اشتباهات رایج در مقاله نویسی

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
اشتباهات رایج در مقاله نویسی

 هنگام نوشتن مقالات وبلاگ،  بسیاری از وبلاگ نویسان تصور می کنند که وقتی کاربران مقاله ای را باز می کنند، آن را تا انتها می خوانند، اما همیشه اینطور نیست و ممکن است هنگام نوشتن مقاله اشتباهات زیادی وجود داشته باشد واز دید کاربران خسته کننده به نظر برسد و باعث شود کاربران پس از مدت کوتاهی وبلاگ را ترک کنند. در این محتوا سعی داریم اشتباهات رایج در مقاله نویسی را بیان کنیم تا با رعایت اصول محتوا نویسی، از تکرار آن جلوگیری کنید.

اشتباهات رایج در مقاله نویسی

    انتظارات غلط داشتن

 اولین اشتباه در واقع قبل از اینکه کاربر مقاله را بخواند شروع می شود. اگر جملات غلط را در عنوان های خود قرار داده باشید، کاربر را به سرعت از دست می دهید. در حقیقت شما نباید در تیتر قول هایی بدهید که نمی توانید در متن به آنها عمل کنید. عنوان های خسته کننده یا گیج کننده مانع از مطالعه مقاله توسط بسیاری از کاربران می شود.

مقاله درباره چه چیزی صحبت میکند؟

    داستانهای معمول مقاله نویسان، حداقل تا حدی به عنوان یک وبلاگ نویس باید مورد توجه قرار گیرند. “چه”، “چه کسی”، “چرا” و “چگونه” باید در ابتدای مقاله مشخص شود. در اولین نگاه به یک مقاله، باید برای کاربرمشخص باشد که مقاله درباره چه چیزی است.

 اگر کاربران دقیقاً ندانند که پس از اولین نگاه به یک مقاله چه چیزی از آن دریافت می کنند، بسیاری از آنها خیلی سریع از وبلاگ خارج می شوند.

اشتباهات رایج در مقاله نویسی

نکاتی که باید در نوشتن مقالات رعایت کنید:

محتوا در مقاله

    محتوا در مقالات خیلی مهم است. اگر مقالات  به صورت جملات طولانی نوشته شده باشد و از علائم علامت گذاری استفاده نکنید، کاربر از خواندن مقاله منصرف میشود. بنابراین، باید به یک طراحی خوب و یک دستور زبان بدون خطا توجه زیادی داشته باشید.

ساختار مقاله

  ساختار خوب  در یک مقاله برای حفظ کاربران بسیار مهم است. بسیاری از پاراگرافهای کوتاه، به صورت ایده آل و حداکثر تا 4 تا 5 سطر، خواندن سریع متن را آسان می کنند.

مقاله باید از وضعیت شروع  تا پایان آن ساختار یکسانی داشته باشد. گاهی اوقات منطقی است که موضوع را بدون نتیجه نهایی ارائه دهید، اما اگر موضوع خاصی که تا انتهای مقاله دنبال می شود با یک نتیجه نهایی همراه شود، اغلب برای کاربران رضایت بیشتری دارد.

همچنین نباید در مقالات از جملات  طولانی استفاده شود. اگر می توانید جمله ای را بصورت جامع در چند کلمه محدود بگویید، پس نباید از کلمات اضافی برای آن استفاده کنید.

عنوان های مقاله

عنوان های مقاله، قابلیت خواندن را افزایش می دهد و خواندن مقاله را برای کاربران آسان می کند.

استفاده از تصاویر در مقاله

 تصاویر در مقالات بسیار مهم هستند. یک تصویر خوب می تواند یک موضوع را بیش از هزار برابر نسبت به کلمه بیان کند. در حالت ایده آل، متن ها و تصاویر مکمل یکدیگر هستند تا هم از جنبه احساسی و هم از طریق محتوای خاص بهترین اثر را داشته باشند.

از سئو به چه میزان استفاده کنیم؟

بهینه سازی محتوا برای موتور جستجو مهم است، اما نه زیاده روی در آن و نه نادیده گرفتن آن. هر کسی که مقالات خود را به طور مصنوعی با کلمات کلیدی پر کند، تنها خواندن مقاله را برای کاربران دشوار میکند. به همین دلیل است که توصیه میشود، اصول بهینه سازی موتور جستجو در صفحه را رعایت کنید و هر چند وقت یکبار چند بک لینک نیز ارائه دهید.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :