DevOps چیست؟

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
devops چیست

چه چیزی در شرکتهایی مانند آمازون، تارگت، استی، نتفلیکس، گوگل و والمارت مشترک است؟ جدا از اینكه آنها شركتهای بسیار موفقی هستند، همه آنها از روش معروف به DevOps در فرآیندهای روزمره برای افزایش بازده و بهبود زمان تحویل استفاده می كنند. در این محتوا سعی خواهیم کرد تا توضیح دهیم که DevOps چیست و چگونه می تواند مزیتی برای تجارت شما باشد.

DevOps چیست

DevOps مجموعه روشهایی است که برای اتوماسیون و تلفیق فرآیند بین تیمهای توسعه نرم افزار و فناوری اطلاعات کار می کند و با این روش ها برنامه نویسان می توانند با سرعت و اطمینان بیشتری نرم افزار را بسازند، و آزمایش و منتشر کنند. اصطلاح DevOps با ترکیب کلمات “توسعه” و “عملیات” شکل گرفته و نشان دهنده یک تغییر فرهنگی و پلی است بین تیم های توسعه و بهره برداری، که از نظر تاریخی جداگانه کار می کردند.

نحوه کار DevOps چیست

این یک قرارداد محکم بین توسعه و عملیات است که بر تغییر ذهنیت ، همکاری بهتر و ادغام دقیق تر تأکید می کند. این روش برنامه، چابکی، گیت، تحویل مداوم، اتوماسیون و موارد دیگر را برای کمک به تیم های توسعه و بهره وری کارآمدتر، نوآوری سریعتر و ارائه ارزش بالاتر به مشاغل و مشتریان، متحد می کند.

devops چیست

تیم توسعه دهنده

Chef نام شرکتی است که در پشت پرده پلتفرم Chef Automate، برای گردش کار DevOps فعالیت می کند. ده ها هزار توسعه دهنده از Chef برای آزمایش، اتوماسیون و مدیریت زیرساخت ها استفاده می کنند. در خط مقدم تکامل DevOps، شرکت مستقر در سیاتل محصولی مانندChef InSpec ،Habitat و Chef Automate را برای پیشرفت روشهای جدید توسعه و حمل و نقل نرم افزار و برنامه ها منتشر کرده است. Chef برای آزمایش و اصلاح شیوه های DevOps داخلی خود، به پلت فرم Atlassian اعتماد می کند.

تاریخچه DevOps

نگرانی در مورد رابطه ناکارآمد بین تیم های توسعه و عملیات پایه و اساس جنبش DevOps شد و آغاز به کار کرد.

مزیت DevOps چیست

DevOps سریعتر از تیم های سنتی، کد با کیفیت بالاتر را به کار می گیرند و همکاری و اعتماد بالاتری را تجربه می کنند.

فرهنگ DevOps

DevOps فراتر از ابزار بوده و در مورد روش ها ، فرایندها و همکاری تیمی برای کاهش پیچیدگی و ارائه ارزش به مشتریان است.

سخن پایانی

در عین حال ، به کارگیری ساده شیوه ها و ابزارهای DevOps بدون اینکه فلسفه و فرهنگ DevOps در سازمان نفوذ کند نیز بی فایده است. نقطه شروع موفقیت آمیز پذیرش DevOps در سازمان شما، باید متعهد ساختن تیم های توسعه و عملیات به هدف باشد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :