مروری بر تبلیفات گوگل

دسته بندی ها : سئو مونا اکبری
تبلیغات گوگل

در هر ثانیه، 2.3 میلیون جستجو در Google انجام می شود و اکثر صفحات نتایج جستجو شامل تبلیغات گوگل می باشد.

با پرداخت هزینه توسط مشاغل، تبلیغات گوگل می تواند روشی کاملاً موثر برای هدایت ترافیک مرتبط و واجد شرایط به وب سایت شما باشد.

در این مقاله، خواهید آموخت که تبلیغات Google چیست، نحوه کار تبلیغات Google و اینکه چرا باید تبلیغات Google خود را اجرا کنید.

Google Ads یا تبلیغات گوگل چیست؟

گوگل تبلیغات پولی ارائه می دهد، به این صورت که در نتایج Google.com با استفاده از Google Ads یا تبلیغات ظاهر می شوند.

در زیر نمونه ای از صفحه نتایج موتور جستجوی Google (SERP) آورده شده است. دو بخش از تبلیغات پولی Google وجود دارد ، یکی بالاتر از پیوندهای “طبیعی” یا ارگانیک و دیگری در پایین صفحه نتایج.

نتایج حمایت شده یا تبلیغات (در کادر قرمز) با برچسب “آگهی” سبز نشان داده می شوند. از نتایجی که در زیر تبلیغات (در کادر سبز) نشان داده می شود ، به عنوان نتایج ارگانیک یاد می شود..

Google همچنین Display Ads را ارائه می دهد که در شبکه نمایش Google نمایش داده می شود.

Display Network مجموعه گسترده ای از وب سایت های شخص ثالث خارج از کشور است که با Google همکاری کرده و برای ارائه تبلیغات Google توافق کرده اند.

تبلیغات Google در شبکه نمایش می تواند در قالب متن، تصویر، ویدئو یا رسانه باشد.

چرا Google Ads ظاهر می شود؟

حراج Google Ads حول کلمات کلیدی متمرکز شده است – تبلیغ کنندگان لیستی از کلمات کلیدی را برای هدف گذاری انتخاب می کنند که مربوط به پیشنهادات تجاری آنها باشد، کلماتی که مردم به احتمال زیاد هنگام جستجوی محصول خود استفاده می کنند.

سپس آنها این کلمات کلیدی را پیشنهاد می دهند و بر اساس هر پیشنهاد ، مبلغی را که می خواهند برای یک کاربر Google پرداخت کنند تا روی تبلیغات وی کلیک کند ، قرار می دهند.

این پیشنهاد، همراه با یک امتیاز کیفیت تعیین شده توسط بر Googleاساس کیفیت تبلیغات پیشنهادی شما، تعیین می کند که کدام تبلیغات Google در SERP نشان داده شود. وقتی کاربران روی تبلیغات کلیک می کنند، تبلیغ دهنده هزینه مشخصی را پرداخت می کند (هزینه هر کلیک یا CPC) ، که طبق فرمول زیر محاسبه می شود:

تبلیغات گوگل
تبلیغات گوگل

اینجاست که اصطلاح Pay-per-Click (PPC) منشأ می گیرد.

The Google Ads Auction

Google Ads بر روی یک سیستم حراج کار می کند، این سیستم هر زمان که کاربر جستجوی کلمات کلیدی را انجام می دهد، اجرا می شود.

برای “برنده شدن” در مزایده های Google Ads و دیدن تبلیغات Google خود برای کلمات کلیدی مرتبط، باید امتیاز کیفیت و مبلغ پیشنهادی خود را بهینه کنید.

هرچه نمره کیفیت شما در رابطه با میزان پیشنهاد شما بالاتر باشد، موقعیت تبلیغات شما بهتر است.

عوامل زیر (در میان عوامل دیگر) روی نمره کیفیت شما تأثیر می گذارند:

 • ارتباط تبلیغ Google شما با درخواست جستجو
 • ارتباط کلمه کلیدی Google با گروه تبلیغات شما
 • ارتباط تبلیغ شما با صفحه فرود آن
 • نرخ کلیک کلی (CTR) آگهی و گروه تبلیغات آن
 • عملکرد کلی حساب تاریخی

هزینه های Google Ads

هزینه Google Ads بر اساس عوامل مختلفی از جمله رقابت کلمات کلیدی و صنعت ، موقعیت جغرافیایی ، کیفیت کمپین های تبلیغاتی و موارد دیگر متفاوت است.

در ایالات متحده ، متوسط ​​هزینه هر کلیک برای تبلیغات جستجوی Google در همه صنایع 2.32 دلار است. در کشورهای دیگر ، هزینه های متوسط ​​برای Google Ads اغلب بسیار کمتر است.

Google Ad تعداد زیادی گزینه تبلیغاتی دارد و ممکن است پیچیده باشد. بسیاری از تبلیغ کنندگان با تعهد لازم برای دستیابی به موفقیت از طریق جستجوی پولی یا تبلیغات نمایشی دست و پنجه نرم می کنند.

Google Ads Performance Grader: حسابرسی کاملا رایگان از حساب Google Ads شما

برای به حداکثر رساندن تأثیر تبلیغات و کمپین های Google Ads خود ، باید بدانید کدام کمپین ها برای کسب و کار شما مناسب هستند و کجا می توانید پیشرفت کنید.

Google Ads Performance Grader جامع ترین ابزار رایگان در نوع خود است. در عرض 60 ثانیه یا کمتر، Google Ads Performance Grader یک حسابرسی کامل از حساب Google Ads شما انجام می دهد، مناطقی را که می توان در آن ها پیشرفت کرد و همچنین مناطق موفق حساب شما را برجسته می کند و نحوه مقایسه آنها با معیارهای رقابتی صنعت شما را مشخص می کند..

سخن پایانی

در این مقاله به تشریح تبلیغات گوگل، مزایای آن و همچنین هزینه های آن پرداختیم. امیدوارم مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :