چگونه هشتگ گذاری کنیم (بخش دوم)

دسته بندی ها : سئو نفیسه رفیع پور
هشتگ ها

هشتگ ها، نشانه هایی هستند که به دسته بندی محتوای شبکه های اجتماعی کمک می کنند اما متاسفانه همه نمی دانند که چگونه از هشتگ به خوبی استفاده کنند. در صورت استفاده صحیح، هشتگ ها یافتن مطالب مرتبط را برای کاربران آسان خواهند کرد.

هشتگ ها می توانند به افزایش مشاهده پیام ها و اشتراک های اجتماعی شما کمک کنند اما در صورتی که از آنها به طور نامناسب استفاده شود، می توانند بر روی اعتبار شما در شبکه های اجتماعی تأثیر منفی بگذارند.

هشتگ ها
هشتگ ها

بهترین روش های هشتگ گذاری

1. از هشتگ هایی متناسب با نام تجاری خود استفاده کنید

بهتر است به استفاده از هشتگ های متناسب با نام تجاری خود پایبند باشید. از خود بپرسید که آیا هشتگی که از آن استفاده می کنید متناسب با تصویر، پیام، محتوا و مخاطب شما می باشد یا خیر؟

به عنوان مثال: اگر نام تجاری شما در درجه اول به مشتریان بالای 40 سال خدمات ارائه می دهد، پس استفاده از هشتگی با زبان عامیانه جوانان احتمالاً ناجور به نظر می رسد.

2. اسپم نکنید

همه ما پست هایی را دیده ایم که با هشتگ های مختلف پر شده اند. برای موفقیت لازم نیست هشتگ هایتان را به حد مجاز برسانید!

هشتگ گذاری عکس ها و فیلم های خود با محبوب ترین هشتگ ها احتمالاً دنبال کنندگان جدیدی برای شما به ارمغان می آورد، اما آنها احتمالاً فالوئرهای اشتباهی خواهند بود. شما باید مخاطبان مناسب بیزینس خود را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید.

3. خاص و منحصر به فرد باشید

به عنوان یک تجارت یا بازاریاب در شبکه های اجتماعی، مهم است که بتوانید با استفاده از هشتگ به جامعه هدف خود دسترسی پیدا کنید، به ویژه در هنگام رویداد های خاص.

اگر از هشتگ های عمومی استفاده کنید، نباید انتظار داشته باشید افراد پست شما را ببینند و با آن تعامل داشته باشند. به احتمال زیاد پست شما با استفاده از همین هشتگ ها در بین 1000 پست عمومی دیگر از بین خواهد رفت. سعی کنید هشتگ هایی را در کانون توجه قرار دهید که دارای تمرکز کوچکتر اما دقیق تری هستند، دقیقا متناسب با محتوای نام تجاری شما.

 • تجارت هشتگ کمی شبیه تحقیقات کلمات کلیدی است.
 • همچنین لازم به یادآوری است که استفاده از هشتگ ها بسته به کانال متفاوت می باشد، بنابراین برای کمک به افزایش عملکرد آنها، روش های مختلف مخصوص هر پلتفرم را بررسی کنید.
هشتگ ها
هشتگ ها

4. از هشتگ های پرطرفدار یا Trend استفاده کنید

کلمه ”  trending” مفهومی است که همه ما با آن آشنا هستیم و نکته مهمی که باید بدانید این است که هشتگ های پرطرفدار به طور مداوم در حال تغییر هستند، درست مثل رویدادهای جهان، بنابراین مهم است که مراقب آنچه در رسانه های آنلاین داغ است، باشید.

اگر روندی را مشاهده می کنید که مربوط به تجارت شما است، با استفاده از هشتگ در پست های خود درگیر آن شوید. با استفاده از هشتگ ترند در مطالب خود، پست شما توسط مخاطبان بسیار بیشتری مشاهده خواهد شد. این بدان معناست که افراد بیشتری از طرفداران و دنبال کنندگان شما می توانند به روزرسانی های شما را مشاهده کنند که در نتیجه افراد بیشتری آن را دوباره به اشتراک می گذارند و به افزایش آگاهی از برند شما کمک می کنند.

5. تحقیق کنید

دقیقاً مانند زمانی که شما در حال تحقیق درباره کلمات کلیدی هستید، مهم است که هنگام استفاده از هشتگ در رسانه های اجتماعی نیز همین کار را انجام دهید تا مطمئن شوید که هشتگ شما به دلایل اشتباه استفاده نشده است. شما می خواهید توییت یا پست اینستاگرام خود را به دلایل درست برجسته کنید، با این حال استفاده از هشتگ منفی، سیاسی، مذهبی یا حتی اعتراضی ممکن است بهترین روش برای انجام آن نباشد.

شما می خواهید مخاطبان خود را متحد کنید نه اینکه باعث چند دستگی و جدایی آن ها باشید، بنابراین از هشتگ های بحث برانگیز دور بمانید.

 • لازم است مطمئن شوید که مارک دیگری به طور خاص برای تبلیغات خود از هشتگ مورد نظر شما استفاده نمی کند
 • اطمینان حاصل کنید که مردم در واقع از برچسب هایی که شما درج کرده اید استفاده می کنند و از طریق کانال های اجتماعی با آن درگیر می شوند

6. ایجاد نام تجاری

مهم است که چه زمانی از برچسب ها در رسانه های اجتماعی استفاده کنید. به یاد داشته باشید در هنگام پاسخ دادن به شخصی نباید از آنها استفاده کنید، خواه یک توییت مجدد باشد یا یک پاسخ. بازاریابی پست های خود را از گفتگو با مشتریان خود دور نگه دارید.

 • برای موفقیت هشتگ ها باید کمتر در مورد یک پیام و بیشتر به عنوان یک دعوت به عمل بیان شوند. این امر منجر به تعامل بیشتر برند خواهد شد.

7. هشتگ، لحن و اعتماد

ایجاد یک تصویر نام تجاری با دقت تنظیم شده در شبکه های اجتماعی می تواند یک کار زمانبر باشد. با این حال، ارزش تلاش را دارد، زیرا هر چقدر دنبال کنندگان شما با نام تجاری شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند، احتمال اینکه آنها به شما اعتماد کرده و بخواهند در این زمینه با شما تعامل کنند، بیشتر است.

هشتگ ها
هشتگ ها

از اشتباهات رایج هشتگ گذاری خودداری کنید

1- از فضاها یا علائم نگارشی خاص استفاده نکنید

شبکه های اجتماعی شما فقط کلمه اول را تشخیص می دهند. می توانید از اعداد استفاده کنید به شرطی که آن را با کمی متن کامل کنید اما از علائم نگارشی استفاده نکنید. به عنوان مثال: # smmw16

2. هشتگ های خود را کوتاه و به یاد ماندنی نگه دارید

به عنوان مثال: توییتر فقط به شما اجازه استفاده از 140 حرف می دهد، بنابراین اگر هشتگ شما فضای زیادی را اشغال کند، مردم تمایل به استفاده از آن نخواهند داشت زیرا فضایی که آن ها برای محتوای خود نیاز دارند را اشغال می کند.

هشتگ هایی
هشتگ هایی
3. حرف اول هر کلمه را بزرگ بنویسید

اگر از حرف بزرگ در ابتدای هر کلمه استفاده کنید، تشخیص هر کلمه و خواندن آن با یک نگاه آسان تر است. هشتگ ها به حروف کوچک و بزرگ حساس نیستند، بنابراین وقتی چندین کلمه را در هشتگ خود با هم ترکیب می کنید، آنها را با حرف بزرگ جدا کنید.

4. مراقب آداب مناسب هشتگ در هر شبکه خاص باشید

هشتگ های اینستاگرام اغلب بیشتر به موضوعات یا توضیحات می پردازند، در حالیکه هشتگ های توییتر تمرکز بیشتری بر روی یک موضوع یا مکالمه دارند. با نحوه استفاده مخاطبان خاص خود از هشتگ، در شبکه های اجتماعی آشنا شوید و سپس، بر طبق آن در مکالمات شرکت کنید.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :