تفاوت پروموشن و تبلیغات چیست؟

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
تقویم محتوایی

تفاوت پروموشن و تبلیغات در چیست؟ تبلیغات کسب و کار شما یک فرایند طولانی مدت و در حال انجام است که به منظور تقویت وفاداری مشتری، آگاهی مصرف کنندگان در مورد محصولات یا خدمات جدید و ساخت مارک خانگی شما است. تبلیغات نوعی ارتباط یک طرفه است که در حالت ایده آل برای احساسات مصرف کنندگان جذاب است و آنها را ترغیب به خرید محصول یا خدمات شما می کند. تبلیغات به طور معمول یک استراتژی بازاریابی کوتاه مدت است، به معنای افزایش فروش از طریق استفاده از مشوق های فوری مشتری.

تبلیغات

پروموشن و تبلیغات هر دو به عنوان راهبردهای بازاریابی، جهت به دست آوردن اطلاعات محصول برای مصرف کنندگان استفاده می شوند.تبلیغات معمولاً توسط شرکت های متوسط ​​تا بزرگ انجام می شود، زیرا می تواند بسیار پر هزینه باشد. با این حال ، مشاغل کوچک می توانند روش های خلاقانه ای برای تبلیغات مک هزینه‌تر پیدا کنند، به خصوص با یادگیری نحوه استفاده از اینترنت. وقتی هزینه می کنید که تبلیغات را در روزنامه محلی، یک مجله یا وسیله نقلیه تبلیغاتی دیگر خود قرار دهید، فرض بر این است که تلاش های شما منجر به فروش خواهد شد. تبلیغات می تواند با افزایش سود در فروش کلی تأثیر مثبت داشته باشد، اما برای رسیدن به نتایج طولانی تر زمان‌بر می‌باشد. در کل هدف اصلی تبلیغات ساخت برند است.

تفاوت پروموشن و تبلیغات

پروموشن

بطور معمول توسط یک شرکت برای افزایش سریع فروش یا القاء خرید یا خدمات آزمایشی توسط مصرف کنندگان استفاده می شود. درخواست هایی که برای مصرف کنندگان با تبلیغ انجام می شود، از نظر ماهیتی منطقی تر و کم عاطفه تر هستند. این نوع فروش تبلیغاتی به گونه ای طراحی شده است که پروموشن‌هایی را به مصرف کنندگان ارائه می دهد و انگیزه آنها را برای خرید سریع محصول یا خدمات شما بیشتر می‌کند. این نوع تبلیغات عموماً منجر به سود کمتری می شوند، اما تأثیرات آنی دارند. تبلیغات بیشتر در ساخت و ساز در کوتاه مدت و نه ساخت و ساز تجاری متمرکز است. انواع تبلیغات می تواند شامل کوپن های تخفیف ، رویدادهای ویژه ، تخفیف و نمونه رایگان باشد.

تفاوت پروموشن و تبلیغات

تفاوت پروموشن و تبلیغات را از زوایای مختلفی می‌توان بررسی نمود.

پروموشن معمولاً در یکی از دو دسته ارتقاء بالای خط یا ارتقاء زیر خط قرار می گیرد. ارتقاء از طریق خط با استفاده از رسانه های جمعی مانند تلویزیون ، روزنامه ها یا رادیو انجام می شود. ارتقاء زیر خط معمولاً از روشهای غیر رسانه ای برای دستیابی به مصرف کنندگان ، از جمله نامه مستقیم ، ایمیل ، تبلیغات فروش و روابط عمومی استفاده می کند. تبلیغات اغلب از رسانه های تجاری مانند تلویزیون، رادیو، پاپ آپ های اینترنتی، بیلبوردها و صفحه های تلفن همراه برای دسترسی به مصرف کنندگان استفاده می کنند. هنگامی که یک محصول یا مارک در رسانه های سرگرمی ، مانند یک فیلم سینمایی تعبیه شده است، به عنوان تبلیغات پنهانی شناخته می شود. مثال می تواند بازیگری باشد که در کل فیلم یک مارک لباس بپوشد.

راندمان هزینه

اغلب، تبلیغ روشی با صرفه تر برای افزایش فروش برای مشاغل کوچکتر است.

تبلیغات از طریق کانال های رسانه ای سنتی می تواند بسیار پر هزینه باشد. بسیاری از شرکت های متوسط ​​تا بزرگ ممکن است از تبلیغات ویژه به عنوان بخشی از کمپین های تبلیغاتی بزرگ استفاده کنند. شرکت های کوچکتر می توانند به راحتی چندین تبلیغ کوتاه مدت برای افزایش فروش و آگاهی مصرف کننده ترتیب دهند، که اغلب منجر به سود مطلوب و فوری می شود. کمپین های تبلیغاتی موفقیت آمیز اغلب به یک تعهد مالی طولانی مدت نیز نیاز دارند ، که دلیل دیگری ممکن است استفاده از تبلیغات برای ایجاد فروش در تجارت کوچک شما مفید باشد. امیدواریم در انتهای مطلب، تفاوت پروموشن و تبلیغات را متوجه شده و بتوانید بهتر جهت استفاده از هر کدام از روش‌ها تصمیم بگیرید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :