تبلیغ گوگل چیست

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
تبلیغ در گوگل

تبلیغ گوگل چیست. ایده اجرای تبلیغات در Google بسیار دلهره آور و وحشتناک است. از این گذشته، اگر این کار را درست انجام دهید، تبلیغات  می تواند تجارت شما را متحول کند. اما، اگر این کار را اشتباه انجام دهید، هزاران دلار هزینه کرده و چیزی دریافت نمیکنید.

اما هیچ یک از وعده ها یا مشکلاتی که با تبلیغ گوگل همراه است واقعاً توصیف نمی کنند که این بستر بازاریابی چیست و یا چگونه کار می کند. Google Adwords  یک بستر تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) است. بر خلاف سایر سیستم عامل های PPC مانند فیس بوک.

 AdWords در واقع دو روش اساسی برای دسترسی به افراد به تبلیغ دهندگان ارائه می دهد:

 1) از طریق شبکه جستجوی Google و 2) از طریق Google Display Network 

گرچه این رویکردها از نظر عملکرد بسیار متفاوت هستند، هر دو از سیستم پیشنهادی PPC استفاده می کنند، جایی که تبلیغ کنندگان پیشنهاد می دهند تبلیغات خود را به مخاطبان مربوط نشان دهند.

تبلیغ گوگل
تبلیغ گوگل

شبکه جستجوی Google

شبکه جستجوی Google به شما امکان می دهد تبلیغات خود را به کاربرانی نشان دهید که فعالانه در جستجوی کلمات کلیدی انتخاب شده شما هستند. اگر صاحب مشاغل محوطه سازی هستید، پیشنهاد می کنید هر بار که کاربر در “Landscaper in Tallahassee” تایپ می کند، تبلیغ شما نمایش داده شود.

همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید، این “تبلیغات متنی” یک فرصت عالی برای جذب کاربرانی است که در مراحل تحقیق و خرید کانال فروش دیجیتال هستند. تبلیغات متنی با یک برچسب کوچک “آگهی” در کنار URL سایت مشخص شده اند.

Google Display Network 

Google Display Network  طور دیگری عمل می کند. “تبلیغات نمایشی” یا “تبلیغات بنری” به جای نمایش تبلیغات به کاربرانی که به طور آنلاین در جستجوی یک محصول یا خدمات هستند، در وب سایت هایی قرار می گیرند که فکر می کنید هدف شما در آن قرار خواهد گرفت.

Google Adwords  چیست

برنامه تبلیغات آنلاین Google است، این برنامه به شما امکان می دهد تبلیغات آنلاین ایجاد کنید تا به مخاطبان، محصولات و خدماتتان را ارائه دهید. پلتفرم Google Ads با تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) اجرا می شود، یعنی هر بار که بازدید کننده روی تبلیغ شما کلیک می کند، باید هزینه آن را پرداخت کنید.

آیا باید Google AdWords امتحان کنم؟

این روزها، تعداد زیادی سیستم عامل PPC برای انتخاب وجود دارد. شما دارای پلت فرم تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام، تبلیغات توییتر، Pinterest Pin promoted هستید … این لیست همچنان ادامه دارد. در حقیقت، Google AdWords حتی تنها بستر تبلیغاتی موتور جستجو نیست. تبلیغات بینگ و تبلیغات جستجوی یاهو نیز گزینه هایی هستند!

با این وجود، علی رغم همه رقابت ها، Google AdWords هنوز یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به مخاطبان هدف شما است.

Facebook Ads  و سایر سیستم عامل های PPC مطمئناً می توانند فوق العاده خوب کار کنند اما Google AdWords  مزیت دستیابی به مشتریانی که در جستجوی محصولات، مارک ها و محتوایی مانند خدمات و محصولات شما هستند را دارد. گزینه ای که در اکثر سیستم عامل های PPC رسانه های اجتماعی وجود ندارد و این  یک فرصت استثنایی (و سودآور) است که نباید دست کم گرفته شود.

سخن نهایی

تبلیغ گوگل  به معنای دستیابی به مشتریان بالقوه در مکان و زمان و با پیام مناسب میباشد. استفاده از یک بستر تبلیغاتی می تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند، اما همچنین اگر کمپین شما از کلمات کلیدی بی ربط استفاده می کند یا مخاطبان اشتباهی را مخاطب قرار می دهد، می تواند هدر دادن پول زیادی باشد.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :