انواع کمپین های تبلیغاتی

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
انواع کمپین های تبلیغاتی

افراد معمولا دراغلب زمینه ها بر اساس عادت کار می کنند، این مورد شامل استفاده از تبلیغات نیز است کاربران در نهایت از همان کمپین تبلیغاتی استفاده می کنند که همیشه استفاده کرده اند. اگر آنها برای اولین بار در بین انواع کمپین های تبلیغاتی ، موردی را یافتند که موثر بود، ممکن است تصمیم به استفاده هوشمندانه از همان کمپین تبلیغاتی را ادامه دهند. اما واقعیت این است که روشهای مختلف برای تبلیغات شما متفاوت است و استفاده از کانالها و تاکتیک های مختلف بازاریابی بسیار مؤثرتر از تمرکز روی یک روش واحد خواهد بود. این مساله به این دلیل است که شما با انواع کمپین های تبلیغاتی به افراد مختلفی می رسید و با روش های جدید به مخاطبان خود دست پیدا می کنید. بیایید برخی از انواع کمپین های تبلیغاتی موجود را بررسی کنیم.

انواع کمپین های تبلیغاتی

کمپین های بازاریابی دیجیتال

اولین نوع کمپینی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد، کمپین تبلیغاتی دیجیتال است. این رایج ترین نوع کمپین تبلیغاتی است که امروزه وجود دارد. یکی از دلایل این امر به این واقعیت مربوط می شود که افراد وقت زیادی را در اینترنت می گذرانند. بازاریابی دیجیتال شامل تبلیغات در وب سایت ها، بازاریابی محتوا، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و هر آنچه در فضای دیجیتال انجام می دهید می شود. شرکت های بازاریابی دیجیتال ممکن است ویدیوی آنلاین ایجاد کنند، حساب های رسانه های اجتماعی شما را راه اندازی کنند و از طریق وب سایت ها، دستگاه های تلفن همراه و موارد دیگر تبلیغات را انجام دهند.

کمپین های رادیو و تلویزیون

کمپین های رادیویی و تلویزیونی همچنان از انواع کمپین های تبلیغاتی معتبر هستند. قطعاً به اندازه گذشته استفاده نمی شود، اما هنوز هم برای انواع خاصی از شرکت ها بسیار مؤثر است. بارها و بارها، شرکت های محلی از طریق تلویزیون و رادیو تبلیغ می کنند، زیرا این کاری است که آنها همیشه انجام داده اند. اما شرکتهای جدید اغلب به دلیل آشنایی بیشتر با تبلیغات دیجیتال کار خود را توسط تبلیغات در تجارت الکترونیک آغاز می کنند.

انواع کمپین های تبلیغاتی

کمپین های Outside-the-Box

یکی از انواع کمپین های بازاریابی که در خارج وجود دارد، کمپین خارج از چارچوب است. این کمپین به سادگی یک کمپین تبلیغاتی و البته کاملاً غیرمعمول است که ممکن است از ایجاد یک ویدیوی وایرال تا استفاده واقعی از وسایل فیزیکی برای جلب مشتری باشد. چند نمونه از فعالیت های Outside-the-Box شامل شرکت های Tom’s Shoes است که به عمد پنج هزار کارت ویزیت را در مکان های عمومی رها کرده بودند. در پشت کارت ویزیت، تصویری رنگی از بخشی از اسکناس صد دلاری چاپ شده بود که باعث می شد مردم هر وقت دیدند آنها را بردارند.

تبلیغات ایمیلی

کمپین های ایمیلی می تواند یکی از بهترین راه ها برای کمک به رشد تجارت شما باشد. بسیاری از افراد فکر می کنند که پست الکترونیکی به اندازه سابق محبوب نیست، اما واقعیت این است که کمپین های ایمیلی می توانند این روزها حتی موثرتر نیز باشند، زیرا افراد کمتری از آنها استفاده می کنند و نامه های الکترونیکی کمتری نیز ارسال می شود. این بدان معناست که وقتی ایمیل تبلیغاتی می رسد، احتمال اینکه کسی بخواهد آن را ببیند و به آن پاسخ دهد، بیشتر باشد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :