چرا بازاریابی محتوا اهمیت دارد؟

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
مزایای بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا مفهومی است که مدیران ارشد بازاریابی (CMOs) در سراسر جهان زمان قابل توجهی را صرف فکر کردن و آماده سازی آن در سازمان خود می کنند. ما در این مقاله مزایای بازاریابی محتوا را عنوان کرده ایم.

بازاریابی محتوا

 • صحبت در مورد ارتباط بازاریابی محتوا با تجارت این روزها به معنای صحبت کردن در مورد تعامل، مشخصات برند و ارتباطات عاطفی عمیق تر با مردم است. در گذشته هنگامی که رادیو، تلویزیون و مطبوعات تنها راه ‌های دستیابی به مخاطبان بودند، شما فضا و زمان محدودی برای ایجاد پیام ها و تصاویر جذاب و چشم نواز برای جلب توجه بینندگان داشتید. اما این رویکرد با تولد بازاریابی دیجیتال برای همیشه تغییر کرد.
 • اکنون اینترنت یک ارتباط مستقیم و ثابت با مخاطبان می باشد، به همین دلیل است که امروزه بازاریابی محتوا بسیار اهمیت دارد.
 • به جای اینکه فقط برند شما را در قالب محدود یک تبلیغ تلویزیونی 30 ثانیه ای نشان دهد، یک مدیر ارشد مدیریت می تواند روایتی منحصر به فرد و جذاب برای برند ایجاد کند.
 • شما می توانید از محتوای آموزنده برای ایجاد مسیری از تعاملات خاص استفاده کنید که به طور طبیعی مخاطبان شما را نزدیک تر می کند و از برند شما به عنوان بخشی از زندگی آنها استقبال می کند – مانند هر دوستی در رسانه های اجتماعی.
 • بنابراین می توان گفت که بازاریابی محتوا یکی از مرتبط ترین استراتژی های امروزی برای مشاهده آنلاین است.
 • این قدرت نه تنها باعث می‌شود که برند شما دیده شود، بلکه با شخصیتی عمیق‌تر و منحصربه‌فرد مرتبط است که با متن، تصویر و ویدیوی مناسب ایجاد می‌کنید.

مزایای بازاریابی محتوا

درک اهمیت بازاریابی محتوا آسان است. مطالعه CMI نشان می دهد که حداقل نیمی از مشاغل می توانند با استفاده از محتوا یک جامعه آنلاین ایجاد کنند. اهداف اصلی آنها عبارتند از:

 • ایجاد آگاهی از برند
 • آموزش به مخاطبان
 • ایجاد اعتماد و وفاداری

حال مزایای بازاریابی محتوا را بررسی می کنیم:

1. ایجاد شخصیت برای برند خود

در بازاریابی محتوا، شما مالک پلتفرم خود (وب سایت، وبلاگ، نمایه های اجتماعی…) هستید، بنابراین می توانید آزمایش و اندازه گیری کنید. به جای تلاش برای تقلید از کاری که برند های دیگر انجام می ‌دهند، می ‌توانید از محتوا برای ایجاد شخصیتی منحصر به‌ فرد متناسب با کسب‌ و کارتان جهت رقابت با شرکت های بزرگ استفاده کنید. در بازار امروزی، داشتن ارتباط با یک جایگاه و درگیر کردن مردم بسیار مهمتر از پرداخت هزینه برای دیده شدن بیشتر است.

2. سرمایه گذاری در داستان سرایی

یک استراتژی داستان گویی طولانی تر، مانند هر داستان خوب، مخاطب را جذب می کند. می ‌توان از آن برای به اشتراک گذاشتن ارزش ‌ها، علل و متمایز کردن درک برند شما از رقبا استفاده کرد. به هر حال، داستان ها بیشتر از اعداد و حقایق به یاد می آیند.

3. نشان دادن اقتدار

بازاریابی محتوا، می تواند باعث شود مخاطبان شما برند را مفید و مرجعی در مورد موضوعی خاص بدانند. تولید محتوایی که مستقیماً در مورد انتظارات شخص صحبت می کند.

 • حل شبهات
 • آموزش مفاهیم
 • آموزش در مورد دسته ای از محصولات یا خدمات
 • اقتدار مستقیماً به تبدیل مرتبط نیست، اما این ادراک به آگاهی برند تبدیل می شود.

4. بهبود سئو

یک استراتژی موفقیت آمیز بهینه سازی موتور جستجو (SEO) تلاشی مداوم برای ارائه محتوایی است که به مخاطبان شما مرتبط و ساختار یافته باشد. وقتی بازاریابی محتوا به درستی انجام شود، صفحات و پست ‌های شما در بالای صفحات نتایج موتور جستجو قرار می گیرد.

5. کاهش هزینه ها

با استفاده خوب از رسانه های اجتماعی و بهبود سئو، استراتژی بازاریابی دیجیتال با گذشت زمان ارزان تر و ارزان تر می شود. به این دلیل که شما نیازی به تبلیغات پولی و افزایش مصنوعی دید خود ندارید.

6. بهره مندی دراز مدت

ازآن جایی که داستان ها برای مدت طولانی باقی می مانند بنابراین، محتوای خوب می ‌تواند برای ماه‌ ها یا حتی سال‌ ها وجود داشته باشد. زیرا طرحی که در حال حاضر توضیح می دهید می تواند در آینده با استفاده از دید و سئوی ساخته شده با هزینه و تلاش کمتر مورد استفاده و قالب بندی مجدد قرار گیرد.

7. مخاطبان خود را درگیر نگه دارید

جریان ثابت محتوای برنامه ریزی شده مانند تغذیه مخاطب با اطلاعات و تجربیات غنی است. وقتی یک کاربر با یک قطعه درگیر می شود، می تواند منجر به فروش یا آگاهی شود.

فکر کردن به بازاریابی محتوا به این روش به شما کمک می ‌کند فرکانس و کانال ‌های مناسبی را برای استفاده در هنگام استقرار این تعاملات پیدا نمایید.

مزایای بازاریابی محتوا

در آخر

با انجام کار هایی که در بالا گفته شد، می توانید صفحه ی وب سایت خود را همیشه در صفحه اول نگه داشته و کاربرای زیادی داشته باشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :