محتوای سئو چیست؟

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
تولید محتوا و سئو

برای درک اینکه منظور بازاریابان از تولید محتوا و سئو چیست، مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید. ایجاد محتوای معتبر و ارزشمند برای دیده شدن در موتورهای جستجو بسیار مهم است. در واقع، به همین دلیل است که جدول تناوبی عوامل سئو با «عناصر» محتوا آغاز می ‌شود.

تولید محتوا و سئو

سئو، به بهینه سازی موتور جستجو یا فرآیند بهینه سازی یک وب سایت اشاره دارد تا افراد بتوانند به راحتی آن را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل پیدا کنند.

منظور ما از “محتوا” تمام اطلاعاتی می باشد که در وب سایت وجود دارد.

بنابراین، محتوای سئو هر محتوایی است که با هدف جذب ترافیک موتورهای جستجو ایجاد می شود.

کار های لازم برای تولید محتوا و سئو

تحقیق کلمات کلیدی:

اگر می خواهید از طریق جستجو ارگانیک، ترافیک ایجاد کنید، بهتر است قبل از شروع به نوشتن، تحقیقی جامع در مورد کلمات کلیدی انجام دهید. به این ترتیب، می‌ توانید روی کلمات کلیدی ای تمرکز نمایید که حجم مشخصی از جستجو از قبل برای آن‌ ها وجود دارد. به عبارت دیگر، درباره موضوعاتی بنویسید که مردم در حال جستجوی اطلاعات در مورد آن ها هستند.

بهینه سازی کلمات کلیدی:

تعداد کلمات کلیدی و مکان استفاده از آن بسیار مهم است.

سازماندهی محتوا:

محتوای سایت شما باید به روشی منطقی سازماندهی شود. این نه تنها برای SEO خوب است، بلکه به بازدیدکنندگان سایت شما کمک می نماید تا محتوای مرتبط دیگر را به راحتی پیدا کنند. (هر چه بیشتر در سایت شما بمانند، بهتر است.)

ارتقای محتوا:

با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی و ایجاد پیوند هایی به محتوای خود (چه در داخل و چه از سایت های خارجی) بازدید محتوا را افزایش دهید.

تولید محتوا و سئو

انواع محتوای سئو

محتوای سئو می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

صفحات محصول:

یک صفحه محصول خوب می تواند هم به عنوان محتوای سئو و هم به عنوان صفحه فرود PPC عمل کند.

پست‌های وبلاگ:

وبلاگ یکی از ساده ‌ترین راه ‌ها جهت ایجاد یک جریان منظم از محتوای مؤثر سئو می باشد. به طور کلی، پست‌ های وبلاگ جذاب ‌تر هستند و احتمال جذب لینک‌ ها نسبت به صفحات محصول بیشتر است، بنابراین می‌توانند راهی عالی برای ایجاد اعتبار برای سایت شما باشند.

مقالات:

این نوع اصلی محتوایی است که در بیشتر وب‌ سایت ‌های روزنامه یا مجله پیدا می‌کنید.

اگر در درجه اول سعی می کنید فروش محصول را افزایش دهید، تمرکز اصلی شما باید صفحات محصول جذاب و آموزنده ای باشد که هم برای جستجو و هم برای تبدیل، بهینه شده اند. تمرکز ثانویه شما می‌تواند محتوای وبلاگ باشد که نشان می ‌دهد چه زمانی و چگونه از محصولات خود استفاده کنید و به آن صفحات در جایی که مرتبط هستند، پیوند دهید.

ایجاد ویژگی های مداوم را در نظر بگیرید

برای مثال، یک وبلاگ غذایی ممکن است هر دوشنبه دستور العمل بدون گوشت را ایجاد کند.

تجزیه و تحلیل و ارزیابی مجدد

در نهایت، به طور منظم تولید محتوا و سئو خود را تجزیه و تحلیل کنید. معیار های خوب موفقیت و تعامل شامل بازدید از صفحه، پیوند ها، نظرات، اشتراک‌گذاری ‌های اجتماعی (لایک ‌های فیس‌بوک، توییت ‌ها و غیره) و نرخ تبدیل است. تحلیل شما باید دو هدف داشته باشد:

  • موفقیت های خود را مطالعه کرده و  استراتژی های خود را تکرار کنید.
  • زمانی را برای به روز رسانی و بهبود محتوای سئوی قدیمی تر اختصاص دهید.

کلام آخر

ما در این مقاله خلاصه ای از استراتژی تولید محتوا و سئو را بررسی کردیم، برای اطلاعات بیشتر مقالات مربوطه را مطالعه نمایید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :