استراتژی تولید محتوا چیست؟

دسته بندی ها : سئو نفیسه رفیع پور
استراتژی تولید محتوا

استراتژی تولید محتوا ، استراتژی است که اهداف تجاری شما را در بر می گیرد و سپس از محتوا به عنوان وسیله اصلی دستیابی به این اهداف استفاده می کند.

به عنوان مثال: اهداف تجاری شما ممکن است افزایش آگاهی از نام تجاری برای درآمد بیشتر باشد برای دستیابی به این هدف، شما ممکن است یک استراتژی محتوا را اجرا کنید که با تمرکز بر SEO برای افزایش دیده شدن وب سایت و هدایت بازدید کنندگان به سمت محصولات یا خدمات شما باشد.

صاحبان بیزینس های تازه تاسیس ممکن است تصور کنند داشتن یک استراتژی محتوا چیز خوبی است، اما در اوایل کار جزو موارد ضروری نیست. با این حال، تولید محتوای با کیفیت بالا برای تأمین نیاز های تجاری؛ می تواند به شرکت ها در کسب اعتماد مخاطبان جدید کمک کند و در نهایت، موفق به کسب موفقیت طولانی مدت شوند.

سوالاتی که قبل از نوشتن یک استراتژی تولید محتوا باید به پاسخ آن ها دست یابید

1. چه کسی مطالب شما را می خواند؟

مخاطبان محتوای شما چه کسانی هستند؟ برای چند مخاطب محتوا ایجاد می کنید؟ همانطور که تجارت شما ممکن است بیش از یک نوع مشتری داشته باشد، استراتژی محتوای شما می تواند بیش از یک نوع خواننده یا بیننده را تأمین کند.

استفاده از انواع متنوعی از کانال ها به شما کمک می کند محتوای متفاوتی را به هر نوع مخاطبی که در ذهن دارید ارائه دهید و هرکسی را که شرکت شما با آن تجارت می کند درگیر نمایید.

2. چه مشکلی را برای مخاطبان خود حل خواهید کرد؟

در حالت ایده آل، محصول یا خدمات شما مشکلی را حل می کند که می دانید مخاطبان شما با آن روبرو هستند. با این حساب، محتوای شما با شروع شناسایی مخاطب و راه حلی برای مشکل موجود، از این طریق به مشتری نزدیک خواهد شد.

محتوای شما راه حل های ارائه شده شما را پشتیبانی می کند و باعث می شود مشتریان دید بهتری از محصول شما داشته باشند.

3. چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند؟

رقبای شما احتمالاً محصولی مشابه با شما دارند، این بدان معناست که مشتریان بالقوه شما باید بدانند که چه چیزی باعث بهتر شدن یا متفاوت شدن شما می شود. اینجاست که محتوا وارد خواهد شد.

برای اینکه ثابت کنید محصولات شما ارزش خریدن را دارند، باید ثابت کنید که چرا ارزش گوش دادن را دارید.

4. بر روی چه قالب های محتوایی تمرکز خواهید کرد؟

محتوای شما به چه شکل هایی در می آید؟ اینفوگرافیک؟ فیلم؟ پست های وبلاگ؟ با شناسایی موضوعاتی که می خواهید در آن سرمایه گذاری نمایید و نوع محتوایی که می خواهید تولید کنید بسیار حائز اهمیت است.

5. محتوای خود را در چه کانال هایی منتشر خواهید کرد؟

همانطور که می توانید در قالب های مختلف محتوا ایجاد کنید، کانال های مختلفی نیز خواهید داشت که می توانید محتوای خود را در آن ها منتشر نمایید. کانال ها می توانند شامل وب سایت و وبلاگ شما باشند و یا رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر.

6. چگونه ایجاد و انتشار محتوا را مدیریت خواهید کرد؟

انتخاب نحوه ایجاد و انتشار کلیه مطالب خود می تواند یک کار دلهره آور باشد. برای یک استراتژی محتوا مهم است که بداند چه کسی چه چیزی را ایجاد می کند، از کجا منتشر می شود و چه زمانی به طور مستقیم پخش می شود.

استراتژی تولید محتوا

چگونه یک استراتژی تولید محتوا در زمینه بازاریابی ایجاد کنیم

همانطور که می بینید اجرای یک استراتژی تولید محتوا بسیار چالش برانگیز است. انتظار می رود با موانع و خطا های زیادی روبرو شوید. اگرچه همیشه یک دستورالعمل برای موفقیت خواهید داشت.

1. هدف خود را از استراتژی تولید محتوا مشخص کنید

هدف شما از تهیه یک برنامه بازاریابی محتوا چیست؟ چرا می خواهید محتوا تولید کنید و یک برنامه بازاریابی محتوا ایجاد کنید؟ قبل از شروع برنامه ریزی، اهداف خود را بشناسید در اینصورت در تعیین بهترین گزینه برای استراتژی خود راحت تر خواهید بود.

2. انجام تحقیقات شخصی

برای تهیه یک برنامه موفق، باید مخاطبان محتوای خود را به روشنی مشخص کنید. این موضوع به ویژه برای کسانی که شروع به تازگی کار کرده اند یا تازه وارد بازاریابی شده اند بسیار مهم است. با شناختن مخاطبان هدف خود، می توانید محتوای مرتبط و ارزشمند تری تولید کنید که آن ها دوست دارند آن را بخوانند.

3. ممیزی محتوا را اجرا کنید

بیشتر افراد کار خود را با ارسال مطالب وبلاگ آغاز می کنند، اما اگر می خواهید محتوای دیگری تولید کنید، در نظر بگیرید که کدام یک را می خواهید درست کنید.

به عنوان مثال: اگر در طول یک سال گذشته بصورت هفتگی در وبلاگ خود پست گذاشته اید، ایجاد یک کتاب الکترونیکی که تمام پست های وبلاگ شما را به یک راهنمای نهایی خلاصه شده تبدیل کند، یکی از راه های ارائه اطلاعات در قالب دیگری است.

اگر مدتی مشغول تجارت هستید، با اجرای ممیزی محتوا، تلاش های بازاریابی محتوا و نتایج حاصل از آن را در سال گذشته مرور کنید. مشخص کنید که چه کاری را می توانید در سال آینده متفاوت انجام دهید و اهداف جدیدی را برای رسیدن به آن تعیین کنید.

استراتژی تولید محتوا
استراتژی تولید محتوا

4. سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کنید

سیستمی در محل خود داشته باشید که بتوانید محتوای خود را ایجاد و مدیریت کنید و نتایج و تاثیرات آن را زیر نظر بگیرید. چند بخش حیاتی مدیریت محتوا شامل تولید محتوا، انتشار محتوا و تجزیه و تحلیل محتوا است.

با HubSpot CMS می توانید نتایج خود را در یک مکان برنامه ریزی، تولید، منتشر و اندازه گیری کنید. CMS معروف دیگر WordPress است که می توانید برای فرم های وب رایگان، گفتگوی زنده، دسترسی CRM، بازاریابی از طریق ایمیل و تجزیه و تحلیل و غیره ایتفاده نمایید.

5. مطالب خود را منتشر و مدیریت کنید

برنامه بازاریابی شما باید فراتر از انواع محتوایی باشد که ایجاد می کنید. درواقع باید شامل تنظیم محتوای شما نیز باشد. یک تقویم محتوای رسانه های اجتماعی ایجاد کنید تا بتوانید محتوای خود را در سایت های دیگر تبلیغ و مدیریت کنید.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :