بررسی سئو off page

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
سئو off page

اگر می خواهید سایت شما در گوگل رتبه بندی شده و ترافیک ارگانیک افزایش یابد، باید استراتژی سئو off page و  on page را بررسی کنید. سئوی خارج از صفحه (سئو off page)  یکی از بخش های ضروری یک استراتژی بهینه سازی موفق است. با امن اس اس ال همراه باشید تا با این روش آشنا شوید.

سئو off page چیست؟

در گذشته، بسیاری از افراد «سئوی خارج از صفحه» و «لینک‌ سازی» را به جای یکدیگر استفاده می ‌کردند، اما در واقعیت، این روش شامل موارد زیر است:

 • ساختمان با نام تجاری
 • ساختمان استناد
 • بازاریابی محتوا
 • رسانه های اجتماعی و موارد دیگر.

این تکنیک ها به موتورهای جستجو و کاربران کمک می کند تا وب سایت شما را بهتر درک کنند و اعتبار، اعتماد و ارتباط سایتتان افزایش یابد.

در حالت کلی روش های سئو به سه قسمت تقسیم می شوند:

 1. سئوی داخلی (on page)

سئوی درون صفحه روش هایی را که در سایت خود استفاده می کنید، پوشش می دهد. این استراتژی به موتورهای جستجو کمک می نماید تا محتوای شما را بهتر درک کرده و رتبه بندی کنند. همه این ها تحت سئو داخلی صفحه، ایجاد محتوا، بهینه سازی تگ های عنوان، بهینه سازی تصویر و موارد دیگر قرار می گیرند.

2. سئوی خارج از صفحه (off page)

سئوی خارج از صفحه شامل فعالیت هایی در “پشت صحنه” وب سایت شما است.

3. سئوی فنی

سئوی فنی به فعالیت هایی اطلاق می شود که مستقیماً بر نمایه سازی و خزیدن سایت شما توسط موتورهای جستجو تأثیر می گذارد. به عنوان مثال می توان به بهینه سازی سرعت سایت اشاره کرد.

چرا سئو خارج از صفحه مهم است؟

وب ‌سایت‌ های دارای اعتبار بالاتر نسبت به وب‌ سایت ‌هایی که اعتبار پایین یا فاقد اعتبار هستند، رتبه بهتری دارند. زیرا موتورهای جستجو آنها را معتبرتر، مرتبط ‌تر و قابل اعتمادتر می ‌دانند.

سئو off page

5 تکنیک سئو off page

بیایید نگاهی به 13 تاکتیک مختلف خارج از صفحه بیندازیم که می‌ توانید برای افزایش اعتبار و ترافیک جستجوی ارگانیک استفاده کنید:

با توجه به الگوریتم گوگل، لینک بیلدینگ بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی سئوی خارج از صفحه است. اما مهم است که بدانیم چگونه می توان بهترین لینک برای وب سایت و جایگاه خود ایجاد کرد.

 • بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا هم تکنیک درون صفحه و هم سئو off page را در بر می گیرد. انتشار محتوای عالی در سایت شما تنها بخشی از بازاریابی محتوا است. هر محتوایی که در هر نقطه از وب ایجاد و منتشر می کنید، تحت بازاریابی محتوا قرار می گیرد.

روش های معمول بازاریابی محتوا که به تقویت سیگنال‌های خارج از صفحه کمک می‌ کنند عبارتند از:

 1. پست های وبلاگ
 2. اینفوگرافیک
 3. نظرسنجی، مطالعات و مقالات تحقیقاتی
 4. کتاب های الکترونیکی

بازاریابی محتوا همچنین با سایر تکنیک های خارج از صفحه مانند لینک سازی، رسانه های اجتماعی و روابط عمومی عنوان می شود.

 • رسانه های اجتماعی

امروزه رسانه های اجتماعی نقش بزرگی در زندگی ما دارند و به عنوان یک پلت فرم خدمات مشتری استفاده می شود.

 • اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ امروزه به اشکال مختلف ارائه می شود. آن ها می تواند راهی فوق العاده برای ساختن برند شما، تقویت محتوا و راهی آسان برای دستیابی به مخاطبان جدید باشد.

 • پادکست

پادکست ها در حال حاضر بسیار محبوب هستند و هر ماه شنوندگان بیشتری را به دست می آورند. اگر از آنها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی سئو off page خود استفاده نمی کنید، ممکن است فرصت های بزرگی را از دست بدهید.

مزایا

اکثر کسب و کارها هنوز از پادکست ها به عنوان بخشی از استراتژی خود استفاده نمی کنند، که راهی عالی برای کسب مزیت رقابتی است.

یک راه عالی برای دستیابی به مخاطبان جدید، به اشتراک گذاشتن تخصص خود و به دست آوردن ترافیک بیشتر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات آموزش سئو سازی سایت و آموزش کامل سئو سایت مطالعه کنید.

کلام آخر

در این مقاله روش هایی از سئو off page را بررسی کردیم. اگر می خوواهید در صفحات برتر گوگل قرار بگیرید، با متخصصان امن اس اس ال تماس بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :