شبکه های وبلاگ خصوصی یا PBN چیست و چه کاربردی در سئو دارد؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
pbn چیست

PBN چیست و چه کاربردی در سئو دارد؟ یک شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) از شبکه ای از وب سایت ها برای ایجاد پیوند و تأثیر بر اقتدار یک وب سایت خاص یا مرکزی استفاده می کند. پیوندهایی که از طریق این تبادل ایجاد می شوند، قدرت وب سایت مرکزی را افزایش داده و رتبه بندی وب سایت را بهبود می بخشند، البته تا زمانی که توسط Google گرفتار و به دلیل تکنیک های غیراخلاقی مجازات نشوند، و همه آن رتبه بندی ها از بین نرود.

PBN چیست و چگونه کار می کنند

درک نحوه کار PBN با درک اساسی اهمیت بک لینک و ارزش صفحه آغاز می شود. از نظر اصولی، بک لینک پیوندی از سایت دیگر به سایت شما است. بک لینک ها به صورت ارگانیک ساخته می شوند و اعلام می کنند سایت شما محتوای بنیادی یا معتبری را ارائه می دهد، به حدی که سایت دیگری، سایت شما را از طریق پیوند “نقل قول” می کند. این پیوند به موتورهای جستجو اعلام می کند می کند که سایت شما در این زمینه مرجع است، که بر توانایی سایت شما در رتبه بندی بالا برای جستجوهای مرتبط با آن موضوع تأثیر مثبت می گذارد. هرچه پیوندها بیشتر باشد، سیگنال اقتدار بیشتر می شود.

استفاده از دامنه های منقضی شده

PBN ها با خرید مجموعه ای از نام دامنه های منقضی شده که از قبل دارای اعتبار هستند، یا با خرید و ثبت انواع دامنه ها به طور هم زمان و ایجاد اختیارات آنها فعالیت می کنند. پس از ایجاد شبکه، دامنه ها سپس برای ارسال محتوای اساسی استفاده می شوند که شامل پیوندهایی به وب سایت اصلی است.

دلایل استفاده مردم از شبکه های وبلاگ شخصی

بک لینک ها تا حد زیادی بر رتبه بندی گوگل تأثیر گذاشته و بدست آوردن پیوندهای ارگانیک معمولاً مدت زیادی طول می کشد. ایجاد بک لینک های اخلاقی و با کیفیت ( پیوندهای واقعی و کلاه سفید ) و درج محتوای خوب، معمولا زمانبر بوده و ارتباطات مناسبی را نیاز دارد ( در حقیقت سئو به زمان، استراتژی و کار نیاز دارد ). هدف اصلی پیوند ارائه ارزش به شخص یا مخاطب و در مرحله دوم ارسال سیگنال اقتدار به ربات موتور جستجو است. در حقیقت با اینکار، یک لینک خوب و همیشه سبز بدست می آید.

pbn چیست

PBN ها و راهی برای دور زدن سئوی کلاه سفید

PBN ها نیاز به بدست آوردن پیوند را دور زده و به کلاه های سیاه اجازه می دهند تا خود لینک را درج کنند. از آنجا که مالک دامنه های متعددی هستید، تقریباً فرصت نامحدودی دارید که بک لینک خود را تهیه و ربات های موتور جستجو را گول بزنید تا به داشتن صلاحیت شما اعتماد کنند، صرف نظر از اینکه محتوای مورد نظر قابل پیوند است یا خیر.

شما همچنین می توانید متن پیوندهای خود را کنترل کرده و به طور دقیق انتخاب کنید، ضمن اینکه اطمینان حاصل کنید که بهینه و مرتبط هستند. بنابراین فرصت افزایش بک لینک با سرعت می تواند اقتدار استثماری فوری یا بسیار سریع ایجاد کند.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :