آشنایی با تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

دسته بندی ها : سئو مهشید میکانیک
تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

طی دهه گذشته محبوبیت و اهمیت فناوری در دنیای تجارت بسیار افزایش یافته است؛ به همین دلیل، اینکه دریابیم چه استراتژی های بازاریابی ای می توانند به شرکت ها کمک کنند تا فروش و تصویر برند خود را به صورت دیجیتالی بهبود بخشند دارای اهمیت است. برای آشنایی با تکنیک های دیجیتال مارکتینگ، ادامه مطلب را بخوانید.

تکنیک های دیجیتال مارکتینگ چه هستند؟

تبلیغات در اینترنت کار کوچکی نیست. اگر در این مورد شک دارید، از بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک که این ایده را رها کرده اند، بپرسید زیرا آنها بدون دیدن نتیجه ای از بازاریابی آنلاین خود، پول خود را از دست داده اند.

با این حال، بسیاری از مشاغل که موفقیت های قابل توجهی را از طریق کمپین های بازاریابی آنلاین تجربه می کنند، آنها موثرترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ را دریافته اند، همه چیز را که می توانند در مورد آنها بیاموزند، به کار گرفته اند و تا زمانی که به موفقیت دست پیدا نکرده اند ترک نکرده اند.

تکنیک های دیجیتال مارکتینگ
تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

8 مورد از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

در اینجا 8 مورد از موثرترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ به همراه توضیحاتشان آورده شده است که عبارتند از:

1.    بازاریابی رسانه های اجتماعی(Social Media Marketing)

حضور قوی در شبکه های اجتماعی مهمترین ابزار بازاریابی دیجیتال، برای همه فروشگاه ها و سایت های تجارت الکترونیک است. راه های زیادی برای ارتقاء حضور یک برند در رسانه های اجتماعی وجود دارد. به عنوان مثال می توان از افراد تأثیرگذار(influencers) در رسانه های اجتماعی برای تبلیغ برندها در حساب های رسانه های اجتماعی خود استفاده کرد و غیره.

رایج ترین و محبوب ترین سایت های رسانه های اجتماعی که باید روی آنها تمرکز کنید شامل فیس بوک، توییتر، LinkedIn (مناسب برای مشتریان B2B)، اینستاگرام و Pinterest است.

این مواردی که نام برده شد، بهترین شبکه های اجتماعی هستند، بنابراین استفاده از آنها به نفع شماست. پس نحوه تعامل و ارتباط با مخاطبان خود را بیاموزید تا بتوانید از این تکنیک بازاریابی بزرگ سود ببرید.

2.    بهینه سازی موتورهای جستجو(SEO)

هیچ راهی برای دریافت تبلیغات آنلاین رایگان بهتر از بهینه سازی موتورهای جستجو وجود ندارد. اگر بتوانید بر این روش بازاریابی دیجیتال مسلط شوید، شاهد افزایش چشمگیر ترافیک سایت خواهید بود. این تکنیک با بهبود آگاهی از برند به بازاریابی تجاری کمک می کند.

تعجب آور نیست که سایت های تجارت الکترونیک روزانه ده ها هزار دلار فروش و درآمد خود را به سادگی در صفحات اول گوگل، بینگ و یاهو برای کلمات کلیدی مرتبط و اصطلاحات جستجو پیدا کنند.

سئو بهینه سازی وب سایت شما و کسب پیوند و استناد است. هرچه این موارد مرتبط و فراوان تر باشند، شانس شما برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو بهتر است.

اگر از رقبای جدی دنیای بازاریابی هستید، باید وب سایتی داشته باشید که صفحات رسانه های اجتماعی شما را تکمیل کند. وب سایت باید دارای طراحی مناسب باشد زیرا در وهله اول تصویر شرکت شما را نشان می دهد. بهینه سازی وب سایت یعنی طراحی آن از هیچ است که شامل افزودن کلمات کلیدی یا عبارات، تگ های تصویر و ویرایش متادیتا برای اطمینان از دسترسی سایت شما به یک موتور جستجو می باشد.

بهینه سازی وب سایت همان بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است و محتوایی که در آنجا ارائه می دهید باید قابل توجه و به روز باشد. این یک روش متنوع برای دستیابی به مشتریان بالقوه است.

3.    ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی هنوز یکی از قدرتمندترین رسانه های تبلیغاتی در اینترنت محسوب می شود. حقیقت این است که اگر بتوانید از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید، می توانید ثروت خود را تغییر دهید.

ایمیل ها یک تکنیک بازاریابی عالی برای جلب مشتریان برای بازگشت به یک نام تجاری و خرید محصولات جدید هستند. اول، یک شرکت باید افراد را مجبور کند تا پس از خرید، برای لیست ایمیل ثبت نام کنند. سپس، بر اساس اطلاعاتی که از ایمیل ها دریافت می کنند، به احتمال زیاد این مشتریان باز خواهند گشت.

ایمیل مارکتینگ می تواند بسیار سودآور باشد، اما برای ساختن لیست های خوب زمان لازم است تا از زمان و تلاش خود بیشترین استفاده را ببرید.

4.    بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به معنی ایجاد محتوای ارزشمند و مرتبط به طور مداوم در سیستم عامل ها است. یک برند می تواند از بازاریابی محتوا به عنوان ابزاری برای دستیابی به آگاهی بهتر از نام تجاری توسط خود بازاریابی به عنوان شرکتی که با جهان در ارتباط است و برای آن مهم است، استفاده کند. به عنوان مثال؛ Nike به طور مداوم کمپین های تبلیغاتی برای ورزشکاران اجرا می کند که درحال افزایش است.

تکنیک های دیجیتال مارکتینگ
تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

5.    ویدئو مارکتینگ

بازاریابی ویدئویی با بازاریابی محتوا به خوبی کار می کند و همچنین به دلیل دسترسی آسان به فیلم ها، یک تکنیک محبوب در بازاریابی دیجیتال است. با ایجاد آگهی های تبلیغاتی با کیفیت، شرکت ها می توانند تصویر نام تجاری ماندگاری را در مخاطبان خود ایجاد کرده و آنها را به خرید وادار کنند.

یوتیوب به قوی ترین سرویس پخش ویدئو در اینترنت تبدیل شده است. خبر خوب این است که شما می توانید از قدرت YouTube با استفاده از مزایای گسترده آن برای تبلیغ فروشگاه تجارت الکترونیک و مشاغل کوچک خود استفاده کنید، همچنین می توانید ویدئوهای ارزشمند و آموزنده ایجاد کرده و آنها را در آنجا بارگذاری کنید.

یکی دیگر از گزینه های سرگرم کننده این است که میزبان Google Hangout با مشتریان خود باشید. می توانید به سوالات آنها به صورت زنده پاسخ دهید و تعامل خود را با آنها عمیق تر کنید. واقعاً هیچ محدودیتی در نحوه استفاده از آن وجود ندارد!

6.    تبلیغات وب

برندها می توانند با ایجاد تبلیغات قابل کلیک برای قرار دادن در وب سایت های محبوب، خود را به طور موثرتری به بازار عرضه کنند. نمونه هایی از این موارد زمانی است که تبلیغات شرکت های مختلف در کنار مقاله ای در وب سایتی مانند ESPN یا CNN ظاهر می شود.

7.    تبلیغات وابسته(Affiliate Advertising)

تبلیغات وابسته زمانی است که یک برند هزینه می کند تا یک سخنگوی ارزشمند با مخاطبان زیادی داشته باشد، معمولا یک وبلاگ نویس یا تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی، در مورد شرکت خود پست می گذارد تا یک شرکت بتواند تیراژ خود را افزایش دهد.

یک مثال خوب برای این مورد زمانی است که کایلی جنر، 10 نفر برتر در کل فالوورهای اینستاگرام، در مورد برندی به نام Fashion Nova پست گذاشت. این پست به دلیل میزان مخاطبان و تاثیر جنر در اینستاگرام به سرعت، فروش Fashion Nova را افزایش داد.

8.    ایجاد یک برنامه(Creating an App)

آخرین روش رایج بازاریابی دیجیتال ایجاد یک برنامه است زیرا این تکنیک برای یک نام تجاری می تواند به بینندگان وسیله ارتباطی قابلیت دسترسی داده و مکان خرید و اطلاع از محصولات جدید را به آنها نشان دهد.

خلاصه

هر بازاریابی موافق است که استراتژی های بازاریابی بسیار ارزشمند هستند. بسته به سرمایه گذاری هایی که یک تجارت انجام می دهد، ارقام درآمد ممکن است متفاوت باشد. شما می توانید از این تکنیک های دیجیتال مارکتینگ که در مقاله مان مطالعه کردید در کسب و کارتان استفاده کرده و شاهد افزایش درآمد و سود در کارتان باشید.

منبع 1

منبع 2

مهشید میکانیک
مهشید میکانیک

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :