تفاوت نوشتن محتوا با کپی رایتینگ

دسته بندی ها : سئو مریم حسین جانی
اسکریپت چیست

نویسندگان سئو، به مشاغل زیادی کمک کرده اند تا با تولید محتوای سئو، بازدید و فروش بیشتری داشته باشند. بین نوشتن محتوای سئو و کپی رایتینگ تفاوت مهمی وجود دارد زیرا این دو نوع نوشتن می توانند نتایج بسیار متفاوتی برای مشاغل به وجود آورند.

چه زمانی کارشناسان سئو باید به نوشتن مطالب به جای کپی رایتینگ برای پروژه های خود روی آورند؟

اهداف متفاوت

هر دو نوع نوشتن با کلمات موجود در صفحه ارتباط دارند، اما هر یک هدف متفاوت خود را دارند.

این تفاوت به شما کمک می کند تا برای دستیابی به نتایج مطلوب، از روش بهتر استفاده کنید. استفاده نادرست از آنها به احتمال زیاد منجر به عدم دستیابی نتیجه مطلوب خواهد شد. برای انتخاب نویسنده یا روش مناسب برای پروژه خود، اهمیت این تفاوت را در نظر بگیرید.

تفاوت بین نوشتن محتوای سئو و کپی رایتینگ سئو چیست؟

در نوشتن محتوای سئو، هدف تولید بازدید اولیه از طریق موتورهای جستجو است.

هدف اصلی کپی رایتینگ تبدیل بازدید برای فروش است. بنابراین بهتر است هدف پروژه خود را در نظر بگیرید و سپس نویسنده ای را پیدا کنید که بتواند بهترین خدمات را برای شما داشته باشد.

کپی رایتینگ

اگر کپی نویسی و نوشتن مطالب سئو متفاوت است، کپی نویسی سئو چیست؟

اعتقاد بر این است كه اصطلاح  کپی رایتینگ سئو نتیجه بسیاری از كارشناسان سئو است كه دو نوع نوشتن را با هم اشتباه می گیرند. این موضوع نتیجه زمانی است که گروهی از کارشناسان سئو در فیس بوک را مورد بررسی قرار دادند که کپی رایتینگ سئو چیست، و جواب های بسیار متفاوتی بدست آوردند. برخی از کارشناسان گفتند که هر دو نوع نوشتن یکسان هستند، برخی دیگر اظهار به تفاوت آنها داشتند و برخی دیگر آن دو را مکمل هم می دانستند.

از آنجا که کپی نویسی سئو اصطلاحی است که در صنعت از آن استفاده می کند، جای تعجب ندارد که به یک کلمه کلیدی بسیار سرچ شده تبدیل شده است. در وبسایت SEMrush عنوان “کپی نویسی سئو”880 بار جستجو، کمی بیشتراز “نوشتن محتوای سئو” در 770 جستجو در ماه را نشان می دهد.

جذب مخاطب

مردم از این اصطلاح برای پیدا کردن سرویس محتوای آنلاین استفاده می کنند.

بنابراین، هر نویسنده محتوای هوشمند جستجوگرها یا آژانس محتوای سئو می تواند با “کپی رایتینگ سئو” برای جذب بازدید بیشتر به وب سایت خود اقدام نماید.با این حال، هدف جستجو در پشت این کلید واژه کمی مبهم است.به عنوان مثال، یک نویسنده محتوای سئو، اغلب از آژانس های سئو درمورد نوشتن مقاله، نسخه تبلیغ آگهی فیس بوک، کپی رسانه های اجتماعی، صفحات فروش و غیره سؤال دارد. در حالی که این پروژه ها شامل محتوا هستند و لزوماً سئو را درگیر نمی کنند. در عوض، آنها نیاز به کپی محتوا دارند چیزی که ممکن است خارج ازدست نویسنده محتوای سئو باشد.

اگرچه “نوشتن محتوای سئو” اصطلاحی در واژگان صنعت سئو است، اما هنوز هم باید تمایزی بین نوشتن مطالب سئو و نوشتن کپی ایجاد شود.به دلیل اینکه روشی که شما انتخاب می کنید باید بهترین کاری باشد که می خواهید با محتوای خود انجام دهید و هم اینکه بتوانید نویسنده مناسبی را برای انجام کار خود استخدام کنید.

چه موقع یک نویسنده محتوای سئو را استخدام کنید؟

وقتی می خواهید از طریق محتوای باکیفیت و بهینه شده با کلمات کلیدی بازدید بیشتری در وب سایت داشته باشید، یک نویسنده محتوای سئو را استخدام می کنید.

نویسنده کسی است که هم سئو را درک می کند و هم می داند چه مطالبی بنویسد که مفید باشد.

محتوای سئو اهداف مختلفی را ارائه می دهد، از جمله:

 • افزایش رتبه بندی کلمات کلیدی یک وب سایت
 • کلیک کردن از SERP ها.
 • جذب لینک های قدیمی  با اعتبار بالا
 • هدایت کاربران به صفحات دیگر در سایت
 • بازدید کنندگان وب سایت را به خریداران و اعضای سایت تبدیل می کنند.

بنابراین، اگر می خواهید بازدید را افزایش دهید، باید یک نویسنده محتوای سئو را استخدام کنید تا محتوای وب سایتتان را مانند صفحات وب و پست های وبلاگ بنویسید. مزایای دیگر استخدام یک نویسنده محتوای سئو این است که محتوای خوب می تواند کاربران را به مدت طولانی در وب سایت شما نگه دارد و آگاهی از برند شما را افزایش دهد.

انواع پروژه های محتوای سئو

نویسندگان محتوا با انواع خاصی از پروژه های محتوا برخورد می کنند.

پروژه هایی که به طور معمول هدف افزایش بازدید اولیه یا بک لینک سایت را دارند، مانند:

پست های وبلاگ سئو فرندلی

صفحات خدمات سئو فرندلی

محتوای سئو مرتبط  برای مشاغل

صفحات سرویس

صفحات فرود

لینک به محتوای نوشته شده

پست های مهمان برای سئو

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :