بررسی انواع سئو سایت

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو سازی وب سایت

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو فرآیند پیچیده ای است که انواع مختلفی دارد. همه انواع سئو هدف یکسانی دارند: بهینه سازی یک وب سایت برای دیده شدن بیشتر در موتورهای جستجو. در این پست با انواع سئو سایت و تکنیک های سئو برای هر کدام آشنا خواهیم شد.

سئو فرآیندی است که خزیدن در یک وب سایت را برای موتورهای جستجو آسان می کند و برای کاربران دوستانه تر است. هدف کلی سئو افزایش ترافیک ارگانیک موتورهای جستجو یا بهبود موقعیت هایی است که وب سایت در SERPS برای عبارات جستجوی مختلف ظاهر می شود.

هنگام بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجو، باید صدها قانون را در نظر بگیرید تا فاکتورهای مختلف رتبه بندی موتورهای جستجو را برآورده کنید و در عین حال کاربران خود را راضی نگه دارید.

برای سهولت انجام آن، صنعت سئو با انواع مختلفی از سئو ارائه شده است. هر نوع مسئول تعدادی از قوانین سئو است.

انواع سئو سایت

 • سئو فنی
 • سئو درون صفحه
 • سئوی محتوا
 • سئو خارج از صفحه
 • سئوی محلی
 • سئوی موبایل
 • سئوی تجارت الکترونیک

سئو فنی

سئوی فنی دقیقاً همان چیزی است که از نام آن بر می آید، یعنی پارامترهای فنی که بر روی دید یک وب سایت در موتورهای جستجو تأثیر می گذارد. هدف اصلی سئو فنی این است که اطمینان حاصل شود، خزنده های موتورهای جستجو می توانند وب سایت را بدون هیچ مشکلی خزیده و ایندکس کنند.

مهمترین دستورالعمل های فنی سئو عبارتند از:

 1. robots.txt خود را بررسی و بهینه سازی کنید تا مطمئن شوید که موتورهای جستجو می توانند به درستی به وب سایت شما دسترسی داشته باشند.
 2. وب سایت خود را با Google Search Console اضافه و تأیید کرده و دامنه مورد نظر خود را مشخص کنید.
 3. از گزارش COVERAGE برای پیدا کردن و رفع خطاهای خزیدن استفاده نمایید.
 4. یک نقشه سایت XML ایجاد کرده و به تمام موتورهای جستجوی اصلی ارسال کنید.
 5. ساختار سایت و ساختار URL خود را بهینه نمایید.
 6. وب سایت هایی ایجاد کنید که هم در دسکتاپ و هم در دستگاه های تلفن همراه سریع بارگیری شوند.

سئو روی صفحه

سئوی On Page از انواع سئو سایت به شمار می آید و به خود صفحه و نحوه دوستانه تر کردن آن برای موتورهای جستجو و کاربران مربوط می شود.

مهمترین دستورالعمل های سئو داخلی صفحه عبارتند از:

عنوان صفحات خود را بهینه کنید، این یک عامل حیاتی سئو می باشد. عناوین صفحات در نتایج جستجو نشان داده شده است و باید برای کاربران جالب باشد. عنوان یک صفحه همچنین باید به ربات های موتور جستجو سرنخ های کافی در مورد محتوای صفحه بدهد.

تگ H1 خود را بهینه کنید. در حالی که عنوان صفحه در SERPS نشان داده شده است، تگ H1 همان چیزی می باشد که به صورت عنوان بالای صفحه نشان داده می شود. یک صفحه بهینه شده فقط یک تگ H1 دارد.

سرفصل های خود را بهینه کنید، علاوه بر تگ H1، یک صفحه باید دارای عنوان های فرعی (H2، H3) برای بخش های مختلف باشد. در محتوای طولانی، عنوان‌ های فرعی، خواندن صفحه توسط کاربران و اسکن توسط خزنده ‌ها را آسان‌ تر می‌ کنند.

سئو برای تصاویر؛ هر تصویری که در یک صفحه استفاده می ‌شود، باید به درستی بهینه‌ سازی شود، مواردی مانند بهینه سازی نام فایل، اندازه فایل و متن ALT برای سئوی تصویر بسیار مهم هستند.

سئوی محتوا

سئوی محتوا زیرمجموعه ای از سئو داخلی است. فرآیند تولید محتوای خود را با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع کنید. کلمات کلیدی SEO که برای وب سایت شما مهم هستند را پیدا کنید و در محتوای خود بگنجانید.

محتوایی را منتشر کنید که کامل و به اندازه کافی طولانی باشد تا کاربران بتوانند آنچه را که می خواهند به دست آورند و موتورهای جستجو سرنخ های کافی برای درک زمینه محتوای شما داشته باشند.

سئوی خارج از صفحه

سئو خارج از صفحه در مورد ارتقاء است. در حالی که انواع سئوهای قبلی بیشتر بر روی زیرساخت و محتوای وب سایت متمرکز بودند، سئو خارج از صفحه با تکنیک هایی مرتبط است که می توانید برای تبلیغ وب سایت خود در اینترنت از آنها استفاده کنید.

مهم ترین روش سئو خارج از صفحه عبارتند از:

لینک بیلدینگ؛ لینک بیلدینگ فرآیند دریافت بک لینک سئو از وب سایت های دیگر است.

سئوی محلی

سئوی محلی نوعی سئو است که فقط برای مشاغل محلی مناسب است. به عبارت دیگر، اگر یک وب سایت دارید و هدف شما این است که مشتریان از فروشگاه محلی تان بازدید کنند، باید وب سایت خود را برای سئوی محلی بهینه نمایید.

سئوی موبایل

این یک واقعیت است که بیش از 60٪ از جستجوهای گوگل در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود.

هنگام کار بر روی سئوی موبایل، باید مطمئن شوید که:

 • وب سایت شما سازگار با موبایل است. اجرای آزمون موبایل فرندلی نقطه شروع خوبی است.
 • استفاده از وب سایت در موبایل آسان است.

سئوی تجارت الکترونیک (از انواع سئو سایت)

تجارت الکترونیک یک صنعت بزرگ است. وقتی صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو می شود، بهینه سازی یک وب سایت تجارت الکترونیک پیچیده تر از کار بر روی یک وبلاگ یا وب سایت شرکتی است.

شما صفحات بیشتری برای بهینه سازی دارید و تبلیغ یک وب سایت تجارت الکترونیک بسیار دشوارتر می باشد.

مهمترین عوامل سئوی تجارت الکترونیک عبارتند از:

 • بهینه سازی یک فروشگاه آنلاین با صفحه اصلی و صفحات دسته شروع می شود. قبل از شروع کار بر روی صفحات محصول خود، این دو نوع صفحه باید به درستی بهینه شوند.
 • صفحات محصول خود را بر اساس نتایج تحقیق کلمات کلیدی خود بهینه کنید.
 • بهینه سازی تمام عناصر بصری فروشگاه خود (تصاویر، فیلم ها)
 • طرحواره های لازم (محصول، پیشنهادات و غیره) را اضافه کنید
 • فروشگاه خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ نمایید
 • به روش های خلاقانه ای فکر کنید تا مردم را وادار به پیوند به صفحات محصول کند
 • یک وبلاگ راه اندازی کنید و محتوای مرتبط با محصولات خود را منتشر نمایید
انواع سئو سایت

در آخر

شما می توانید انواع سئو سایت خود را به دست متخصصان ما بسپارید تا بالاترین نتایج را در جستجوی گوگل داشته باشید. ّبرای دیدن پلن های سئو کلیک کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :