سئو داخلی سایت چیست؟

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو داخلی

اگر شما یک سئو کار هستید، حتما می دانید که لینک ها نقش حیاتی را در سئو ایفا می کنند. سئو داخلی و خارجی از جمله فرآیندهایی است که برای بالا بردن ترافیک انجام می شود. ما در این مقاله به بررسی این موضوع ها می پردازیم.

لینک های داخلی چیست؟

پیوند داخلی یک پیوند بین دو صفحه در یک وب سایت است. آنها رتبه صفحه (یا ارزش SEO) را به صفحاتی که لینک داده می شود، منتقل می کنند.

اگر وب سایت شما دارای چندین زیر دامنه است، پیوندهای بین آنها باید داخلی در نظر گرفته شود زیرا شما مالک آن سایت ها هستید.

به عبارت ساده، اگر توانایی اضافه کردن پیوند بین صفحه وب A و صفحه وب B را دارید و آنها در یک دامنه قرار می گیرند، پیوندهای داخلی یا همان سئو داخلی هستند.

لینک های داخلی در مقابل لینک های خارجی

پیوند داخلی در html شبیه به بک لینک به نظر می رسد زیرا هر دو نوع هایپرلینک هستند. هر کدام دارای یک ویژگی href، anchor text و گاهی اوقات یک ویژگی rel اضافی هستند.

بک لینک ها

بک لینک ها لینک های بین دو صفحه در وب سایت های جداگانه هستند. آنها اعتبار وب سایت شما را افزایش می دهند و این به شما کمک می کند در SERP گوگل رتبه بهتری داشته باشید. ممکن است این پیوندها را به طور طبیعی و یا از طریق توسعه استراتژیک به دست آورید. بک لینک ها برای موفقیت در سئوی شما حیاتی هستند زیرا یکی از 3 فاکتور برتر رتبه بندی گوگل هستند.

لینک های داخلی

از سوی دیگر، لینک های داخلی اعتبار وب سایت شما را افزایش نمی دهند زیرا می توانید خودتان آنها را اضافه کنید. این مانند رای دادن به خود است.

در عوض، آنها اعتبار و ارتباط موجود را از بک لینک های شما در سراسر وب سایتتان منتقل می کنند.

لینک های خارجی

در نهایت، لینک های خارجی به سادگی لینک هایی هستند که از وب سایت شما به یک دامنه متفاوت اشاره می کنند.

برخی از افراد در دنیای سئو ادعا می کنند که پیوند دادن به سایت های معتبر به تلاش های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما کمک می کند.

چرا سئو داخلی مهم است؟

پیوندهای داخلی معماری سایت شما را تقویت کرده و اعتبار و ارزش را در کل سایت به طور مساوی تقسیم می کند. در واقع لینک های داخلی مانند سیم هستند

خانه خود را به عنوان نمونه تصور کنید. بک لینک ها مانند سیم هایی هستند که از یک نیروگاه به خانه شما می آیند و لینک های داخلی سیم هایی هستند که از قطع کننده مدار شما به پریزهایتان وصل می شوند. مهم نیست که چقدر سیم در خانه خود دارید، اگر خانه خود را به شبکه وصل نکنید، چراغ های شما کار نمی کنند.

به طور مشابه، اگر یک اتاق خواب اضافی در خانه خود بسازید، اما فراموش کنید آن را سیم کشی نمایید، آن اتاق هیچ برقی نخواهد داشت، حتی اگر بقیه خانه برق داشته باشد. به این ترتیب، لینک های شکسته نیز بسیار شبیه سیم هستند. اگر یک سیم را قطع کنید، برق به سمت پریزهای طرف دیگر نمی ‌رود.

این استعاره مفهوم پیوند داخلی را از نظر رتبه صفحه یا ارزش لینک نشان می دهد.

سئو داخلی

کلام آخر

شما با استفاده از سئو داخلی می توانید بهینه سازی سایتتان را بهبود بخشید. امن اس اس ال می تواند در زمینه سئو سایت به شما کمک کند.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :