بهینه سازی وب چیست

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
یافتن کلمات کلیدی مناسب

بهینه سازی وب فرآیند استفاده از آزمایش کنترل شده برای بهبود توانایی یک وب سایت برای پیشبرد اهداف تجاری است. برای بهبود عملکرد وب سایت خود، دارندگان وب سایت تست A / B را برای آزمایش تغییرات در صفحات وب سایت خود انجام می دهند تا تعیین کنند که چه تغییراتی در نهایت منجر به تبدیل بیشتر می شود (به عنوان مثال درخواست های آزمایشی، افزایش نتایج جستجوی ارگانیک، خریدهای بیشتر، کاهش زمان خدمات به مشتری و غیره).

 مراحل فرایند بهینه سازی وب

بهینه سازی وب از همان اصولی که در بهینه سازی نرخ تبدیل استفاده می شود پیروی می کند و مبتنی بر روش علمی است.

1- باید هدف بهینه سازی وب خود را تعیین کنید. انواع مختلف مشاغل دارای اهداف متفاوتی هستند که می خواهید برای آنها بهینه سازی کنید.

 به عنوان مثال، اگر یک وب سایت تجارت الکترونیکی دارید، می خواهید نحوه افزایش خریدها و مقادیر متوسط ​​سفارش (AOV) را بفهمید. برای این کار، یک صاحب وب سایت، تحقیقات لازم را در صفحات اصلی وب سایت انجام می دهد که بر هدف نهایی سایت تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، صفحه اصلی، اغلب یک منطقه ارزشمند برای انجام آزمایشات A / B است، زیرا ابتدا بیشترین بازدید وب سایت به این صفحه می رسد. مهم است که بازدید کنندگان بلافاصله آنچه شرکت ارائه می دهد را بفهمند و بتوانند به مرحله دوم راه پیدا کنند.

2-  بهترین حدس های خود را در مورد تأثیرگذاری بر هدف خود بیان کنید. پس از شناسایی هدف، شما باید نقاط عملکرد کم را در یک صفحه وب شناسایی کرده و شروع به تدوین فرضیه نحوه آزمایش این عناصر برای بهبود نرخ تبدیل نمایید.

3- لیستی از متغیرهایی که آزمایش شما نیاز دارد را ایجاد کنید. در تنوع آنها میتوان تغییرات ایجاد کرد و در یک ابزار آزمایش تقسیم A / B اجرا کرد.

4- آزمایش را اجرا کنید. هنگام اجرای آزمایش مطمئن شوید که داده های کافی را جمع کرده اید تا نتیجه گیری های شما از نظر آماری قابل توجه باشد.

5- نتایج را بررسی کنید و سپس آزمایش را تکرار کنید. نتایج یک آزمایش نشان خواهد داد که آیا تغییرات در عنصر وب سایت باعث پیشرفت شده است یا خیر.

بهینه سازی وب
بهینه سازی وب

مزایای بهینه سازی وب

بهینه سازی وب اگر به درستی انجام شود، می تواند مزایای تجاری بسیاری را به همراه داشته باشد.

روند بهینه سازی وب بهترین نسخه از عناصر صفحه وب را تعیین می کند که به بازدیدکنندگان کمک می کند تا یک هدف خاص را انجام دهند.

بهینه سازی باعث بهبود کارایی وب سایت در تبدیل ترافیک بازدید کنندگان به مشترکان ایمیل، خوانندگان یا پرداخت به مشتریان می شود.

بهینه سازی منجر به بازگشت سرمایه بیشتر در جذب مشتری و کمپین های ایجاد کننده ترافیک مانند جستجوی وب، Google AdWords، رسانه های اجتماعی و بازاریابی از طریق ایمیل می شود.

اهداف بهینه سازی

اهداف یک وب سایت بسته به نوع و هدف کسب و کار و عملکرد مورد نظر مخاطبان متفاوت است:

 خرید، پر کردن فرم یا خواندن مقاله. اقدامات بازدید کننده وب سایت نیز می تواند تعداد مخاطبانی باشد که هدف خاصی را دنبال میکنند.

برای مثال:

یک نشریه آنلاین، بهینه سازی وب را با هدف تبدیل افزایش تعداد مقالات بازدیدکنندگان انجام می دهد.

یک فروشگاه آنلاین، وب سایت خود را برای تشویق به اتمام پرداخت ها و خریدهای مجدد بهینه می کند.

 یک شرکت نرم افزاری آنلاین وب سایت خود را بهینه می کند تا میزان ثبت نام بازدیدکنندگان برای آزمایش رایگان محصول (یا تبدیل به آن) را بهبود بخشد.

یک شرکت بیمه وب سایت خود را بهینه می کند تا منجر به فروش بالقوه بیشتری برای پوشش بیمه شود.

یک کمپین جمع آوری کمک مالی برای تشویق کمک های مالی بیشتر فرم کمک های مالی آنها را بهینه می کند.

8 عنصر مهم بهینه سازی

بسته به هدف شرکت، بهینه سازی وب می تواند شامل آزمایشات زیر باشد:

یک عنوان یا پیامهای کلیدی مربوط به پیشنهاد پیشنهادی شرکت.

استفاده از رسانه های تصویری، مانند عکاسی یا فیلم.

طول یک فرم، تغییر تعداد قسمتهای مورد نیاز یا ترتیب تکمیل.

نمایش برجسته مطالعات موردی مشتری که موفقیت آنها را در استفاده از محصول یا خدمات شما توصیف می کند.

سبک بصری، متن و قرار دادن دکمه یا پیوند فراخوان (CTA)

 سازمان پیمایش وب سایت.

 قرار دادن قابلیت اشتراک گذاری اجتماعی.

شکل ظاهری و سازماندهی صفحه وب برای یک بازدید کننده در یک دستگاه تلفن همراه.

سخن نهایی

بهینه سازی وب سایت از این جهت مهم است که به بازدیدکنندگان وب سایت شما کمک می کند تا در بازدید از وب سایت شما موفقیت بیشتری کسب کنند. هر بازدید کننده به امید پاسخگویی به سوالات ، یافتن راه حلی برای مشکل خود یا تکمیل وظایفی از این دست ، به سایت شما می آید. هنگامی که وب سایت خود را بهینه می کنید ، انجام این کارها را برای بازدید کنندگان سایت خود آسان می کنید.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :