برند شخصی و اهمیت آن

دسته بندی ها : متفرقه مونا اکبری
برند شخصی

مردم اغلب در مورد تمایل به بهبود برند شخصی خود صحبت می کنند. شما بدون شک می دانید که یک مارک تجاری چیست، ما هر وقت بحث بازاریابی تأثیرگذار را انجام می دهیم، به طور مرتب به برند ها مراجعه می کنیم.

 اما احتمالاً خودتان زیاد به داشتن برند فکر نمی کنید.، ایده “برند یا مارک شخصی” برای اکثر مردم غیر معمول است. اما در عصر آنلاین، که همه چیز چه خوب و چه بد، برای همیشه در اینترنت ماندگار هستند، می توان برند شخصی را بیش از هر زمان دیگری مهم دانست.

در این مقاله به تعریف برند شخصی و اهمیت آن در دنیای امروز می پردازیم.

با ما همره باشید.

برند شخصی چیست و چرا داشتن آن اهمیت دارد؟

برند شخصی یعنی چگونگی تعریف خود. این تعریف، ترکیبی منحصر به فرد از مهارت ها، تجربه و شخصیت است که می خواهید دنیا شما را ببیند.

در واقع برند شخصی، روایتگر داستان شماست و چگونگی بازتاب رفتار، گفتار،گفتار ناگفته و نگرش شماست.

از نظر حرفه ای، نام تجاری شخصی شما تصویری است که مردم از شما می بینند.

برند شخصیتان می تواند ترکیبی از نحوه نگاه مردم به شما در زندگی واقعی، نحوه نمایش رسانه های اجتماعی از شما و برداشتی باشد که مردم از اطلاعات موجود در مورد شما در اینترنت کسب می کنند.

برند تجاری یا شخصی شما می تواند از نظر حرفه ای برای شما حیاتی باشد. در واقع، همانند نحوه معرفی شما به مشتریان فعلی و بالقوه است و به شما این امکان را می دهد تا اطمینان حاصل کنید که مردم شما را به همان روشی که می خواهید ببینند، نه به روشی دلخواه و احتمالاً مضر.

برند تان این فرصت را به شما می دهد تا نقاط قوت خود را برجسته کنید.. اگر می خواهید تأثیرگذار شناخته شوید، باید مارک شخصی قوی ایجاد کنید.

برند تجاری تان به شما کمک می کند تا از دیگران متمایز شوید.، همچنین می توانید از مارک شخصی تان برای نشان دادن دانش و مهارت خود در زمینه تخصصی تان بهره بگیرید.

از بسیاری جهات، برند تجاری تان همان چیزی است که شما را به یاد ماندنی می کند وشما را از هزاران نفر دیگر متمایز می نماید.

برند شخصی
برند شخصی
چند روش برای ایجاد مارک شخصی شما

دنیای آفلاین را فراموش نکنید. مارک شخصی شما باید تمام مکان هایی را که مشتریان می توانند با شما روبرو شوند را در بر بگیرد. .

کارت ویزیت های سبک قدیمی به همان اندازه که صفحات اجتماعی شما اهمیت دارند، برای مارک تجاری شما بسیار مهم هستند. فقط یادتان باشد که مضمون خود را روی این موارد ثابت نگه دارید.

هر کجا که می روید، کارت های بازرگانی را با خود داشته باشید.. هر زمان فرصت برقراری ارتباط با شخص جدیدی را پیدا کردید که با مخاطبان هدف شما مطابقت دارد ، کارت را بیرون بیاورید!

در حالت ایده آل، شما می خواهید مارک شخصی شما شامل تمام زندگی عمومی تان باشد. بنابراین این حتی نحوه لباس پوشیدن شما را در هر زمان که در یک موقعیت عمومی قرار دارید، پوشش می دهد.

ده نکته برای توسعه برند شخصی شما

1. خودتان را بشناسید..

2. مشخص کنید که می خواهید با چه چیزی شناخته شوید..

3. مخاطبان خود را معین کنید.

4- درباره صنعت مورد نظر خود تحقیق کرده و از متخصصان پیروی کنید..

5 – مصاحبه مطبوعاتی انجام دهید

7- شبکه ارتباطی ایجاد کنید.

8- از افراد متخصص مشاوره بگیرید.

9- حضورآنلاین خود را گسترش دهید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی برند شخصی و اهمیت آن پرداختیم. همچنین راهکار هایی را برای توسعه آن ارائه دادیم.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :