زبان Swif

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
زبان swift

Swift یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و بصری برای macOS ، iOS ، watchOS ، tvOS و غیره است که یادگیری آن نیز آسان است. است. نوشتن کد Swift تعاملی و سرگرم کننده، دارای سیتکس مختصر و در عین حال رسا است. Swift شامل ویژگی های مدرن است که توسعه دهندگان آن را دوست دارند. کد Swift با طراحی بسیار ایمن بوده همچنین نرم افزارهایی را تولید می کند که سریع اجرا می‌شود.

زبان swift مدرن

Swift نتیجه جدیدترین تحقیقات در مورد زبان های برنامه نویسی بوده، همراه با ده ها سال تجربه ساخت سیستم عامل های اپل. پارامترهای نامگذاری شده با سینتکسی تمیز بیان می شوند که باعث می شود API ها در Swift قابل خواندن و شامل نگهداری آسان تر شوند. مورد بهتر اینکه، شما حتی نیازی به تایپ نیم ستون کد نیز ندارید. انواع ماژول‌های تزریقی باعث می شوند که کد ها تمیز تر شوند و کمتر در معرض خطا باشند. ضمن اینکه که ماژول ها هدرها را از بین برده و مکان های نام را فراهم می کند. برای پشتیبانی از بهترین زبانها و ایموجی های بین المللی، رشته ها صحیح با یونیکد هستند و از رمزگذاری مبتنی بر UTF-8 برای بهینه سازی عملکرد جهت موارد متنوع استفاده استفاده می کنند. حافظه با استفاده از تکنولوژی خاص سوئیفت، به طور خودکار مدیریت می شود و بدون نیاز به نگهداری فایلهای جانک، میزان حافظه را به حداقل می رساند.

این مفاهیم آینده نگر منجر به زبانی سرگرم کننده و آسان برای استفاده می شوند.

زبان swift

زبان Swift دارای ویژگی های بسیاری دیگر برای کد شماست:

  زبان swift دارای پکیج‌هایی که قدرتمند و ساده برای استفاده هستند

    برنامه های افزودنی پروتکل که نوشتن کد عمومی را ساده تر می کند

    توابع کلاس اول و سینتکس بهینه

    تکرار سریع و مختصر در یک محدوده یا مجموعه

    مقادیر بازگشتی چندگانه

    سازه هایی که روش ها، برنامه های افزودنی و پروتکل ها را پشتیبانی می کنند

    Enums می تواند دارای بارهای پرداختی و تطبیق الگوی پشتیبانی باشد

    الگوهای برنامه نویسی عملکردی، به عنوان مثال، نقشه و فیلتر

    استفاده از خطای بومی

طراحی شده برای ایمنی بالا

Swift کل کلاسهای کد ناامن را از بین می برد. متغیرها همیشه قبل از استفاده اولیه تنظیم می شوند، آرایه ها و اعداد صحیح برای اجرا بررسی می شوند، حافظه به طور خودکار مدیریت می شود و اجرای دسترسی اختصاصی به حافظه ها در برابر بسیاری از اشتباهات برنامه نویسی کنترل می‌کند.

سینتکس بهینه

همچنین سیتکس بهینه شده است تا بتواند هدف شما را آسان تر تعریف کند. برای مثال ، کلمات کلیدی ساده دو نوع متغیر (var) یا ثابت (let) را تعریف می کنند، و زبان Swift به شدت انواع مختلفی را بکار می برد ، به ویژه برای انواع متداول مانند آرایه‌ها و واژه نامه ها. این بدان معناست که وقتی نسخه ای از چیزی را با آن نوع تهیه می کنید، می دانید که در جای دیگر اصلاح نمی شود.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :