الگوریتم اینستاگرام چیست ؟

دسته بندی ها : سئو مریم حسین جانی
افزایش فالوور اینستاگرام

منظور از الگوریتم اینستاگرام، همان هوش مصنوعی ای است که پشت این شبکه اجتماعی پرمخاطب قرار دارد. در واقع، این هوش مصنوعی در هر لحظه داده‌های میلیون‌ها کاربر از سرتاسر دنیا را تحلیل می‌کند تا بداند برچه اساس باید محتواها یا پست های جدید را به آن‌ها نشان دهد. همین باعث می‌شود که الگوریتم اینستاگرام هر لحظه در حال تغییر و به روز شدن باشد.

در سال ۲۰۲۰ در الگوریتم اینستاگرام تغییرات زیادی به وجود آمد. این الگوریتم، کار را برای دیده شدن پست‌ها سخت‌تر کرد.

فید اینستاگرام دقیقاً چگونه کار می کند؟

الگوریتم اینستاگرام برای کمک به مشاهده بهترین و مناسب ترین پست ها توسط هر کاربر، در هر بار بررسی فید خود معرفی شده است. اخیراً اینستاگرام برای اولین بار عوامل مهم رتبه بندی را به شرح زیر بیان نموده است:

الگوریتم اینستاگرام
الگوریتم اینستاگرام

 عوامل مهم رتبه بندی الگوریتم اینستاگرام

علاقه

اینستاگرام پیش بینی می کند، که ممکن است به یک پست چقدر اهمیت دهید. وقتی جدول زمانی الگوریتم اینستاگرام اعلام شد، این شبکه پر مخاطب اعلام کرد که محتوایی را به شما نشان می دهد که به احتمال زیاد به آن علاقه مندید. ترتیب عکس و فیلم در فید شما براساس احتمال علاقه مندی شما به محتوا، رابطه شما با شخصی که در حال ارسال پست ها به دایرکت شما است، بستگی دارد.

محتوای مرتبط با علایق شما در فید شما رتبه بالاتری خواهد داشت. اما چگونه اینستاگرام علایق شما را می شناسد؟ احتمالا می تواند بررسی ژانرهای محتوا مانند سفر، غذا، مد، ورزش و … که در گذشته با آنها تعامل داشته اید، باشد.

با توجه به سطح فناوریهای تشخیص عکس در حال حاضر، این الگوریتم می تواند پست ها را در ژانرهای ساده و احتمالاً حتی ژانرهای پیچیده تر نیز طبقه بندی نماید. این الگوریتم همچنین می تواند به هشتگ های استفاده شده دقت کند.

اگر یک نوع خاص از محتوا وجود دارد که بیشتر با آنها درگیر می شوید، ممکن است اینستاگرام محتوای آن ژانر مانند غذا، رستوران ها را در قسمت بالای فید شما قرار دهد.

زمان

الگوریتم اینستاگرام به زمان اهمیت می‌دهد و می خواهد محتوا هایی را نشان دهد که اخیراً پست شده اند.

پستی از چند ساعت قبل احتمالا جذاب تر از پست یک هفته گذشته است، بنابراین اینستاگرام به احتمال زیاد پست های جدیدتر را به جای محتواهای چند روز یا چند هفته پیش به شما نشان می دهد. این بدان معنی است که پست های اخیر احتمالاً در فید شما رتبه بالاتری خواهند داشت پس زمان بندی اهمیت ویژه ای دارد.

رابطه شما با فالوورها

الگوریتم اینستاگرام تعامل های گذشته شما را، برای تعیین بهترین دوستان شما بررسی می کند. اینستاگرام می تواند پست های افرادی را که به آنها اهمیت می دهید در بالای فیلد قرار دهد و به نوعی دوستان شما را تعیین کند. برای مثال:

  • افرادی که محتواهای آنها را دوست دارید یعنی پست ها، استوری ها و لایو ها
  • افرادی که با آنها در دایرکت ارتباط دارید
  • افرادی را که سرچ می کنید
  • افرادی که شما در زندگی واقعی آنها را می شناسید

در حالی که ممکن است این معیارهای دقیقی نباشد که، در الگوریتم اینستاگرام استفاده می شود، اما این نکته را به ما گوشزد می کند که اینستاگرام احتمالاً به حساب هایی که شما اغلب با آنها در تعامل هستید، اهمیت می دهد و تأیید کرده است که محتوای این حساب ها در فید شما رتبه بالاتری خواهند داشت.

میزان استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام

اینکه چند بار در شبانه روز از اپلیکیشن خود استفاده می‌کنید، برای الگوریتم اینستاگرام اهمیت دارد تا بتواند در هر بار بازدید  پست ها و محتواهای جدید را به شما نشان دهد و مطالب قبلی و تکراری را در بالای فید نیاورد.

اینستاگرام
الگوریتم اینستاگرام
نکات مهم برای کار با الگوریتم اینستاگرام

یکی از این نکات انتشار منظم مطالب است. اگر در زمان های منظم محتواهای خود را منتشر کنید، اعتماد الگوریتم اینستاگرام را بدست خواهید آورید. فراموش نکنید که کیفیت محتوا های شما بسیار مهم است و همچنین در فواصل بین ارسال پست ها، انتشار استوری را فراموش نکنید، استوری می تواند به دیده شدن شما کمک کند.

نکته بعدی استفاده از هشتک های مربوط به پست و پربازدید است که می تواند یکی از راه های پیروز شدن بر الگوریتم اینستاگرام باشد. حتما توجه داشته باشید از تعداد مناسبی هشتک استفاده کنید و قبل از استفاده، هشتک مورد نظر را سرچ کنید.

همچنین با ارتقای اکانت اینستاگرام به اکانت بیزنسی، می توانید به صورت رایگان به تحلیل اینستاگرامتان بپردازید. اگر می‌خواهید الگوریتم اینستاگرام را شکست دهید، حتما به تحلیل این شبکه جذاب بپردازید.این تحلیل‌ها اطلاعاتی شامل بازدیدها، میزان موفقیت شما در محتواها، هشتک ها و … را در اختیار شما قرار می دهد.

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :