همه چیز درباره طول توضیحات متا

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
طول توضیحات متا

توضیحات متا متن کوتاهی است که در زیر وب سایت شما در SERP ظاهر شده و شامل اطلاعاتی در مورد صفحه سایت شما است. به گونه ای طراحی شده است که خلاصه ای از مطالب موجود در صفحه شما را در اختیار کاربران قرار دهد تا کاربران بدانند آیا این صفحه به سؤالشان پاسخ خواهد داد یا خیر. به طور کلی، طول توضیحات متا به 155 حرف رسیده است، به استثنای دوره های آزمایشی، مانند زمانی که گوگل به طور موقت طول توضیحات متا را 320 کاراکتر افزایش داد.

چرا باید به طول توضیحات متا اهمیت دهیم؟

مهم است که طول کاراکتر در طول توضیحات متا مفید باشد تا بخشی از توضیحات شما توسط موتور جستجو قطع نشود و در SERP ناقص به نظر نرسید. مطالب مفید در طول توضیحات متا به جلب توجه کاربران کمک می کند.

آیا توضیحات متا اهمیت دارند؟

بله. توضیحات متا ابزار با ارزشی است که هم برای کاربران و هم برای موتور جستجو در هنگام مدیریت سئو، وجود دارد. توضیحات متا هنگامی که صفحه در SERP ظاهر می شوند، کاربران آن را سریعا مشاهده می کنند تا ببینند آیا به جستجوی آنها پاسخ داده است یا خیر. کیفیت توضیحات می تواند بر تعداد افرادی که از طریق جستجو روی سایت شما کلیک می کنند تأثیر بگذارد. به نوبه خود، این امر می تواند باعث افزایش میزان ترافیک و تعامل شما و بهبود رتبه بندی شما در SERP شود.

طول توضیحات متا

چگونه می توانید توضیحات متا را بنویسید؟

در این محتوا یک تجزیه و تحلیل پنج مرحله ای ارائه شده است، بر اساس توصیه ها و پیشنهادهایی که گوگل در دستورالعمل های مدیر وب خود بیان کرده و در مورد چگونگی نوشتن توضیحات مؤثر که به رشد CTR شما در SERP کمک می کند.

دقت و کیفیت

دغدغه اصلی برای توصیف کیفیت، همیشه دقت است. توضیحات متا باید به درستی مطالب را توصیف کرده و انگیزه لازم برای کاربران را برای کلیک بر روی این لینک خاص فراهم کند. به خاطر داشته باشید که درست مانند بقیه مطالب شما، پر کردن کلمات کلیدی یا استفاده از تنها لیست های کلمات کلیدی عمومی باعث تجربه بد کاربر شده موجب ترغیب کلیک نمی شود. توضیحات متا باید قطعاتی با کیفیت از محتوا باشد.

محدودیت های کاراکتر

مهمترین متن محتوا را در توضیحات متا قرار دهید. Google محدودیت کاراکترها را برای طول توضیحات متا تعیین نمی کند، اما تعداد کاراکترهای نمایش داده شده برای کاربران در SERP را محدود می کند. بهترین روش این است که طول توضیحات متا را بین 120 تا 150 کاراکتر نگه دارید. این کار تضمین می کند که توضیحات به طور کامل در دسکتاپ و موبایل ظاهر می شود.

از یک تماس برای اقدام استفاده کنید

به توضیحات متا به عنوان مهمترین بخش بدنه در یک تبلیغ گوگل فکر کنید. توصیف کنید که صفحه چه چیزی را ارائه داده است و سپس از کلمات مربوط به زبان عمل استفاده کنید، مانند “یاد بگیرید که چگونه …” ، “کشف کنید که چگونه …” ، “خواندن در مورد …” ، “استفاده کنید برای …” ، “ثبت نام برای یک آزمون رایگان …” .

در صورت لزوم بخشنامه های ربات

از آنجا که DMOZ دیگر عملیاتی نیست ، دستورالعمل ربات های NOODP دیگر استفاده نمی شود. با این وجود ، گوگل هنوز هم به صاحبان سایت اجازه می دهد اگر بخواهند مانع از نمایش توضیحات متا توسط موتورهای جستجو در انواع SERP شوند، از دستورالعمل روباتهای “nosnippet” استفاده کنند. این باعث می شود نتیجه فقط عنوان را نشان دهد. ردیفی که در زیر لینک های وب سایت شما در SERP ظاهر می شود، نقش مهمی در جلب توجه و ترافیک وب سایت شما دارد. آنها ارتباط شما با خوانندگان آینده نگر را نشان می دهند.

سخن پایانی

توضیحات متا می تواند تأثیر موثری در اینکه آیا افراد از طریق نتیجه SERP روی محتوای شما کلیک می کنند یا خیر، داشته باشد. برای ایجاد توصیفاتی که باعث الهام بخشیدن به کاربر می شود کار کنید تا آنها تمایل به کلیک کردن داشته باشند و ببینند چه چیز دیگری راجع به موضوع می توانید بگویید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :