اهمیت طول عبارت کلیدی

دسته بندی ها : متفرقه مونا اکبری
کلمه کلیدی چیست

بهینه سازی پست ها و صفحات شما با یک عبارت کلیدی باعث می شود افراد بتوانند محتوای شما را راحت تر پیدا کنند. در اینجا، ما به یک جنبه خاص از عبارت کلیدی یعنی طول عبارت کلیدی خواهیم پرداخت.

ما به شما خواهیم گفت که چگونه طول عبارت کلیدی شما با SEO ارتباط دارد. و چند نکته اساسی در مورد زمان استفاده از عبارت های کوتاه یا طولانی دریافت خواهید کرد.

آیا در Yoast SEO گلوله ای قرمز یا نارنجی برای طول عبارت کلیدی دریافت کرده اید؟

مستقیماً به مطالعه آنچه ارزیابی طول عبارت کلیدی در Yoast SEO انجام می دهد، بپردازید، یا آنچه را که باید برای جلوگیری از دیدن گلوله های نارنجی یا قرمز برای طول عبارت کلیدی خود انجام دهید، بخوانید.

کلید واژه کانونی یا عبارت کلیدی کانونی چیست؟

عبارت کلیدی کانونی عبارتی است که می خواهید پست یا صفحه شما در موتورهای جستجو پیدا شود. گاهی اوقات، یک کلمه است، اما معمولاً از چند کلمه تشکیل شده است. به همین دلیل ما آن را یک عبارت کلیدی می نامیم.

چرا طول عبارت کلیدی برای سئو مهم است؟

روشهای مختلفی برای انتخاب عبارت کلیدی برای پستها یا صفحات شما وجود دارد.

می توانید مقاله خود را برای یک کلمه کلیدی عمومی و کوتاه بهینه کنید.

این کلمات کلیدی رایج تری هستند که بازدید زیادی از جستجو را به خود اختصاص می دهند.. اما، آنها همچنین رقابت زیادی بر سرآنهاست.

همچنین می توانید برای یک عبارت کلیدی طولانی تر و مشخص تر،، بهینه سازی کنید. به این عبارات کلیدی طولانی تر، اصطلاحات کلیدی طولانی دم نیز گفته می شود.

آنها ترافیک جستجو کمتری دارند، اما معمولاً مقدار تبدیل بالاتری دارند.

 دلیل آن این است که آنها بیشتر روی یک محصول یا موضوع خاص تمرکز می کنند.

عبارات کلیدی طولانی تر بهینه سازی پست شما را دشوار می کند. از آنجا که شما مجبورید چندین بار از تعداد زیادی کلمه نزدیک به یکدیگر استفاده کنید. بنابراین خواندن کپی خود دشوار است.

البته، Yoast SEO Premium می تواند به شما در حل این معما کمک کند. یواست سئو، فرم های کلمه ای را تشخیص می دهد و به شما امکان می دهد برای مترادف ها و عبارات کلیدی مرتبط نیز بهینه شوید.

همچنین به طور معکوس، استفاده از یک کلمه کلیدی تنها تمرکز ممکن است،زیرا بهینه سازی پست را آسان کند. اما رتبه بندی برای آن پست به علت رقابت شدید تر دشوارتر خواهد بود.

طول عبارت کلیدی
طول عبارت کلیدی

ارزیابی طول عبارت کلیدی در Yoast SEO چه کاری انجام می دهد؟

ارزیابی طول عبارت کلیدی بررسی می کند که آیا عبارت کلیدی تمرکز وجود دارد و آیا طولانی نیست. اما چه چیزی طولانی است؟ برای پاسخ به این س weال باید کمی توضیح دهیم که Yoast SEO با عبارت کلیدی شما چه می کند ، و کلمات موجود در عبارت کلیدی را هنگام ارزیابی طول عبارت کلیدی شما حساب می کنیم.

می توانید ببینید که Google کلمات (و کلمات مختلف) این عبارت جستجو را در نتایج جستجو برجسته می کند ، حتی اگر دقیقاً به ترتیب پرسش اصلی نباشد.

Yoast SEO سعی دارد رفتار Google را تقلید کند. این عبارت کلیدی شما را قطعه قطعه می کند و سپس از این کلمات در ارزیابی های مختلف سئو استفاده می کند. به عنوان مثال ، در بررسی تراکم عبارت کلید ی، بررسی خواهیم کرد که آیا این کلمات در جایی از نسخه شما نزدیک به یکدیگر هستند یا خیر.

ما در این بررسی به دنبال مطابقت دقیق عبارت کلیدی کانونی نخواهیم بود، زیرا اگر به طور طبیعی بنویسید احتمالاً ترتیب آن کلمات را در جملات خود تغییر می دهید.

سخن پایانی

کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی به شما در رتبه بندی کمک می کنند. بنابراین، شما باید از آنها عاقلانه استفاده کنید.

بعد از اینکه تحقیق خود را انجام دادید و در مورد عبارت کلیدی که می خواهید استفاده کنید تصمیم گرفتید، Yoast SEO به شما کمک می کند.

یکی از کارهایی که انجام می دهد بررسی طول کلمات کلیدی شما است. وقتی کلمه کلیدی شما از دست رفته است یا خیلی طولانی است به شما هشدار می دهد، و اگر عمل کنید گلوله ای سبز به شما می دهد.

بنابراین از آن استفاده کنید، پست ها و صفحات خود را بهینه کنید تا توسط کاربران راحت تر پیدا شوید.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :