تفاوت سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو کلاه سیاه و سفید

تفاوت بین سئو کلاه سفید و سیاه مربوط به تکنیک های خاصی است که هنگام تلاش برای بهبود رتبه وب سایت یا صفحه وب در موتورهای جستجو استفاده می شود. بهینه سازی موتور جستجو یا سئو فرآیندی است که از طریق آن می توان حجم و کیفیت ترافیک یک وب سایت را بهبود بخشید. هر چه یک سایت رتبه بالاتری در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) داشته باشد، طبیعتاً وب سایت بازدیدکنندگان بیشتری دارد.

با توجه به اهمیت روزافزون موتورهای جستجو مانند گوگل، سئو یک استراتژی بازاریابی اینترنتی بسیار مورد توجه است. موتورهای جستجو رتبه بندی خود را از طریق الگوریتم های اختصاصی که مخفی هستند و به شدت محافظت می شوند تعیین می کنند. با این حال، این الگوریتم ها بر اساس اصول شناخته شده خاصی هستند و بهینه سازی موتورهای جستجو به دنبال اعمال این اصول برای بهبود رتبه جستجو است. تفاوت بین سئو کلاه سیاه و کلاه سفید به تکنیک هایی مربوط می شود که هنگام به کارگیری این اصول استفاده می شود.

سئو کلاه سفید و سیاه

سئو کلاه سیاه به تلاش هایی برای بهبود رتبه بندی به روش هایی اشاره دارد که توسط موتورهای جستجو تایید نشده و شامل فریب می شوند. آنها برخلاف دستورالعمل های فعلی موتورهای جستجو هستند. سئو کلاه سفید به استفاده از روش های عملی درست و مناسب برای دستیابی به رتبه های بالا در موتورهای جستجو اشاره داشته و آنها با دستورالعمل های موتورهای جستجو مطابقت دارند.

ویژگی ها و تکنیک های مورد استفاده در سئو کلاه سفید و سیاه

تکنیک‌های سئو به روش کلاه سیاه معمولاً شامل ویژگی‌هایی هستند که قوانین و مقررات موتورهای جستجو را زیر پا می ‌گذارند، تجربه کاربری ضعیفی ایجاد می ‌کنند، محتوای غیراخلاقی را به روش ‌های مختلف بصری و غیر بصری به خزنده های موتورهای جستجو و کاربران انسانی ارائه می ‌دهند. روش ‌هایاینو نوع سئو می‌ توانند نتایج سریعی به همراه داشته باشند، اما در صورت اطلاع موتورهای جستجو، خطر جریمه بیشتری نیز وجود دارد. اینو نوع از سئو یک راه حل کوتاه مدت برای مشکل طولانی مدت ترافیک جستجوی ارگانیک است. تکنیک های سئو کلاه سفید و سیاه را به صورت خلاصه ای در زیر آورده ایم:

Spamdexing: تمرین و تکرار عبارات نامرتبط برای دستکاری مرتبط بودن یا برجسته بودن منابع فهرست شده توسط یک موتور جستجو است.

سئو کلاه سفید و سیاه

پر کردن کلمات کلیدی: این شامل لیست طولانی کلمات کلیدی بدون شکل گیری مناسب

متن نامرئی: قرار دادن کلمات کلیدی در متن سفید بر روی پس زمینه سفید به منظور جذب خزنده های موتورهای جستجو

:Doorway Pages این یک صفحه جعلی است که کاربر هرگز نمی تواند آن را ببیند و فقط برای خزنده های موتورهای جستجو ساخته شده است تا آنها را فریب دهد تا رتبه بیشتری به سایت بدهند.

سئو به روش کلاه سفید تولید محتوا برای کاربران است و هدف اصلی آن ارتقای دسترسی بوده و همچنین از تمام دستورالعمل های سئو پیروی می کند. این نوع از سئو تضمین می کند که تمام محتوای فهرست شده توسط موتورهای جستجو با محتوایی که یک کاربر انسانی می بیند یکسان است. بر خوانایی، مرتبط بودن محتوا، محتوایی با ساختار و نوشتار خوب تمرکز دارد که برای افرادی که آن را می خوانند مفید خواهد بود. همچنین بر روی پیوندهای متقابل صفحات داخلی در یک وب سایت در صورت لزوم و همچنین ایجاد پیوندهای ورودی مرتبط از منابع قابل اعتماد تمرکز می کند.

اثربخشی سئو به روش کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه

در جامعه متخصصان سئو در مورد اثربخشی تکنیک‌های کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه، طیف گسترده‌ای از نظرات وجود دارد. اکثر آنها موافق هستند که تکنیک های کلاه سفید برای بهبود رتبه بندی جستجو زمان بیشتری می برد.

حتی اگر نتایج سریع سئو به روش کلاه سیاه را وسوسه‌انگیز کند، می ‌تواند سایت شما را مسدود کند (از فهرست خارج شود) یا به دلیل استفاده از روش‌ های غیراخلاقی جریمه شدید شود. به طور گسترده اعتقاد بر این است که این خطر برای وب سایت هایی که قصد دارند در مدت طولانی فروش انجام دهند مناسب نیست. علاوه بر این، روش های سئو به شکلی نادرست تنها نتایج کوتاه مدتی را ارائه می دهند. سئو به روش کلاه سفید می تواند با استفاده از تکنیک های اخلاقی، محتوای خوب، کلمات کلیدی مناسب و ترکیبی از زوایای بازاریابی هوشمند که نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد و سایتتان را به رتبه بالاتری می رساند.

کلام آخر

سئو کلاه سفید و سیاه جزئی از سئو هستند که هر کدام اثربخشی خاصی را ارائه می دهد بهتر است توجه داشته باشید که در صورت استفاده از سئو به روش کلاه سیاه نتایجی را به سرعت مشاهده کرده و سپس به زودی از دست خواهید داد و بدین ترتیب سایتتان نیز جریمه می شود، این در حالی است سئو به روش کلاه سفید اثراتی در بلند مدت داشته و امتیازات آن برای همیشه پابرجا خواهد بود.

برای سئو سایت خود به روش کلاه سفید با ما در ارتباط باشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :