اعمال اطلاعات مشتری و مفاهیم هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشین برای پیش‌بینی حرکت بعدی مشتری و بهبود وضعیت مشتری.

تکامل Big Data و راه‌حل‌های پیشرفته تحلیلی این امکان را برای بازاریابان فراهم کرده تا تصویری واضح‌تر از مخاطبان مورد نظر خود نسبت به گذشته ایجاد کنند. و در رأس این کانون پیشرفته، بازاریابی هوش مصنوعی (AI) قرار دارد.

درواقع بازاریاب‌های فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ با در اختیار داشتن اطلاعات مفید و کاربردی، می‌توانند عملکرد و ROI کمپین‌های خود را تقویت کنند. اینجاست که عملکرد هوش مصنوعی نمود پیدا می کند. هر چند که موضوعات جذاب دیگری در این زمینه وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت.

عناصر اصلی بازاریابی هوش مصنوعی

چند عنصر کلیدی وجود دارد که بازاریابی هوش مصنوعی را همانند امروز قدرتمند می کند ، از جمله داده های پیشنهادی ، یادگیری ماشین و راه حل های مناسب.

بازاریابی هوش مصنوعی

اطلاعات Big Data

Big Data یک مفهوم بسیار ساده است. این به توانایی یک بازاریاب برای جمع آوری و بخش بندی مجموعه های بزرگ از داده ها با حداقل کار دستی اشاره دارد. سپس تیم های بازاریابی می توانند از این داده ها استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که در زمان مناسب و از طریق کانال مورد نظر، پیام صحیح به شخص مناسب منتقل می شود.

فراگیری ماشین

سیستم عامل های یادگیری ماشینی وقتی بازاریاب ها سعی می کنند از این انبار بزرگ داده استفاده کنند، مفید واقع می شوند. آنها می توانند به شناسایی روندها یا وقایع متداول کمک کرده و بطور مؤثر پیش بینی بینش ، پاسخ ها و واکنش های مشترک را ارائه دهند تا بازاریابان بتوانند علت اصلی و احتمال تکرار برخی اقدامات را درک کنند.

راه حل های قدرتمند

راه حل های بازاریابی هوش مصنوعی واقعاً جهان را به همان روشی که یک انسان می فهمد درک می کند. این بدان معنی است که سیستم عامل ها می توانند مفاهیم و مضامین روشنگری را در مجموعه داده های عظیم، بسیار سریع شناسایی کنند. راه حل های هوش مصنوعی همچنین احساسات و ارتباطات را مانند یک انسان تعبیر می کنند ، این باعث می شود این سیستم عامل ها بتوانند محتوای فرم باز مانند رسانه های اجتماعی، زبان طبیعی و پاسخ های ایمیل را درک کنند.

مزایای اصلی بازاریابی هوش مصنوعی

بنابراین هوش مصنوعی برای تیم های بازاریابی چه معنی دارد؟ بازاریابی هوش مصنوعی به دلیل بینشهایی که ارائه می دهد در بین بازاریابان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. طبق مطالعه اخیر PwC ، 72 درصد هوش مصنوعی را “مزیت تجاری” می دانند.

مزایای بازاریابی هوش مصنوعی

جستجوی هوشمندانه تر

هرچه راه حل های فناوری باهوش تر می شوند ، مهم است که به یاد داشته باشید که مخاطبان نیز باهوش تر می شوند. با تشکر از رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو سریع ( و با تشکر ویژه از گوگل!) ، مردم آنچه را که می خواستند سریعتر از گذشته پیدا می کنند. هوش مصنوعی و راه حل های Big Data می توانند در واقع این الگوهای جستجو را تجزیه و تحلیل کرده و به بازاریابان کمک کنند مناطق اصلی را شناسایی کنند که در آن باید تلاش خود را متمرکز کنند.

تبلیغات دقیق

هوش مصنوعی به تیم ها کمک می کند تا لایه های بازاریابی را واقع بینانه تر تجزیه و تحلیل کنند . با فراوانی داده های موجود، تبلیغات آنلاین می توانند هوشمندانه تر و موثرتر شوند. راه حل های هوش مصنوعی می توانند در جستجوی کلمات کلیدی، پروفایل های اجتماعی و سایر داده های آنلاین برای نتایج بهتر، مفید واقع شوند.

تحویل محتوای تصفیه شده

با استفاده از هوش مصنوعی ، بازاریابان می توانند داده ها و هدف گیری را به یک سطح کاملاً جدید برسانند. آنالیز مخاطب می تواند از سطح جمعیتی معمولی فراتر رفته و مردم را به صورت فردی درک کند. اکنون ، بازاریابان می توانند از هوش مصنوعی برای شناسایی مشتریان یا خریداران بالقوه استفاده کنند و محتوای ایده آل را برایشان مهم تر ارائه دهند. با وجود داده های بزرگ ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی ، یک بازاریاب باهوش خیلی ساده می تواند به اهداف خود برسد

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :