راهنمای سئو در سال 2023

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
لینک دهی در سئو

با بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، بازاریابی محتوا و ایجاد لینک، دید و رتبه سایت خود را افزایش دهید. وقتی به ایده های بازاریابی جدید نیاز دارید، اولین کاری که انجام می دهید چیست؟ وقتی تصمیم می گیرید زمان پیدا کردن یک نرم افزار حسابداری جدید فرا رسیده است، چطور؟ یا حتی زمانی که متوجه پنچری لاستیک در خودرو می شوید؟ حدس من این است که به گوگل مراجعه کنید.

Impact Plus گزارش داده است که 61٪ از بازاریابان SEO را به عنوان اولویت اصلی بازاریابی در سال 2021 معرفی کردند. بنابراین، این یک حقیقت سرد و خشن است که بدون حداقل حضور در Google، کسب و کار شما با یک نبرد سخت دیجیتال روبرو می شود. در این راهنما، استراتژی برای ایجاد حضور آنلاین خود پیدا خواهید کرد؛ بنابراین با ما همراه شوید.

سئو چیست؟

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است، هدف سئو افزایش دید یک شرکت در نتایج جستجوی ارگانیک می باشد. در نتیجه، این تلاش‌ ها بازدیدکنندگان بیشتری را به وب ‌سایت شرکت سوق می‌ دهد و شانس آن‌ ها را برای تبدیل‌ های بیشتر افزایش می‌ دهد که منجر به مشتریان بیشتر و درآمد بیشتر می‌شود.

راه های زیادی برای بهبود سئوی صفحات سایت شما وجود دارد. موتورهای جستجو به دنبال عناصری از جمله برچسب‌ های عنوان، کلمات کلیدی، برچسب ‌های تصویر، ساختار لینک داخلی و لینک ‌های ورودی هستند (همچنین به عنوان بک لینک نیز شناخته می‌ شوند). موتورهای جستجو همچنین به ساختار و طراحی سایت، رفتار بازدیدکنندگان و سایر عوامل خارجی و خارج از سایت نگاه می کنند تا تعیین نمایند که سایت شما چقدر باید در SERP خود رتبه بالایی داشته باشد.

با در نظر گرفتن همه این عوامل، سئو در درجه اول دو چیز را هدایت می کند – رتبه بندی و دیده شدن.

سئو چگونه کار می کند؟

سئو با بهینه سازی محتوای یک وب سایت، انجام تحقیقات کلمات کلیدی و کسب لینک های ورودی برای افزایش رتبه آن محتوا و دیده شدن وب سایت کار می کند. در حالی که به طور کلی می توانید مشاهده کنید که نتایج پس از خزیدن و نمایه شدن صفحه وب توسط یک موتور جستجو بر روی SERP تأثیر می گذارد، تلاش های سئو ممکن است ماه ها طول بکشد تا به طور کامل تحقق یابد.

رتبه بندی

این همان چیزی است که موتورهای جستجو برای تعیین محل قرار دادن یک صفحه وب خاص در SERP استفاده می کنند. رتبه بندی از موقعیت شماره صفر تا تعداد نهایی نتایج موتور جستجو برای پرس و جو شروع می شود و یک صفحه وب می تواند هر بار برای یک موقعیت رتبه بندی کند. با گذشت زمان، رتبه یک صفحه وب ممکن است به دلیل سن، رقابت در SERP یا تغییرات الگوریتم توسط خود موتور جستجو تغییر کند.

دید

این عبارت نشان می دهد که یک دامنه خاص در نتایج موتور جستجو چقدر برجسته است. دید کمتر جستجو زمانی اتفاق می‌افتد که دامنه برای بسیاری از جستارهای جستجوی مرتبط قابل مشاهده نباشد، در حالی که با مشاهده جستجوی بالاتر، برعکس است.

هر دو مسئول ارائه اهداف اصلی SEO – ترافیک و اعتبار دامنه هستند.

اهمیت بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو چیست؟

یک دلیل مهم دیگر وجود دارد که چرا باید از سئو استفاده کنید: این استراتژی عملاً به شما کمک می کند تا برند خود را در کل مسیر خرید قرار دهید. به نوبه خود، سئو می تواند اطمینان حاصل کند که استراتژی های بازاریابی شما با رفتار خرید جدید مطابقت دارد. زیرا همانطور که گوگل اعتراف کرد، رفتار مشتری برای همیشه تغییر کرده است. از ژوئن 2021، 92٪ از جستجوهای اینترنتی در یک دارایی Google انجام می شود.

افراد در مرحله اول جستجو از گوگل برای یافتن اطلاعات در مورد مشکل خود استفاده می کنند. برخی نیز در مورد راه حل های بالقوه جویا می شوند. سپس، آنها جایگزین های موجود را بر اساس بررسی ها یا تبلیغات رسانه های اجتماعی قبل از پرس و جو از یک شرکت ارزیابی می کنند.

بنابراین، تنها فرصتی که مشتریان متوجه شما می شوند این است که در نتایج جستجوی خود ظاهر شوند.

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو

استراتژی سئو چیست؟

استراتژی بازاریابی سئو یک برنامه جامع برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو است. سئوی موفق شامل استراتژی های روی صفحه است که از کلمات کلیدی مبتنی بر هدف استفاده می کنند و استراتژی های خارج از صفحه که لینک های ورودی از سایر وب سایت ها به دست می آورند.

سه جزء اصلی یک استراتژی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو قوی

برای بهینه سازی یک سایت، باید فاکتورهای رتبه بندی را در سه زمینه بهبود بخشید: راه اندازی فنی وب سایت، محتوا و پیوندها.

1. راه اندازی فنی

برای اینکه وب سایت شما رتبه بندی شود، لازم است سه اتفاق انجام شود:

ابتدا یک موتور جستجو باید صفحات شما را در وب پیدا کند.

سپس، باید آنها را اسکن کند تا موضوعات آنها را بفهمد و کلمات کلیدی را شناسایی کند.

و در نهایت، باید آنها را به فهرست خود اضافه کند (پایگاه داده ای از تمام محتوایی که در وب پیدا کرده است). به این ترتیب، الگوریتم آن می تواند نمایش وب سایت شما را برای پرس و جوهای مرتبط در نظر بگیرد.

راه‌ اندازی فنی به بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو گفته می شود که تضمین می‌ کند، وب‌ سایت و صفحات شما به Google اجازه می ‌دهند تا بدون هیچ مشکلی آنها را اسکن و فهرست ‌بندی کند. مهمترین عوامل موثر بر آن عبارتند از:

 • ناوبری وب سایت و پیوندها
 • ساختار URL ساده
 • سرعت صفحه
 • پیوندهای مرده یا تغییر مسیرهای خراب
 • نقشه سایت و فایل های Robots.txt
 • محتوای تکراری

2. محتوا

هر بار که از یک موتور جستجو استفاده می کنید، به دنبال محتوا هستید،  برای مثال اطلاعاتی در مورد یک موضوع یا مشکل خاص.

درست است، این محتوا ممکن است در قالب های مختلف باشد. متن، یک پست وبلاگ یا یک صفحه وب. اما همچنین می تواند یک ویدیو، توصیه محصول و حتی یک لیست تجاری باشد.

3. پیوندها

از آنچه تاکنون در این راهنما خوانده‌اید، می‌دانید که هیچ صفحه ‌ای بدون دو عامل – ارتباط و اعتبار – رتبه ‌بندی نمی‌ شود. گوگل و سایر موتورهای جستجو در تلاش خود برای ارائه دقیق‌ ترین پاسخ ‌ها به کاربران، صفحاتی را که مرتبط‌ ترین صفحه ‌ها و در عین حال محبوب ‌تر هستند، اولویت قرار می‌ دهند.

بک لینک چیست؟

ارجاع به محتوای شما در وب سایت های دیگر هستند، درواقع هر بار که وب سایت دیگری به مطالب شما اشاره می کند و به خوانندگان خود اشاره می نماید، شما یک بک لینک به سایت خود دریافت می کنید.

کلام آخر

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یکی از مهم ترین مواردی است که افراد بایستی رعایت کنند تا سایتشان به صفحات برتر موتورهای جستجو برسد، همچنین در شرایط خاص موتورهای جستجو تعیین می کنند که کدام سایت نیاز به جریمه دارد، از این رو در سئو سایت خود دقت فراوان داشته باشید. شرکت امن اس اس ال با سابقه ای درخشان در زمینه سئو سایت، شما را در بالا بردن ترافیک سایت، یاری می کند.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :