همه چیز در مورد api در برنامه نویسی ( بخش اول )

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
api در برنامه نویسی

API در برنامه نویسی چیست و چه کمکی به توسعه نرم افزار می کند؟ api مجموعه ای از تعاریف و پروتکل ها برای ساخت و تلفیق نرم افزار کاربردی است. API مخفف رابط برنامه نویسی برنامه است. API ها اجازه می دهند محصول یا خدمات شما با محصولات و خدمات دیگر ارتباط برقرار کنند بدون اینکه از نحوه اجرای آنها مطلع شوند. این می تواند توسعه برنامه را ساده کند، در وقت و هزینه صرفه جویی کند. هنگامی که شما در حال طراحی ابزارها و محصولات جدید هستید ، یا آنها را مدیریت می کنید، API ها به شما انعطاف می دهند. طراحی، مدیریت و استفاده را ساده کرده و فرصت هایی را برای نوآوری فراهم کنید.

نقش API در برنامه نویسی چیست

از آنجا که API کار را ساده می کند که توسعه دهندگان چگونه اجزای برنامه های جدید را در ساختار موجود ادغام کنند، به تیم های تجاری و فناوری اطلاعات کمک می کنند. نیازهای کسب و کار اغلب در واکنش به تغییر بازارهای دیجیتال، به سرعت تغییر می کند، جایی که رقبای جدید می توانند با یک برنامه جدید کل صنعت را تغییر دهند. برای ادامه رقابت، حمایت از توسعه سریع و استقرار خدمات نوآورانه مهم است. توسعه برنامه های بومی ابری روشی قابل شناسایی برای افزایش سرعت توسعه است و به اتصال معماری برنامه ریز سرویس ها از طریق API متکی است.

API یک روش ساده برای اتصال زیرساخت های شخصی شما از طریق توسعه برنامه بومی ابر است، اما به شما امکان می دهد داده های خود را با مشتریان و سایر کاربران خارجی به اشتراک بگذارید. API های عمومی ارزش بی نظیری از تجارت را دارند، زیرا می توانند نحوه ارتباط شما با شرکای شما را ساده و گسترش دهند و همچنین از درآمد شما به طور بالقوه کسب درآمد کنند (Google Maps API یک مثال مشهور است).

API و پخش کتاب

به عنوان مثال، یک شرکت پخش کتاب را تصور کنید. توزیع کننده کتاب می تواند یک برنامه ابری به مشتریان خود ارائه کند که به دفترداران کتابفروشی اجازه می دهد تا در دسترس بودن کتاب را با توزیع کننده بررسی کنند. توسعه این برنامه می تواند گران باشد، محدود به سیستم عامل است و نیاز به زمان توسعه طولانی و نگهداری مداوم دارد.

روش دیگر، توزیع کننده کتاب می تواند یک API برای بررسی موجودی سهام فراهم کند. مزایای این روش چند است:

    اجازه دادن به مشتریان برای دسترسی به داده ها از طریق API به آنها کمک می کند تا اطلاعات موجودی خود را در یک مکان جمع کنند.

api در برنامه نویسی چیست

    توزیع کننده کتاب می تواند بدون تأثیر مشتری، در سیستم های داخلی خود تغییراتی ایجاد کند، به شرطی که رفتار API تغییر نکند.

    با استفاده از یک API در دسترس عموم، توسعه دهندگانی که برای توزیع کننده کتاب، فروشندگان کتاب یا اشخاص ثالث کار می کنند می توانند برنامه ای را برای کمک به مشتریان در یافتن کتابهایی که به دنبال آنها هستند، توسعه دهند. این می تواند منجر به فروش بیشتر یا سایر فرصت های تجاری شود.

به طور خلاصه، API ها ضمن حفظ امنیت و کنترل به شما امکان دسترسی به منابع خود را می دهند. اینکه چگونه دسترسی را ایجاد می کنید، به خود شما بستگی دارد.

سه روش برای سیاست های انتشار API

قرار دادن API های شما در معرض شرکا یا مردم می تواند:

    کانالهای جدید درآمد ایجاد کنید یا کانالهای موجود را گسترش دهید.

    دامنه برند خود را گسترش دهید.

    از طریق توسعه و همکاری خارجی، نوآوری باز یا بهبود کارایی را تسهیل کنید.

API چگونه می تواند همه این کارها را انجام دهد؟

بیایید به مثال شرکت پخش کتاب بازگردیم.

فرض کنید یکی از شرکای این شرکت برنامه ای را توسعه می دهد که به افراد کمک می کند تا در قفسه های کتابفروشی کتاب پیدا کنند. این تجربه بهبود یافته، خریداران بیشتری را به کتابفروشی می آورد و کانال درآمد موجود را گسترش می دهد.

همچنین شاید شخص ثالثی از API عمومی برای توسعه برنامه ای استفاده کند که به مردم امکان می دهد به جای خرید از فروشگاه، مستقیماً از توزیع کننده کتاب بخرند. این یک کانال درآمد جدید برای توزیع کننده کتاب باز می کند.

اشتراک در ای پی آی

استفاده از اشتراک API می تواند تأثیرات مثبتی داشته باشد. هر مشارکت شناخت برند شما را فراتر از تلاش های بازاریابی شرکت شما گسترش می دهد. اشتراک فناوری برای همه، همانند یک API عمومی، توسعه دهندگان را ترغیب می کند تا یک اکوسیستم از برنامه ها را در اطراف API شما بسازند. افراد بیشتری که از فناوری شما استفاده می کنند به این معنی است که افراد بیشتری احتمالاً با شما تجارت می کنند.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :