تقویم محتوایی چیست؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
تقویم محتوایی

تقویم محتوایی که به عنوان “تقویم تحریریه” نیز شناخته می شود یک برنامه مکتوب از زمان و مکان برنامه ریزی برای انتشار محتوای آینده است. تقویم های محتوا معمولاً شامل برنامه های آینده، به روزرسانی وضعیت، فعالیت تبلیغاتی برنامه ریزی شده، مشارکت و به روزرسانی محتوای موجود است.

دلیل اهمیت تقویم محتوایی

اگر وبلاگ شما یک وب سایت شخصی است که برای انتشار پست های گاه به گاه از آن استفاده می کنید، احتمالا نیازی به تقویم محتوایی ندارید، اما اگر برای رونق کسب و کار آنلاین خود از بازاریابی محتوا استفاده می کنید ، سازماندهی و برنامه ریزی کلیدی است.

در اینجا سه ​​راه وجود دارد که تقویم های محتوا به استراتژی بازاریابی محتوای شما کمک می کنند:

زمان بندی مناسب

تقویم محتوا اطمینان می دهد که همه کارهای مربوط به محتوای شما در زمان مناسب اتفاق می افتند. اگر در برنامه تولید محتوا بی نظم باشید، قطعا مواردی را فراموش خواهید کرد. همچنین ممکن است از به روزرسانی مقالات قدیمی غافل شوید.

تقویم همکاری با تیم را آسان می کند

اگر به تنهایی مدیر یک وبلاگ هستید، در وهله اول حتی ممکن است به تقویم محتوا احتیاج نداشته باشید.

اما اگر به عنوان یک تیم فعالیت می کنید، پس شما قطعا جهت برنامه ریزی بهتر و تقسیم و کنترل وظایف به تقویم محتوایی نیاز دارید.

تقویم محتوا به شما نمای کلی از موارد آینده خود می دهد.

به عنوان مثال ، ما از تقویم خود استفاده می کنیم تا مطمئن شویم درباره کدام موضوعات محتوا نوشتیم. همچنین تقویم محتوایی باعث می شود چند محتوا جهت یک کلمه کلیدی ننویسیم.

در امن اس اس ال با تقویم محتوایی یک نمای کلی از یک ماه آینده موضوعاتی که قرار است در سایت درج شود را می بینیم.

عناصر اصلی تقویم محتوا را بشناسید

بله، ابزارهای مختلفی جهت تقویم محتوایی وجود دارد که با جستجو در گوگل می توانید تعداد بسیاری از آنها را بشناسید. می توانید از تقویم محتوایی آنلاین یا آفلاین استفاده کنید، اما با توجه به اینکه آنلاین بودن تقویم محتوایی می تواند شامل مزیت هایی نظیر به اشتراک گذاری توسط اعضای تیم و دسترسی آن در هر مکان را داشته باشد، از اولویت بالاتری برخوردار است.

تقویم محتوایی

همچنین دقت نمایید که تقویم های محتوا نباید پیچیده باشند، وظیفه آنها تسهیل کارها برای شما و تیم شما است و اگر تقویم محتوا پیچیده باشد، خود آن می توانید باعث کندی کار شود.

برای شروع می توانید با استفاده از یک تقویم محتوای ساده و یا با استفاده از Google Sheets کار خود را شروع کنید.

تحریریه

مهمترین قسمت تقویم محتوای شما تحریریه بوده و شامل محتوایی است که شما منتشر خواهید کرد، چه در وبلاگ خود ، چه در پادکست یا در رسانه های اجتماعی.

هدف اصلی تقویم محتوایی شما این است که مقالات تحریریه خود را از قبل برنامه ریزی کنید. به این ترتیب می توانید سازمان یافته و مطابق با برنامه انتشار خود باشید.

برخی از شرکت ها عنواین محتوای خود را برای یک سال کامل از قبل برنامه ریزی کرده اند. ضمن اینکه برخی از وبلاگ نویسان مستقل ممکن است نیاز باشد بدانند هفته آینده چه چیزی منتشر می کنند.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :