کلمه کلیدی در سئو چیست ؟

دسته بندی ها : سئو مریم حسین جانی
افزونه‌های-سئو

منظور از کلمه کلیدی در سئو در واقع آن عبارت‌هایی‌ست که محتوای وب‌سایت را شامل می‌شود و کاربران به وسیله آن میتوانند سایت شما را از طریق موتورهای جستجوگر پیدا کنند. با این اوصاف میتوان درک کرد که کلمات کلیدی اصلی‌ترین عنصر سئو به حساب می‌آید. محتواها براساس آن نوشته می‌شود، سایت براساس آن سئو می‌شود و حتی تصاویری مرتبط با آن در سایت بارگذاری می‌شود.

این مسئله غیرقابل کتمان نیست که گوگل محبوب ترین موتور جستجو در جهان است و کاربران از آن برای پیدا کردن محصولات، خدمات و اطلاعات موردنظرشان استفاده می‌کنند. پس اگر بتوانید به درستی اصول سئو را در سایت خود پیاده سازی کنید وب‌سایت شما در رتبه‌بندی گوگل نتایج بسیار قابل قبولی را بدست می‌آورد و در نتیجه بازدید، فروش و درآمدتان هم به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند. از همین‌رو اگر بتوانید لیستی از مهم‌ترین کلمات کلیدی مرتبط با سایت‌تان را پیدا کنید به نوعی قدم بلندی در این راستا برداشته‌اید زیرا انتخاب کلمه کلیدی مناسب به هیچ عنوان راحت نبوده و به دقت و البته آزمون و خطای زیادی نیاز دارد. در این محتوا در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بهترین روش برای یافتن کلمه کلیدی در سئو

کلمه کلیدی در سئو
کلمه کلیدی در سئو

به عنوان فعال حوزه دیجیتال مارکتینگ، همواره تحقیق در رابطه با کلمه کلیدی در سئو باید یکی از اجزای مهم و جداناپذیر بیزینس‌تان تبدیل شود. شما از این طریق متوجه خواهید شد، که مخاطبان‌تان چه چیزهایی را سرچ می‌کنند و هدفشان از جستجو آن چیست؟ با پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب، سایت‌تان به راحتی در دسترس افرادی قرار می‌گیرد، که مشتریان بالقوه یا بالفعل شما هستند. فراموش نکنید که این تحقیقات باید به صورت مکرر انجام شود و هر روزه به روزرسانی شود. همچنین واژه‌های قدیمی باید به صورت دوره‌ای مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند و آن دسته از کلمات کلیدی که رقابت بالایی بین محتواهای سایت‌های مختلف دارند با عباراتی خاص‌تر و طولانی‌تر جایگزین کنید. معمولا توصیه می‌شود عبارات موردنظر شما متفاوت از کلمات کلیدی استفاده شده توسط رقبای‌تان باشد.

زمانی که در این مرحله گامی درست بردارید میتوانید اطمینان داشته باشید که استراتژی محتوایی و بازاریابی شما در مسیر درستی قرار گرفته است. چند روش برای تحقیق بر روی کلمه کلیدی در سئو :

  • هدف بیزینس خود را مشخص کنید.
  • لیستی از کلماتی که کاربران می‌توانند با استفاده از آن‌ها سایت شما را پیدا کنند، تهیه نمایید.
  • هدف کاربران از کلمات کلیدی را در نظر بگیرید.
  • برای کلمات کلیدی سایت، صفحه فرود بسازید.

هدف کاربران از جستجو کلمه کلیدی

سئو
کلمه کلیدی در سئو

اینکه بتوانید هدف کاربران از جستجوی کلمه کلیدی را کشف کنید در واقع گام بلندی در رسیدن به رتبه بالای گوگل برداشته‌اید. زیرا یکی از مهم‌ترین عواملی که منجر به افزایش رتبه سایت توسط موتورهای جستجوگر می‌شود، افزایش میزان بازدیدکنندگان سایت است. البته نباید این مسئله را نادیده بگیرید که محتوای ارائه شده توسط وب‌سایت شما باید بسیار مفید و کاربردی باشد.

کلمه کلیدی در سئو می‌تواند معنای مختلفی را بیان کند، پس باید به تفسیر کلمه مورد نظر بپردازید تا بتوانید محتوای خوبی منتشر کنید. به طور مثال تصمیم دارید، از عبارت «چگونه یک وبلاگ بسازیم؟» برای مقاله‌ای در سایت خود استفاده کنید، باید این مسئله را درنظر بگیرید؛ این امکان وجود دارد که کلمه «وبلاگ» از نظر کاربران به معنای یک پست در وبلاگ یا خود وبلاگ شناخته شود، پس برای قبل از نگارش محتوای مربوطه به شرح این مسئله و تفکیک چیزی که در ذهن دارید و آن چیزی که در ذهن مخاطب وجود دارد بپردازید. این مسئله تاثیرگذاری و جذابیت محتوای شما را دوچندان می‌کند. برای تأیید اینکه هدف کاربر از یک کلمه کلیدی چیست، بهتر است ابتدا خودتان این کلمه را سرچ کنید و ببینید چه نتایجی به دست می‌آورید و سپس اقدام به تولید محتوا نمایید.

کلام آخر

کلمات کلیدی اولین قدم در استراتژی سئو سایت می‌باشد. قبل از تولید محتوا برای وب‌سایت خود باید لیستی از کلماتی که قصد دارید کاربران با استفاده از آن‌ها، مقالات شما را پیدا کنند، تهیه نموده و برای هر کدام مقاله‌ای مربوط و با کیفیت بنویسید، تا علاوه بر افزایش بازدید سایت بیزینس خود را نیز توسعه دهید.

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :