هر آنچه که در مورد گوگل ترند باید بدانید!

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
گوگل ترند

تحقیق کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل رقبا، به دلیل نحوه کار موتورهای جستجو از جمله گوگل، بخش‌ های حیاتی موفقیت سئو شما هستند. کاربران از طریق عبارات یا کلمات کلیدی به جستجوی آنلاین می‌ پردازند. بسیاری از مطالعات اخیر، از جمله تحقیقی که توسط رند فیشکین ارائه شده است، نشان می‌ دهد که کلمات کلیدی یکی از 3 دلیل برتری هستند که باعث می‌ شود یک صفحه خاص در جستجو، بهتر از صفحه دیگر باشد. در این مقاله ابزار مهم گوگل ترند را بررسی خواهیم کرد.

به طور کلی، ذکر این نکته مهم است که اگر می‌ خواهید ترافیک مرتبط به وب ‌سایت خود را داشته باشید، تحقیق در مورد کلمات کلیدی ضروری است. همه کلمات کلیدی از نظر تقاضای جستجو و رقابت مشابه نیستند. برخی از آنها تعداد جستجوهای دیوانه وار و رقابت تقریباً صفر دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کلمات کلیدی برای سئو را مطالعه کنید.

گوگل ترند چیست؟

Google Trends یک ویژگی فوق ‌العاده مفید است که به شما امکان می ‌دهد با یک بررسی گسترده محبوبیت کلمه کلیدی را در هر منطقه یا زبان خاص انجام دهید. با جمع ‌آوری داده‌ های جستجوی کلیدواژه ‌های مختلف، می‌ توانید اطلاعات زیادی در مورد مخاطبان هدف، جمعیت‌ شناسی، علایق فصلی یا رویدادها کسب کنید.

جدای از آن، می ‌توانید کل تاریخچه و وضعیت فعلی محبوبیت یک عبارت جستجوی خاص را ببینید، مانند اینکه افراد چند وقت یک ‌بار یک کلمه کلیدی را در نوار جستجوی Google وارد می ‌کنند.

مقایسه و تضاد آمار کلمات کلیدی در Google Trends یک راه عالی برای برنامه ریزی استراتژی بازاریابی شما و گرفتن بهترین نتایج ممکن در دراز مدت است.

گوگل ترند تقریباً یک ابزار محبوب است که افزایش و کاهش علاقه مخاطبان را به یک موضوع خاص نشان می دهد. این نمودارها را با داده های نسبی و تضاد فرکانس جستجوی یک کلمه کلیدی خاص، در برابر حجم جستجو در یک بازه زمانی و منطقه معین فراهم می کند.

هنگامی که یک عبارت جستجوی انتخابی را تجزیه و تحلیل می‌ کنید، Google Trends کلمات کلیدی مرتبط دیگری را نیز پیشنهاد می ‌کند و به شما این امکان را می ‌دهد تا تصویر کاملی از محبوبیت موضوع را مشاهده کنید.

چگونه معنی هر نمودار در گوگل ترند را تفسیر کنیم؟

پس از وارد کردن یک کلمه کلیدی یا یک موضوع در نوار جستجو و مرور برخی از نسخه های جایگزین آن، نقطه ای برای فهمیدن معنای قله ها و فلات ها وجود دارد.

به گفته گوگل، هر قطعه از داده ها در نمودار، برای مقایسه محبوبیت نسبی استفاده می شود، با تقسیم آن بر کل جستجوهای مکان و بازه زمانی به دست می آید، در غیر این صورت مناطقی با بیشترین حجم جستجو همیشه در اولویت قرار دارند.

همه نتایج با توجه به حجم جستجوی موضوع در برابر حجم جستجوی همه موضوعات در محدوده 0 تا 100 قرار می گیرند. علاقه یکسان به جستجو در یک موضوع خاص در مکان ‌های مختلف، به هیچ وجه این معنی را ندارد که در مجموع دقیقاً همان تعداد دفعات جستجو شده است، رتبه صفر نیز به این معنی نمی باشد که کلمه کلیدی تجزیه و تحلیل شده هرگز جستجو نشده است. مورد دوم فقط نشان می‌ دهد که علاقه به یک عبارت/موضوع جستجو در مقایسه با اوج ‌ها ناچیز بوده است.

گوگل ترند

کلام آخر

شما با استفاده از ابزارهای گوگل، مانند گوگل ترند می توانید صفحات خود را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید به بالاترین رتبه در موتورهای جستجو برسید. ما در امن اس اس ال به شما کمک می کنیم تا این رتبه ها را کسب کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :