کدامیک برنده است؛ وب سایت يا شبکه های اجتماعی؟

دسته بندی ها : سئو سوگند شایسته
اینستاگرام یا وب سایت

در ابتداي بحث درباره اینستاگرام یا وب سایت و چگونگی ارتباط آن با استراتژی کسب و کار شما، لازم است كه به يك نكته توجه كنيد: هیچ یک از آنها را نباید نادیده گرفت و یا غفلت کرد.

اینستاگرام یا وب سایت

+ در بحث انتخاب بين وب سایت يا شبكه هاي اجتماعی، ده نکته اساسی وجود دارد که باید درنظر بگیرید:

وب سایت ها برای موارد زیر، مناسب هستند:

 • کمک به شرکت شما برای یافتن مشتريان آنلاین
 • ارتقاي خدمات خود در فضای دیجیتال
 • ادغام در قیف فروش و ايجاد فرصت بیشتر برای درآمدزایی
 • ایجاد اعتبار و اثبات اجتماعی
 • ارائه اطلاعات کلیدی از شرکت شما

در حالی که شبکه های اجتماعی برای موارد زیر، مناسب اند:

 • کمک به برقراری ارتباط با مخاطبان
 • ایجاد نام تجاری و كسب شهرت
 • به اشتراک گذاشته شدن مطالب تهيه شده
 • يافتن مخاطبان جدید
 • تشویق به تعامل بيشتر مشتريان آنلاين با برند تجاري شما

+ اگر صاحب شركتي هستيد، هنگام بحث در مورد نقش وب سایت خود، این پنج مورد مهم را بخاطر بسپاريد:

1. یک وب سایت به شما کمک می کند تا مشترياني آنلاین براي كسب و كارتان، پیدا شود!

وب سایت، راهی است که شرکت شما، با آن به هويتي آنلاین دست می يابد.

به گفته Nielson، نزدیک به 90 درصد مردم از اینترنت برای یافتن مشاغل محلی استفاده می کنند؛ پس اگر وب سایتی ندارید و يا به درستي مديريتش نمي كنيد، فرصت های مهمي را از دست می دهید.

آمارها نشان می دهند که 53.3 درصد از کل بازدیدهاي يك وب سایت، از جستجوی ساده مردم در موتورهاي جستجو ناشی می شود؛ بنابراین، اگر کسب و کاري بتواند با سئو، بازديدهايش را افزايش دهد، دو برابر سود خواهد كرد.

در يك كلام، اگر تمرکز خود را بر ساخت یک وب سایت تمیز و ارزشمند كه به آساني یافته مي شود، بگذارید؛ شك نكنيد كه مشتري يابي باكيفيتي خواهيد داشت.

2. یک وب سایت، خدمات رساني شما را در فضای دیجیتال ارتقا می دهد!

یکی دیگر از جنبه های مهم وب سایت، ارتقاي توانایی خدمات شما در فضای دیجیتال است.

Fundera گزارش داده است که 1.79 میلیارد نفر در سال گذشته بصورت آنلاین خرید کرده اند که به این معناست که 1.79 میلیارد نفر، مي توانسته اند كه وب سایت شما را پیدا کرده و خدماتتان را بررسی کنند.

شما می توانید خدمات خود را به روش های مختلفی ارتقا دهید، اما یکی از موثرترین راه ها، داشتن یک صفحه هدفمند است؛ صفحه اي از وب که پس از کلیک بر روی پیوند، اعم از یک کمپین بازاریابی یا جستجوی ارگانیک، هدایت به درستي انجام گيرد.

ایجاد صفحات با هدف قرار دادن مکان های خاص

 همچنین، می توانید صفحاتی را ایجاد کنید که مکان های خاصی را هدف قرار دهند. به عنوان مثال: صفحات خاص (Geo) ، درصورتی که محل کار شما، شامل چندین مکان مختلف در سراسر کشور باشد.

صفحات فرود شما باید به طور روشن و موثر توصیف کند كه خدمات شما چیست و چگونه مشکلات مخاطبان تان را حل می کند. همچنین، می توانید به صفحات فرود خود را پروبال بخشيد و با نمایش پیشنهادات ویژه، به بازدید کنندگان وب سایت خود پاداش دهید.

به عنوان مثال، می توانید یک صفحه فرود ایجاد کنید که خدمات شما را توصیف نموده و ارائه آدرس های ایمیل بازديدكنندگان، منجر به دریافت یک پیشنهاد ویژه گردد؛ مانند: 15٪ تخفیف در اولین سفارش آنه

3. وب سایت یک قسمت مهم از کانال فروش شما است!

هنگام بحث درباره وب سایت و رسانه های اجتماعی برای تجارت خود، به خاطر داشته باشید که یک وب سایت نقش مهمی در قیف فروش شما دارد؛ وب سایت شما، افراد را از بالای قیف فروش (جایی که در مورد کسب و کار و خدمات شما اطلاعاتی کسب می کنند)، به وسط و انتهای قیف فروش راهنمایی می کند؛ جایی که آنها تبدیل به مشتری می شوند.

یک وب سایت با انجام موارد زیر به کارایی قیف فروش شما کمک می کند:
 • بردن کاربران از مرحله آگاهی بخشي (بالای قیف) به مرحله علاقه مندي(وسط قیف)
 • ارائه پيشنهاداتي جذاب و رایگان برای مخاطبان در ازای ارائه ایمیل
 • ایجاد یک تجربه کاربری منحصر به فرد که تأثیر مثبتی در مورد بازديد ایجاد مي کند.

یک وب سایت همچنین به عنوان ابزاری عالی برای اتوماسیون فروش برای تجارت شما عمل می کند؛ اینجا فضایی است که بازديدكنندگان می توانند در كل 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته و يا 365 روز سال، از خدمات شما مطلع شوند كه همین امر، وبسايت را برای فرآیند فروش شما، فوق العاده ارزشمند می کند.

4. اعتبار در نگاه و برانداز اوليه، برای مشتريان دیجیتالي امروز معنی زیادی دارد!

اگر یک کسب و کار بصورت آنلاین معتبر به نظر برسد، احتمالاً بازدیدکنندگان وب سایت، به آنها اعتماد کرده و به مشتری تبدیل می شوند.

در حقیقت، گزارش ویژه Edelman Trust 2019 نشان می دهد که 81 درصد از مصرف کنندگان گفته اند که برای خرید، باید بتوانند به یک برند اعتماد کنند كه یک روش اساسی برای برانگيختن حس اعتماد با مخاطبان، ایجاد اعتبار از طریق وب سایت كسب و كار خود است.

راه های ایجاد اعتبار آنلاین عبارت اند از:
 • ارسال مطالب از جمله وبلاگ های مفید و فیلم های آموزشي
 • ایجاد منابع رایگان در دسترس برای دانلود و استفاده
 • تشویق به دنبال کردن برند تجاری شما در شبکه های اجتماعی برای دریافت نکات مفیدتر

هرچه اطلاعات ارزشمندتری ارائه دهید، شانس تان براي كسب بالاترین رتبه بندی در جستجوي آنلاین و ایجاد اعتباري خوب نزد مخاطبان، افزايش مي يابد.

روش دیگر برای ایجاد اعتبار براي يك شرکت، نمایش توصیفات و نظرات مشتریان است. بررسی مثبت محصولات و خدمات شما نشان می دهد که افراد دیگری با شما تجارت و از نتایج آن راضی بوده اند

این تاکتیک نشان دهد که می توان به برند معتبرتان، اعتماد کرد.

5.  یک وب سایت، اطلاعات  اصلی را برای شرکت شما فراهم می کند!

هنگامی که به مقايسه تاکتیک های مربوط به وب سایت درمقابل رسانه های اجتماعی برای شرکت خود مي پردازيد، به یاد داشته باشید که یک وب سایت، داده های مهمی را ارائه می دهد که برای تیم های وب، فروش و بازاریابی کسب و کارتان مهم است.

فوربس گزارش می دهد که 64 درصد از مدیران بازاریابی “کاملاً موافق اند” که بازاریابی مبتنی بر داده، برای موفقیت در یک اقتصاد جهانی با رقابت فوق العاده قابل توجه است.

هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، می توانید بهترینی را که برای حضور آنلاين کسب و کارتان مفید است، فراهم نماييد.

 وب سایت شرکت، می تواند داده های ارزشمند زیادی را ارائه دهد که اگر به درستی تجزیه و تحلیل شوند، راهنماي جالبي براي نحوه تعامل با برندتان، حواهند بود.

شبكه های اجتماعی: جایی که برند شما می درخشد!

در حالی که وب سایت شما ارزش زیادی را برای شرکت فراهم می کند، رسانه های اجتماعی به گسترش این ارزش کمک می کنند؛ آنها بسیار پرطرفدار و موثر هستند؛ زیرا رایگان بوده و به دانش فنی و برنامه نویسی نیاز ندارند.

تلفن همراه، عضو جداناپذير زندگي امروزي ماست و مشتریان اغلب به صفحات رسانه های اجتماعی خود، چندين بار در شبانه روز، سري مي زنند.

اين وابستگی به شبکه های اجتماعی بدان معناست که مشتریان، هر روز تمايل دارند كه خود را در معرض تبلیغات ظریف قرار دهند.

نکاتی که باید هنگام فکر کردن در مورد شبکه های اجتماعی خود به خاطر بسپارید:

رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید!

نکته اساسی بحث این است که رسانه های اجتماعی به شرکت ها کمک می کند تا در سطح شخصی و خودماني تري با مخاطبانشان ارتباط برقرار کنند.

مطابق آمار، کاربران اینترنت اکنون به طور متوسط ​​روزانه 142 دقیقه در شبکه های اجتماعی و سیستم عامل هاي پیام رسانی صرف می کنند. پس لازم است كه شرکت ها، اطمینان حاصل کنند که شبکه های اجتماعی آنها، در آن بازه زمانی دیده می شود.

یکی از راه های این کار، ایجاد گروهي است که مخاطبان شما بخواهند در آن، عضو شده و حتي با آن نام، آنها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند؛ این امر همچنین به برند شما امکان می دهد تا به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کرده و در مورد برندتان، آگاه سازي انجام دهيد.

تاکتیک های ارتباط با مخاطبان در شبکه های اجتماعی عبارت اند از:

 • پاسخ به سوالات و نظرات
 • انتشار پيام هايي الهام بخش برای ایجاد انگیزه در مخاطبان
 • قدرداني از دنبال كننده هاي وفادار شبكه هاي اجتماعي

این تاکتیک ها، همچنین مردم را ترغیب می کند تا در مورد برند شما اطلاعات بیشتری کسب کرده و برای بررسی بيشتر آن، به وب سایت تان مراجعه کنند.

2. رسانه های اجتماعی، جایی است که برند خود را می سازید!

از دیگر بحث های اینستاگرام یا وب سایت می توان به این مورد اشاره کرد که هر چه مخاطبان با برند شما ارتباط بیشتری داشته باشند، احتمال تبدیل شدن آنها به مشتریاني وفادار و مدافع، بیشتر است.

یکی از راه های اصلی ایجاد برند در شبکه های اجتماعی، معرفي نيروهاي شرکت شماست. برخی از راه های انجام این کار عبارتند از:

 • اعضای تیم خود را به نمایش گذاشته و پیروزی های آنها را جشن بگیرید.
 • تهيه و به اشتراك گذاري مصاحبه های کوتاه ویدیویی با تیم رهبری
 • معرفي مناسب ارکان اصلی فرهنگ سازماني شرکت

اگر افراد بدانند که انسانی در آن طرف صفحه مجازي، درحال به کمک آنها است، احتمال اعتماد آنها به برندتان، افزايش خواهد يافت.

3. شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند كه محتوای خود را به اشتراک بگذارید!

توجه کنید که رسانه های اجتماعی به شما کمک می کنند كه محتوای خود را با طيف وسيعي از افراد، به اشتراک بگذارید. تنها کافی است كه محتوایي ارزشمند توليد كنيد تا در زمان مناسب، به یک شخص مناسب دست يابيد!

4. شبکه های اجتماعی به شما امکان می دهد كه به مخاطبان جدیدي دسترسی پیدا کنید!

نکته دیگر بحث اینستاگرام یا وب سایت، این است که رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهد از طریق روش هایی متفاوت، به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید.

در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند Twitter ، LinkedInو Instagram، اگر محتوایی منتشر كرده و از هشتگ استفاده کنید، افرادی که آن هشتگ ها را دنبال می کنند، می توانند محتوایتان را ببینند.

اینستاگرام یا وب سایت

استفاده از استراتژی هشتگ می تواند به شما کمک کند تا به طور طبيعي و آسان، در رسانه های اجتماعی به مخاطبان مورد نظرتان برسید.

5. رسانه های اجتماعی، تعامل با نام تجاری شما را بهبود مي بخشند!

به آن فکر کنید: هر پسندیدن، نظر دادن یا اشتراک گذاری، نوعي اعتبارسنجی است که مخاطب را با برندتان، درگير مي كند. این نوعی تاييد و اثبات اجتماعی است که همه می توانند آن را مشاهده كنند.

هرچه بیشتر در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید، برند برند شخصی و اهمیت آن نیز بیشتر دیده می شود. داده ها را مطالعه کنید و از زمان اوج استفاده از شبكه هاي اجتماعي، برای افزایش احتمال ویروسی شدن مطالب تان استفاده کنید.

به عنوان كلام آخر، توجه داشته باشيد كه وب سایت ها در جستجوی اینترنت حرف اول را می زنند و یک وب سایت به دلیل مرتبط بودن در نتایج جستجو، بالاتر از یک صفحه اجتماعی قرار مي گيرد.

در انتهای محتوای اینستاگرام یا وب سایت باید بگوییم حتی اگر به نظر می رسد که فیس بوک، اینستاگرام و توییتر برای همیشه وجود خواهند داشت و دنیا طی سالیان گذشته، شاهد محبوبیت چشمگير رسانه های اجتماعی بوده است؛ با اين حال، مشاغلی كه دارای وب سایت باشند، ماندگاري خود را به سرعت از دست نخواهند داد.

منبع

سوگند شایسته
سوگند شایسته

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :