اهمیت عبارت کلیدی در سئو

دسته بندی ها : سئو مریم حسین جانی
ahrefs چیست

همه افرادی که به واسطه کسب و کارشان دارای وب سایت هستند یا مدیریت یک سایت را بر عهده دارند، بدون شک  می دانند که اصطلاح عبارت کلیدی و سئو چیست و چه اهمیتی دارد. در حقیقت این کلمات که در محتواهای وب به کار می روند، امکان پیدا کردن سایت شما از طریق موتورهای جستجو را برای کاربران فراهم می کنند. وب سایتی که اصولی برای موتورهای جستجو بهینه شده است “با زبان مشتری خود صحبت می کند ” عبارت کلیدی در سئو اهمیت زیادی دارد که در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم. با ما همراه باشید.

انتخاب کلمه کلیدی

در واقع شما باید بدانید که چگونه مردم به دنبال محصولات، خدمات یا اطلاعاتی هستند، که شما ارائه می دهید، تا پیدا کردن سایتتان برای آن ها راحت تر باشد. به همین دلیل تهیه لیستی از کلمات کلیدی یکی از اولین و مهم ترین مراحل در عمل بهینه سازی موتور جستجو است. عبارت کلیدی در سئو به نوعی دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. پس در انتخاب آن ها با دقت و وسواس عمل کنید تا بتوانید کاربران زیادی را با وب سایتتان آشنا سازید.

نحوه صحیح استفاده از کلمات کلیدی

کلمه کلیدی در سئو
کلمه کلیدی در سئو

بعد از انتخاب بهترین عبارت کلیدی، باید از آن ها به شیوه درست استفاده کنید تا بتوانید در بالای لیست نتایج جستجو قرار بگیرید. برخی از کارشناسان معتقدند که کلمات کلیدی مرتبط را در بخش های مهم و مورد توجه وب سایت تان به کار ببرید، این بخش ها شامل عناوین، متن اصلی صفحات یا محتواها،URL  ها، متا، تگ ها و نام فایل های تصویری می باشد. علاوه بر این بسیاری از وب سایت های موفق در زمینه بهینه سازی دارای هزاران یا حتی میلیون ها کلمه کلیدی هستند. با توجه به این امر قطعا شما نمی توانید برای هر یک از کلمات کلیدی مورد نظرتان یک صفحه منحصر به فرد در وب سایت تهیه کنید. همچنین نمی توانید همه کلمات کلیدی را در چند صفحه قرار دهید و انتظار داشته باشید که برای هر کلمه کلیدی  به صورت جداگانه رتبه بندی شوید.

  بنابراین برای موفقیت در سئو چه باید کرد؟

کلمه کلیدی در سئو
کلمه کلیدی در سئو

پاسخ گروه بندی و سازماندهی کلمات کلیدی است. با تقسیم کلمات کلیدی خود به گروه های کوچک و قابل کنترل موفقیت در سئو را به دست می آورید. به عنوان مثال، تصور کنید شما وب سایت یک فروشگاه آنلاین لوازم آرایش را اداره می نمائید. بسیار عاقلانه و منطقی است که یک گروه بندی از کلمات کلیدی برای تمام محصولات مرتبط با میکاپ چشم ایجاد کنید، سپس گروهی برای همه محتواهای مربوط به خط چشم و غیره. و در نهایت حتی انواع خط چشم را هم دسته بندی کنید( خط چشم مایع یا مدادی). این جاست که فروشگاه آنلاین شما صفحات ویژه ای برای هر گروه از عبارات کلیدی ایجاد کرده است. هنگام بهینه سازی صفحات وب سایت خود به خاطر داشته باشید، که اهمیت کلمه کلیدی از تراکم کلمه کلیدی در سئو مهم تر است.

جمع بندی

در پایان همیشه به این نکته توجه کنید که لازم نیست در محتواهای وب سایت تان هر کلمه کلیدی را 100 بار تکرار کنید. فقط چند بار عبارت کلیدی را ذکر کنید و مطمئن باشید که گوگل متوجه می شود که این صفحه از سایت شما مربوط به آن کلمه کلیدی مورد نظر می باشد. همین طور نیازی به گفتن نیست که رتبه بالاتر در SERP ها می تواند ترافیک هدفمندتری را به سمت وب سایت شما هدایت کند و کسب و کار شما را رونق ببخشد. به همین دلیل یافتن کلمات کلیدی که افراد جستجو می کنند قدم اول در سئو مارکتینگ است. در واقع سئو بدون کلمات کلیدی تقریباً غیرممکن خواهد بود و معنا و مفهومی ندارد.

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :