امنیت وب سایت چیست

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
فایروال چیست

امنیت وب سایت چیست. اقداماتی است که برای ایمن سازی وب سایت در برابر حملات سایبری انجام می شود. از این نظر، امنیت وب سایت یک روند مداوم و یک قسمت اساسی از مدیریت یک وب سایت است.

چرا امنیت وب سایت مهم است

و اما در ادامه بحث امنیت وب سایت چیست باید بگوییم که امنیت وب سایت مهم است زیرا هیچ کس نمی خواهد یک وب سایت هک شده داشته باشد. داشتن یک وب سایت امن به اندازه داشتن یک میزبان وب سایت برای حضور آنلاین شخص بسیار حیاتی است. به عنوان مثال اگر وب سایتی هک و در لیست سیاه قرار گیرد، تا 98٪ از بازدید خود را از دست می دهد. به عنوان مثال، نقض داده های مشتری می تواند منجر به پرونده های حقوقی، جریمه های سنگین و اعتبار جهانی شود.

چهار دلیل اصلی وجود دارد که هر وب سایتی به امنیت نیاز دارد

1- ارائه دهندگان میزبانی، از سروری که وب سایت شما در آن است محافظت می کنند نه از خود وب سایت. شما می توانید مانند یک ساختمان آپارتمانی به رابطه میزبان وب سایت و وب فکر کنید: مدیریت، امنیت کل ساختمان را تأمین می کند، اما قفل کردن درب به عهده هر یک از ساکنان است.

2- ارزان تر از حمله سایبری است. هزینه حملات سایبری می تواند برای هر دقیقه از کارافتادگی هزینه ای معادل 427 دلار برای مشاغل کوچک داشته باشد. در مقابل، مشتریان SiteLock به طور متوسط ​​روزانه 1-2 دلار برای امنیت وب سایت پرداخت می کنند.

3- شما از اعتبار خود محافظت میکنید و بازدید کنندگان و یا مشتریان را حفظ خواهید کرد. مطالعات نشان می دهد که 65 درصد از مشتریانی که اطلاعات آنها توسط یک وب سایت خطرناک به سرقت رفته است، به آن سایت بر نخواهند گشت. این تعداد بازدیدکننده از دست رفته، برای یک تجارت کوچک یا وب سایت میباشد.

4- شناسایی بدافزار و حملات سایبری دشوار است. مجرمان اینترنتی در بدافزارهایی تخصص دارند که می توانند با احتیاط وارد سایت شوند و مخفی بمانند، بنابراین وب سایت شما ممکن است آلوده شود و شما متوجه آن نشوید. برخی از حملات مخرب شامل درهای پشتی (Backdoors)، نوعی بدافزار است که به مجرمان سایبری اجازه می دهد بدون اطلاع مالک به سایتی دسترسی پیدا کنند و کریپتو کشی (Cryptojacking) که بدون نشان دادن علائم وب سایت ها را برای ارز رمزپایه استخراج می کند. هنگامی که مجرمان سایبری مخفیانه وارد وب سایت شما می شوند، می توانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند، سرقت ترافیک، استقرار طرح های فیشینگ و موارد دیگر و ممکن است هرگز حتی متوجه آن نشوید.

امنیت وب سایت
امنیت وب سایت

امنیت وب سایت از وب سایت شما در برابر موارد زیر محافظت می کند:

حملات DDoS

 این حملات می تواند سایت شما را بطور كامل كند یا خراب كرده و آن را برای بازدیدكنندگان غیرقابل دسترسی كند.

بد افزار

 مخفف “نرم افزار مخرب”، بدافزار تهدیدی رایج است که برای سرقت اطلاعات حساس مشتری، توزیع هرزنامه، دسترسی مجرمان سایبری به سایت شما و موارد دیگر استفاده می شود. لیست سیاه سایت شما ممکن است از نتایج موتور جستجو حذف شده و با هشدار پرچم گذاری شود که اگر موتورهای جستجو بدافزار پیدا کنند بازدیدکنندگان را از خود دور می کند.

سواستفاده از آسیب پذیری

مجرمان اینترنتی می توانند با سواستفاده از مناطق ضعیف در سایت، مانند یک افزونه منسوخ شده، به یک سایت و داده های ذخیره شده در آن دسترسی پیدا کنند. ناسازگاری این حمله محتوای وب سایت شما را با محتوای مخرب مجرمان اینترنتی جایگزین می کند.

امنیت وب سایت از بازدید کنندگان شما در برابر موارد زیر محافظت می کند:

داده های به سرقت رفته از آدرس های ایمیل تا اطلاعات پرداخت

 مجرمان اینترنتی اغلب به دنبال اطلاعات بازدید کننده یا مشتری ذخیره شده در یک سایت می روند.

طرح های فیشینگ

فیشینگ فقط در ایمیل اتفاق نمی افتد. برخی از حملات به شکل صفحات وب است که قانونی به نظر می رسند اما برای فریب کاربر در ارائه اطلاعات حساس طراحی شده اند.

هواپیماربایی جلسه

 برخی از حملات سایبری می تواند جلسه کاربر را فرا گرفته و او را مجبور به انجام اقدامات ناخواسته در سایت کند.

تغییر مسیربازدیدکنندگان سایت

 برخی حملات می تواند بازدیدکنندگان را از سایتی که قصد بازدید از آنها را داشتند به یک وب سایت مخرب هدایت کند.

هرزنامه جستجوگرها، پیوندها، صفحات و نظرات غیرمعمول را می توان در سایتی قرار داد تا بازدید کنندگان شما را گیج کرده و به وب سایت های مخرب مراجعه کند.

سخن نهایی

حملات سایبری باعث پاکسازی پرهزینه، اعتبار شما را خدشه دار کرده و بازدیدکنندگان را از بازگشت منصرف می کند. خوشبختانه، با امنیت موثر وب سایت می توانید از همه این موارد جلوگیری کنید.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :