سرور مجازی ویندوز چیست؟

دسته بندی ها : تکنولوژی, سئو, مقالات پریا اصبری
سرور مجازی ویندوز

یک سرور مجازی ویندوز که معمولاً فقط به VM کوتاه می شود، تفاوتی با هر کامپیوتر فیزیکی دیگری مانند لپ تاپ، تلفن هوشمند یا سرور ندارد. دارای CPU، حافظه، دیسک برای ذخیره فایل های شما بوده و در صورت نیاز می تواند به اینترنت متصل شود. در حالی که قطعاتی کامپیوتر شما را تشکیل می‌دهند (سخت ‌افزار) فیزیکی و ملموس هستند، ماشین‌ های مجازی معمولاً به‌عنوان رایانه‌ های مجازی یا رایانه ‌های نرم‌ افزاری در سرورهای فیزیکی در نظر گرفته می‌شوند که فقط به صورت کد وجود دارند.

سرور مجازی ویندوز چگونه کار می کند؟

مجازی ‌سازی فرآیند ایجاد یک نسخه مبتنی بر نرم‌ افزار یا «مجازی» یک رایانه، با مقادیر اختصاصی CPU، حافظه و فضای ذخیره‌ سازی است که از یک رایانه میزبان فیزیکی – مانند رایانه شخصی شما –و یا یک سرور راه دور – مانند یک سرور در مرکز داده یک ارائه دهنده ابر استفاده می شود. ماشین مجازی یک فایل کامپیوتری است که معمولاً تصویر نامیده می شود و مانند یک کامپیوتر واقعی عمل می کند. می‌تواند در یک پنجره به ‌عنوان یک محیط محاسباتی مجزا اجرا شود، اغلب برای اجرای یک سیستم‌عامل متفاوت یا حتی به عنوان کل تجربه رایانه‌ای کاربر، همانطور که در رایانه ‌های کاری بسیاری از افراد معمول است. ماشین مجازی از بقیه سیستم پارتیشن بندی شده، به این معنی که نرم افزار داخل یک VM نمی تواند با سیستم عامل اصلی کامپیوتر میزبان تداخل داشته باشد.

VM ها برای چه مواردی استفاده می شوند؟

 • در اینجا چند روش استفاده از سرور مجازی ویندوز آورده شده است:
 • ساخت و استقرار برنامه ها در فضای ابری
 • در حال آزمایش یک سیستم عامل جدید (OS)، از جمله نسخه های بتا
 • ایجاد یک محیط جدید ساده‌ تر و سریع ‌تر برای اجرای سناریوهای آزمایش توسعه‌ دهندگان
 • پشتیبان گیری از سیستم عامل موجود
 • دسترسی به داده های آلوده به ویروس یا اجرای یک برنامه قدیمی با نصب یک سیستم عامل قدیمی
 • اجرای نرم ‌افزار یا برنامه ‌هایی روی سیستم‌ عامل ‌هایی که در ابتدا برای آن ‌ها در نظر گرفته نشده‌ اند.

مزایای استفاده از سرور مجازی ویندوز چیست؟

در حالی که ماشین‌ های مجازی مانند رایانه‌ های مجزا با سیستم‌عامل‌ ها و برنامه‌ های کاربردی مجزا اجرا می ‌شوند، این مزیت را دارند که کاملاً مستقل از یکدیگر و ماشین میزبان فیزیکی باقی بمانند. نرم افزاری به نام Hypervisor یا مدیر ماشین مجازی به شما امکان می دهد سیستم عامل های مختلف را همزمان بر روی ماشین های مجازی مختلف اجرا کنید. این امکان را برای اجرای ماشین های مجازی لینوکس، به عنوان مثال، در سیستم عامل ویندوز، یا اجرای نسخه قبلی ویندوز در سیستم عامل ویندوز فعلی فراهم می نماید.

از آنجایی که ماشین های مجازی مستقل از یکدیگر هستند، قابل حمل می باشند. شما می توانید یک VM را در یک هایپروایزر به یک هایپروایزر دیگر در یک ماشین کاملاً متفاوت، بلافاصله منتقل کنید.

سرور مجازی ویندوز به دلیل انعطاف ‌پذیری و قابل حمل بودن، مزایای بسیاری از جمله:

صرفه جویی در هزینه: اجرای چندین محیط مجازی از یک زیرساخت، به این معنی که می توانید ردپای زیرساخت فیزیکی خود را به شدت کاهش دهید. این کار نتیجه را افزایش می دهد، نیاز به نگهداری دارد، تقریباً به همان اندازه سرورها را کاهش می دهد و در هزینه های تعمیر، نگهداری و برق صرفه جویی می کند.

چابکی و سرعت: چرخش یک VM نسبتا آسان و سریع است و بسیار ساده تر از فراهم کردن یک محیط جدید برای توسعه دهندگان می باشد. مجازی‌ سازی روند اجرای سناریوهای تست توسعه ‌دهنده را بسیار سریع‌ تر می‌ کند.

کاهش زمان خرابی: ماشین های مجازی بسیار قابل حمل هستند و به راحتی می توان آنها را از یک هایپروایزر به هاپروایزر دیگر در یک ماشین دیگر منتقل کرد. این بدان معنی است که آنها یک راه حل عالی برای پشتیبان گیری هستند.

مقیاس‌ پذیری: سرور مجازی ویندوز به شما این امکان را می‌ دهند که برنامه‌ های خود را با افزودن سرورهای فیزیکی یا مجازی بیشتر برای توزیع حجم کار در چندین ماشین مجازی، آسان‌ تر مقیاس ‌بندی کنید. در نتیجه می توانید در دسترس بودن و عملکرد برنامه های خود را افزایش دهید.

مزایای امنیتی: از آنجایی که ماشین‌ های مجازی در چندین سیستم عامل اجرا می ‌شوند، استفاده از یک سیستم عامل مهمان در یک VM به شما امکان می‌ دهد تا برنامه‌ هایی امن اجرا کنید و از سیستم عامل میزبان شما محافظت می‌ کند. ماشین‌ های مجازی همچنین امکان تحقیقات قانونی امنیتی بهتری را فراهم می‌ نمایند و اغلب برای مطالعه ایمن ویروس‌ های رایانه ‌ای، جداسازی ویروس‌ ها برای جلوگیری از به خطر انداختن رایانه میزبان استفاده می‌ شوند.

سرور مجازی ویندوز

کلام آخر

ما در اینجا در مورد سرور مجازی ویندوز صحبت کردیم، امیدواریم برای شما وفید واقع شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرور مجازی روی کلمه مربوطه کلیک کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :