بررسی شاخه های بازاریابی دیجیتالی

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
شاخه های بازاریابی دیجیتالی

در دهه گذشته، بازاریابی دیجیتال به یک جزء حیاتی در استراتژی بازاریابی کلی یک سازمان تبدیل شده است. شاخه های بازاریابی دیجیتالی به شرکت‌ ها اجازه می ‌دهد تا پیام‌ ها را برای دستیابی به یک مخاطب خاص تنظیم کنند. بازاریابی دیجیتال را می توان به طور کلی به 8 دسته اصلی تقسیم کرد که عبارتند از: بهینه سازی موتورهای جستجو، پرداخت به ازای کلیک، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موبایلی، تجزیه و تحلیل بازاریابی و بازاریابی وابسته. در زیر به بررسی بخی از آن ها می پردازیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال طیف گسترده ‌ای از روش ها و فناوری ‌های بازاریابی را در بر می ‌گیرد که برای دسترسی آنلاین به مشتریان استفاده می ‌شود. به عنوان شکلی از بازاریابی آنلاین، به سازمان ها اجازه می دهد تا هویت برند خود را ایجاد کنند.

انواع شاخه های بازاریابی دیجیتالی

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

هدف سئو این است که یک کسب و کار را در رتبه بالاتری از نتایج جستجوی گوگل قرار داده و در نهایت ترافیک موتورهای جستجو را به وب سایت آن کسب و کار افزایش دهد. برای انجام این کار، بازاریابان سئو در مورد کلمات و عباراتی که مصرف کنندگان برای جستجوی اطلاعات آنلاین استفاده می کنند، تحقیق کرده و از آن اصطلاحات در محتوای خود استفاده می کنند. بنابراین، چه چیزهایی می توانند سئو سایت را بهبود بخشند؟ درک این نکته مهم است که یکی از چیزهایی که سئو را به چالش می کشد این است که پاسخ به این سوال همیشه به گوگل و جدیدترین الگوریتم آن بستگی دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند مورد از مهم ترین استراتژی های سئو و به طور کلی بازاریابان برای درک نحوه عملکرد ارائه شده است.

نمایه سازی محتوا – مهم است که با انجام کارهایی مانند افزودن متن جایگزین برای تصاویر و رونوشت متن برای محتوای ویدئویی و صوتی، به موتورهای جستجو اجازه دهید تا به وضوح محتوای سایت شما را بخوانند.

ساختار پیوند خوب – مهم است که موتورهای جستجو بتوانند ساختار سایت شما را بخزند تا تمام محتوایتان را پیدا کنند. کارهای زیادی وجود دارد که یک متخصص سئو می تواند برای قالب بندی صحیح لینک ها، URL ها و نقشه های سایت انجام داده و آنها را در دسترس خزنده های سایت قرار دهد.

کلمات کلیدی و هدف گذاری کلمات کلیدی – به کارگیری صحیح کلمات کلیدی خود – یعنی عبارات جستجویی که می خواهید سایت شما برای آن ها پیدا شود – در محتوا و هدرها، یکی از بلوک های ساختمانی اساسی سئو است.

پرداخت به ازای کلیک (PPC) از شاخه های بازاریابی دیجیتالی

پرداخت به ازای کلیک به تبلیغات پولی و نتایج موتور جستجوی ارتقا یافته اشاره دارد. این یک شکل کوتاه مدت دیجیتال مارکتینگ است، به این معنی که وقتی دیگر پولی پرداخت نکنید، تبلیغ وجود نخواهد داشت. مانند SEO، PPC راهی برای افزایش ترافیک جستجو به یک تجارت آنلاین است.

پرداخت به ازای کلیک می ‌تواند به تبلیغاتی که در بالا و کناره ‌های صفحه نتایج جستجو می‌ بینید، تبلیغاتی که هنگام مرور وب وجود دارد، تبلیغات قبل از ویدیوهای YouTube و تبلیغات برنامه‌ های تلفن همراه اشاره داشته باشد.

بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی

این شامل هر کاری است که یک کسب و کار از طریق کانال های رسانه های اجتماعی انجام می دهد. تقریباً همه با رسانه های اجتماعی آشنا هستند، اما بازاریابان باید با رویکردی یکپارچه و استراتژیک به شبکه های اجتماعی بپردازند. بازاریابی رسانه های اجتماعی بسیار فراتر از ایجاد پست برای کانال های اجتماعی و پاسخ دادن به نظرات است.

شاخه های بازاریابی دیجیتالی

کلام آخر

در این جا بخشی از شاخه های بازاریابی دیجیتالی را بررسی کردیم. شما می توانید سئو سایت خود را به دست متخصصان امن اس اس ال بسپارید تا در کوتاه ترین زمان کارایی بالایی را مشاهده کنید. برای دیدن پلن های سئو کلیک نمایید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :