SEF یا Search Engine Friendly چیست؟ ( بخش اول )

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
افزونه‌های-سئو

search engine friendly یا SEF چیست و چه نقشی در سئو دارد؟ موتورهای جستجو (مانند Google) “ربات ها” را در سراسر وب می فرستند تا اطلاعات “با کیفیت بالا” را برای کاربران خود دریافت کنند. این ربات ها از لینک برای کشف صفحات وب جدید و محتوای تازه استفاده می کنند. یک وب سایت با SEF مناسب کار آنها را برای آنها آسان می کند، از ربات های گوگل استقبال می کند، کاوش آنها را ساده کرده و سپس اطلاعات مفید و با کیفیت بالا را فراهم می کند.

چطور سایت را SEF کنیم؟

1) وب سایت خود را برای خزنده گوگل، آسان کنید.

اولین هدف شما جهت SEF این است که مطمئن شوید یک “ربات” می تواند به تمام صفحات سایت شما راه یابد. خطاهای خزشی هنگامی رخ می دهد که ربات موتور جستجو سعی می کند به صفحه ای در وب سایت شما دسترسی پیدا کند اما از کار بیفتد.

برای یافتن پیوندهای خراب در سایت خود می توانید از ابزار Link Checker Tool استفاده کنید. Dr. Link Check ابزاری عالی است. این ربات دارای رمزی است که از طریق کدهای HTML و CSS به سایت شما سرک می کشد و سپس پیوندهای صفحه داخلی، پیوند به سایر وب سایت ها و همچنین پیوندها به تصاویر، صفحات سبک و سایر پرونده ها را بررسی می کند.

رفع پیوندهای خراب به شما کمک می کند وب سایت شما توسط خزنده بررسی شود، بنابراین ربات ها می توانند به راحتی کاوش کنند و به SEF شدن سایت کمک کرده اید.

sef چیست

2) “تجربه کاربر” از سایت را بهینه کنید

موتور جستجو آنچه را شما می بینید، نمی بیند. ممکن است وب سایتی را ببینید که پر از رنگها، تصاویر و دکمه های روشن است. موتورهای جستجو این موارد را چک نمی کنند. آنها فقط کد را تجزیه و تحلیل می کنند.

اما آنها می توانند رضایت کاربران را با توجه به زمان باقی ماندن در سایت تشخیص دهند. تجربه کاربر و تجربه موتور جستجو دست به دست هم می دهند. بنابراین شما می خواهید یک وب سایت کاربر پسند ارائه دهید که بازدیدکنندگان با آن درگیر شوند و می خواهند آن را کشف کنند.

آنچه موتور جستجو با توجه به SEF خوب می تواند کشف کند

    موتورهای جستجو می توانند مدت زمانی را که کاربران در وب سایت می گذرانند، نرخ پرش و میانگین تعداد صفحات بازدید شده را اندازه گیری کنند.

    با بررسی کد منبع، آنها همچنین می توانند بین عناوین و پاراگراف ها تفاوت قائل شوند.

    آنها می توانند بگویند کدام دکمه ها قابل کلیک هستند و کدام صفحات در سایت شما به دیگران پیوند دارند.

3) محتوای مناسب SEO ایجاد کنید.

اگر از محتوای سایت دیگری بدون اینکه اطلاعات جدیدتری به آن اضافه نکنید استفاده نمایید، قطعا در بحث SEF مشکل خواهید داشت.

اگر وب سایت شما توسط پیوندهای خراب تحت فشار قرار گرفته باشد، بارگیری آن کند باشد یا با کلمات کلیدی پر شود، این امر باعث ایجاد تجربه کاربری ضعیف و خزیدن ناشیانه و ناکارآمد “ربات” می شود.

URL های سایت خوانا

وقتی Google شروع به تجزیه و تحلیل سایت شما می کند، به URL های سایت شما نگاه می کند.

اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان فقط با مشاهده URL ها می توانند صفحات شما را درک کنند. اگر آنها بتوانند آنها را درک کنند، گوگل نیز می تواند. موتورهای جستجو، URL کوتاه تر را ترجیح می دهند. همچنین از تکرار کلمات کلیدی در آدرس های سایت خود جلوگیری کنید.

نقش عنوان ها و توضیحات متا در SEF چیست

به عناوین صفحه و توضیحات متا خود توجه کنید. آنها به موتورهای جستجو کمک می کنند که متوجه شوند یک صفحه وب خاص چیست. این عناصر در صفحات نتایج جستجو (SERPS) قابل مشاهده هستند، اما هنگام مشاهده یک صفحه وب واقعی مشاهده نمی شوند. برچسب های عنوان طولانی و توضیحات متا نیز ممکن است در یک صفحه نتایج جستجو با یک بیضی (…) قطع شوند.

امیدواریم در انتهای بخش اول محتوای SEF چیست ، با search engine friendly آشنا شده باشید. در بخش دوم محتوا به توضیحات بیشتری در این مورد خواهیم پرداخت.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :