بررسی مراحل سئو سایت

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
مراحل سئو سایت

ما در این مقاله قصد داریم مراحل سئو سایت را به صورت قدم به قدم بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

مهم ترین مرحله سئو سایت کلمات کلیدی هستند

شناسایی گروهی از عبارات کلیدی که در بهینه سازی استفاده خواهند شد بسیار مهم است و به زمان قابل توجهی نیاز دارد. همچنین باید ترکیبی متعادل از استفاده زیاد جستجوگران و رقابت نسبتاً کم در موتورهای جستجو باشد.

تحقیقات رقابتی

پس از یافتن عبارات کلیدی، ما از معیارهای سئو استفاده می کنیم، از جمله محتوای فهرست بندی شده، رتبه الکسا، پیوندهای ورودی، سن دامنه و رسانه های اجتماعی، تا از طریق این فرایند، بتوانیم موقعیت اولیه سایت خود را در برابر رقبای آن ارزیابی کرده و زمینه هایی را که در کارهای بعدی نیاز به اولویت دارند، مشخص نماییم.

گزارش گیری و تنظیم هدف

پس از انجام مراحل بالا باید بدانید که موقعیت اولیه سایت در موتورهای جستجو چگونه می باشد. دسترسی به اطلاعات ترافیک سایت (تجزیه و تحلیل) بسیار مهم است. این آمار نشان می دهد که جستجوگران چگونه در حال پیدا کردن و تعامل با سایت موضوع هستند. بعد از یافتن این گزارش، می توان تنظیمات سئو را تنظیم کرد.

ساختمان محتوا در سئو

محتوا در بهینه سازی موتورهای جستجو از اهمیت بارزی برخوردار است. محتوای با کیفیت مرتبط به کسب و کار شما بسیار تاثیر گذار می باشد.

بهینه سازی صفحه

به دنبال افزودن محتوای جدید و با کیفیت ، بهینه سازی (سئو سایت) روی صفحه را بررسی می کنیم.

 • عناوین صفحه
 • برجستگی عبارات کلیدی هدفمند
 • داده های ALT و META

سئو فنی

تعدادی از مسائل مهم فنی وجود دارد که بر تلاش های سئو تأثیر می گذارد. به عنوان مثال سرعت سایت، امنیت سایت، ساختار URL، قابلیت خزندگی و پاسخگویی به تلفن همراه است.

رسانه های اجتماعی

قدرت اشتراک گذاری آنلاین از طریق رسانه های اجتماعی فرصت های فوق العاده ای را برای شرکت ها فراهم می کند.

ایجاد پیوندهای درون محدوده برای سئو

هر پیوند جدید به سایت شما، احتمال اینکه خزنده موتورهای جستجو در سراسر سایت شما اجرا شود را افزایش می دهد. در نتیجه تعداد کاربران سایتتان بیشتر میشود.

در مرحله آخر سئو گزارش و تجزیه و تحلیل را دنبال کنید

گزارش مشابهی که در مرحله اولیه کمپین انجام می شود، مجدداً در فواصل منظم و پس از بهینه سازی انجام می گیرد.

نکات مهم در مورد روند جستجوگرها

دوره زمانی

ممکن است مدتی طول بکشد تا موتورهای جستجو یک سایت را فهرست بندی کنند و رتبه بندی برای آن سایت تغییر نماید. برای برخی از موتورهای جستجو، فاصله بین کار و مشاهده نتایج می تواند تا شش ماه باشد. مشتریان باید صبور باشند و انتظارات واقع بینانه ای در رابطه با بازه زمانی مربوط به رتبه بندی موتورهای جستجوی ارگانیک (طبیعی ، بدون پرداخت) داشته باشند.

تضمین رتبه بندی

ما نمی توانیم رتبه بندی خاصی را برای عبارات خاص تضمین کنیم. هیچ راهی برای تضمین جایگاه خاصی در نتایج جستجوی ارگانیک هر موتور جستجو وجود ندارد.

مراحل سئو سایت
مراحل سئو سایت

به طور خلاصه

مراحل سئو سایت مانند یک فرایند می باشد که به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • پژوهش
 • گزارش گیری و تنظیم هدف
 • ایجاد محتوا
 • بهینه سازی صفحه
 • Social & Link Building
 • پیگیری گزارش و تجزیه و تحلیل

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :