تولید محتوای الکترونیکی چیست؟

دسته بندی ها : سئو نفیسه رفیع پور
تولید محتوای الکترونیکی چیست

تولید محتوای الکترونیکی چیست ؟ این روزها، شما نمی توانید حتی یک کلیک نمایید بدون اینکه با محتوای الکترونیکی روبرو شوید. محتوای الکترونیکی یا دیجیتالی که به عنوان رسانه دیجیتال نیز شناخته می شود، انواع مختلفی دارد، از فایل های متنی و صوتی و تصویری تا گرافیک، انیمیشن ها و تصاویر. به طور معمول، محتوای دیجیتال به اطلاعات موجود برای بارگیری یا توزیع در رسانه های الکترونیکی مانند کتاب الکترونیکی یا آهنگ اشاره دارد، اما بسیاری در صنعت محتوا استدلال می کنند که محتوای دیجیتال هر چیزی است که می تواند منتشر شود. با پیروی از این خط فکری، می توان به جرات گفت که اگر در اینترنت هستید، به احتمال زیاد در حال مشاهده و یا گوش دادن به یک قطعه محتوای دیجیتالی می باشید.

چه کسی تولید محتوای الکترونیکی می کند؟

اگر رسانه های اجتماعی به ما چیزی آموخته باشند، این است که همه ما ناشر های محتوا هستیم، چه بخواهیم و چه نخواهیم!

این شامل شرکت های رسانه ای به SMB ها و کارآفرینان محتوا می شود. اگر محتوای دیجیتالی هرگونه اطلاعات منتشر شده در نظر گرفته شود، به این معنی است که با هر توییتی که به اشتراک می گذارید، هر ویدیویی که در فیس بوک بارگذاری می کنید و هر بار که وبلاگ خود را به روز می نمایید، نقش خالق محتوای دیجیتالی را بر عهده دارید.

محتوای الکترونیکی رایگان در مقابل پولی

شاید یکی از بزرگترین موضوعات داغ پیرامون محتوای دیجیتال بحث محتوای رایگان در مقابل محتوای پولی باشد. آیا مصرف کنندگان باید هزینه محتوای دیجیتالی خود را پرداخت کنند یا باید به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار گیرد؟ اگر به صورت رایگان ارائه شود، آیا یک کسب و کار می تواند از محتوای خود درآمد کسب کند؟ این بحث به ویژه در صنعت سرگرمی و رسانه ها اهمیت دارد، که در سال های اخیر در مورد نحوه مدیریت محتوای دیجیتالی مانند فیلم ها و موسیقی به صورت آنلاین مورد انتقاد قرار گرفته است.

آینده تولید محتوای الکترونیکی چیست؟

سوالی که امروزه متخصصان اطلاعات را مشغول کرده است؛ این نیست که چه نوع محتوایی ایجاد شود، بلکه نحوه ارائه آن است. با محبوبیت مداوم تلفن های هوشمند، تبلت ها و خوانندگان الکترونیکی، مصرف کنندگان معمولی اکنون گزینه های متنوعی را در اختیار دارند که برای دریافت جدید ترین محتوای الکترونیکی به جایی غیر از رایانه خود مراجعه کنند.

نکته این است که وقتی همه محتوا تولید می کنند، مواردی که باقی می مانند، کسانی هستند که در واقع برای محتوای خود استراتژی تجاری دارند. به همین دلیل است که ما طرفداران قوی مدل کسب و کار Content Inc هستیم، که می تواند توسط هر سازمانی به عنوان یک مدل تجاری برای تولیدکنندگان محتوا استفاده شود.

کلام آخر:

امیدوارم در این مقاله به پاسخ سوال ” تولید محتوای الکترونیکی چیست ” رسیده باشید و به این نکته توجه داشته باشید که برای موفقیت در حوزه محتوای دیجیتال، تولید کنندگان محتوا باید بهترین راه را برای ارائه محتوای دیجیتالی خود به مصرف کنندگان تعیین کنند. شاید کتاب الکترونیکی باشد. شاید یک برنامه باشد. شاید این یک خبرنامه ایمیل (مانند The Tilt) باشد. انتخاب صحیح بستگی به نیاز های مخاطبان و میزان کنترل محتوای مورد نیاز دارد (برای مثال: ایمیل به ناشر کنترل بیشتری می دهد، در حالی که رسانه های اجتماعی به ناشر کنترل کمتری می دهد).

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :