کنسول جستجوی گوگل

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سرچ کنسول در سئو

یکی از ابزارهایی که بازاریابان هوشمند می توانند برای سئو از آن استفاده کنند، کنسول جستجوی گوگل است. سرچ کنسول در سئو بسیار موثر می باشد. در این مقاله به بررسی این ابزار قدرتمند می پردازیم، با ما همراه باشید.

کنسول جستجوی گوگل

Google Search Console (قبلاً Google Webmaster Tools نامیده می شد) یک ابزار SEO رایگان مبتنی بر وب برای وب مسترها است تا آمار فهرست بندی و خزیدن از Googlebot را ردیابی کند و در عین حال معیارهایی را در جهت کمک به بهینه سازی وب سایت برای دید ارگانیک ارائه دهد.

سرچ کنسول در سئو جهت نظارت بر معیارها و کشف بینش های جدید برای کمک به افزایش ردپای ارگانیک شما مفید می باشد.

سرچ کنسول در سئو

ظاهر جستجو

یکی از اولین بخش ‌های اصلی کنسول جستجوی گوگل، بخش «ظاهر جستجو» است. این بخش برای مدیران وب‌ سایت مهم می باشد که بدانند در حال حاضر وب ‌سایتشان چگونه راه ‌اندازی شده و در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) نمایش داده شود. در این بخش، اطلاعات مربوط به نشانه‌ گذاری ساختار یافته، کارت ‌های غنی، بهبودهای HTML (اطلاعات ابرداده) و راه ‌اندازی صفحات موبایل تسریع ‌شده (AMP) وجود دارد.

HTML improvements

در قسمت بهبودهای HTML بینش هایی ارائه می شود که هنگام بهینه سازی یک وب سایت بسیار مفید است. این بخش می تواند بینش هایی را در مورد توضیحات متا تکراری و برچسب های عنوان نشان دهد. همچنین بیان می ‌کند که چه زمانی محتوا غیر قابل فهرست‌ سازی است که این امر می ‌تواند در اولویت ‌بندی تلاش ‌های بهینه‌ سازی شما تفاوت چشمگیری ایجاد کند.

جستجوی ترافیک

بخش بعدی در کنسول جستجوی گوگل، بخش «ترافیک جستجو» است. این بخش اطلاعاتی در مورد کلمات کلیدی، معیارهای پیوند از منابع خارجی و داخلی، هرگونه اقدام دستی، معیارهای هدف گذاری بین المللی و قابلیت استفاده از تلفن همراه را ارائه می دهد.

هر قسمت در بخش ترافیک جستجو مهم است، اما تجزیه و تحلیل برگه Search Analytics بیشتر انجام می گیرد. تب Search Analytics کلمات کلیدی که سایت شما برای آنها قابل نمایش است را نشان می دهد. می توانید برگه را به چندین زیربخش بین کلیک ها، نمایش ها، CTR و موقعیت تقسیم کنید.

فهرست گوگل

سومین بخش در کنسول جستجوی گوگل، بخش «ایندکس گوگل» است. برگه وضعیت فهرست هنگام تجزیه و تحلیل بسیار مفید است که الگوی وضعیت فهرست وب سایت خود را بررسی کنید.

خزیدن

آخرین بخش اصلی کنسول جستجوی گوگل، بخش خزیدن است. این بخش اطلاعات بازاریابان هوشمند در مورد صفحات یا فایل های شکسته در وب سایت، آمار خزیدن و اطلاعات پارامتر URL را ارائه می دهد. همچنین دارای ابزارهایی برای ارسال محتوا و نقشه سایت به Google می باشد.

  • تب خطاهای خزیدن یکی از مهم‌ ترین قسمت‌ های کنسول جستجوی گوگل است. این تب URL هایی را نشان می دهد که ممکن است از منابع داخلی و خارجی شکسته شوند.
  • یکی دیگر از تب های مفید منطقه نقشه های سایت است، زیرا می توانید نقشه سایت خود را به گوگل ارسال کنید تا خزیدن و ایندکس شدن سایت شما آسان تر گردد.

کلام آخر

از سرچ کنسول در سئو، برای کمک به افزایش دید ارگانیک خود استفاده کنید. این ابزار به دلایل گوناگونی، بسیار قدرتمند در زمینه سئو است. توصیه می کنیم هنگام اجرای کمپین های سئو از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید تا دید خود را به حداکثر برسانید و استراتژی کلی را برنامه ریزی نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، راه اندازی سایت و آنالیز سایت خود در کنسول جستجوی گوگل کلیک نمایید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :