نحوه تغییر دامنه اصلی در سی پنل

دسته بندی ها : تکنولوژی, گواهینامه ssl, مقالات پریا اصبری
میزبانی CPanel

شما می توانید از طریق پنل مدیریت حساب (AMP) تغییر دامنه اصلی در سی پنل را انجام دهید. برای جلوگیری از خطا، باید قبل از تغییر دامنه اصلی، نام دامنه جدید خود را ثبت کنید.

فایل ‌های سایت دامنه اولیه قدیمی شما در همان مکانی هستند که فایل‌ های سایت دامنه اصلی جدید قرار می ‌گیرند. اگر می خواهید یک سایت جدید ایجاد کنید، باید آن فایل های قدیمی را منتقل یا حذف نمایید.

چه مواردی به طور خودکار تغییر می کند؟

قبل از اینکه با دستورالعمل‌ هایی در مورد نحوه تغییر دامنه اصلی در سی پنل آشنا شوید، مهم است که بدانید چه چیزی تغییر می ‌کند. مواردی مانند ایمیل، فایل های وب سایت، زیر دامنه ها و رتبه موتور جستجو با تغییر دامنه اصلی تحت تأثیر قرار می گیرند.

نام دامنه قبلی:

نام دامنه اصلی قبلی در حساب حذف خواهد شد. اگر هنوز به آن نیاز دارید، باید وارد cPanel خود شوید و آن را به عنوان یک نام دامنه پارک شده یا افزونه اضافه نمایید. پس از تغییر نام دامنه، به جای https://domainA.com/cpanel از طریق https://domainB.com/cpanel وارد cPanel خود می شوید.

زیر دامنه ها:

همه subdomains.domainA.com شما به subdomain.domainB.com تبدیل می شوند.

ایمیل:

همه حساب‌های ایمیل ایجاد شده برای domainA.com به حساب‌های domainB.com تبدیل می ‌شوند. You@domainA.com اکنون You@domainB.com خواهد بود. اگر هنوز به You@domainA.com نیاز دارید، باید domainA.com را دوباره به عنوان یک نام دامنه پارک شده یا افزونه به سی پنل خود اضافه کرده و حساب ایمیل را دوباره ایجاد نمایید.

توجه!

اگر دامنه پارک شده ای دارید که نام کاربری ایمیل را با دامنه اصلی شما به اشتراک می گذارد، تغییر دامنه اصلی به دامنه پارک شده می تواند باعث خطا و انتقال نادرست ایمیل گردد. ابتدا حساب های ایمیل اضافی و دامنه پارک شده را از سی پنل حذف کنید.

حذف دامنه اصلی در سی پنل

سی پنل برای عملکرد مناسب به یک دامنه اصلی نیاز دارد.

نکته!

شما مجبور نیستید از دامنه اصلی استفاده کنید، اما چیزی باید به عنوان دامنه اصلی وجود داشته باشد تا سی پنل کار نماید.

شما می توانید با استفاده از نام میزبان سرور یا نام دامنه دیگری وارد حساب کاربری خود شوید و حتی در صورت استفاده از تغییر فایل میزبان، می توانید در مرورگر سایت خود کار کنید.

نحوه تغییر دامنه اصلی در سی پنل

حساب های میزبانی مشترک

اگر یک حساب اشتراکی دارید، می توانید نام دامنه اصلی حساب خود را از طریق AMP به صورت زیر تغییر دهید.

مرحله اول

وارد AMP شوید.

مرحله دوم

روی نماد Change Primary Domain کلیک کنید.

تغییر دامنه اصلی در سی پنل

مرحله سوم

در صورت موافقت با شرایط می توانید در پایین صفحه ادامه دهید. دامنه افزونه ‌ای را که می ‌خواهید دامنه اصلی خود را به آن تغییر دهید انتخاب کنید، یا «Enter Domain Name» را انتخاب نموده و دامنه‌ را وارد کنید.

تغییر دامنه اصلی در سی پنل

مرحله چهارم

پس از اتمام کار، روی «تغییر دامنه اصلی» کلیک نمایید.

مرحله پنجم

در پنل AMP خود تأییدی مانند «دامنه اصلی شما به your-new-domain.com تغییر یافته است» مشاهده خواهید کرد.

مرحله ششم

سپس می توانید وارد سی پنل خود شوید تا دامنه جدید را در آمار سی پنل خود مشاهده کنید.

مرحله هفتم

همچنین یک ایمیل با تأیید تغییر دامنه اصلی در حساب ایمیل خود دریافت خواهید کرد.

نتیجه گیری

از WHM برای تغییر دامنه اصلی استفاده می شود.

اگر کار کردن با سی پنل برایتان دشوار است، می توانید با کمک متخصصان ما تغییر دامنه اصلی در سی پنل و تمام کار های مربوط به سایت را انجام دهید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :