پشتیبانی سئو شامل چه مواردی خواهد شد؟

دسته بندی ها : سئو نفیسه رفیع پور
پشتیبانی سئو

امروزه 55٪ مشاغل تجاری در خدمات حرفه ای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) سرمایه گذاری می کنند. هرچند قبل از اینکه شرکت شما خدمات پشتیبانی سئو را در نظر بگیرد، پاسخ دادن به این دو سوال بسیار مهم است:

خدمات SEO چیست؟

خدمات یک شرکت SEO باید شامل چه مواردی باشد؟

تعریف سئو

SEO مخفف Search Engine Optimization است که به معنای افزایش میزان و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج ارگانیک موتور جستجو است.

تعریف خدمات سئو

خدمات SEO خدماتی هستند، که معمولاً توسط آژانس های جستجوگر ارائه می شوند و به شرکت شما کمک می کنند تا در بهینه سازی موتور جستجو موفق شود. توسط سئو، کسب و کار شما می تواند در نتایج موجود در موتور های جستجو، مانند Google و Bing قابلیت مشاهده خود را افزایش دهد.

در واقع شما به طور خاص بر روی نتایج جستجوی مربوط به شرکت، محصولات، خدمات یا صنعت خود تمرکز می کنید.

7 مورد از خدماتی که شرکت های پشتیبان سئو می بایست ارائه دهند

اکنون که تعریف خدمات سئو را می دانید، ضروری است خدمات ارائه شده توسط شرکت های سئو را مرور کنید. آژانس ها می توانند متفاوت از هم باشند، اما هنگام مقایسه آژانس ها، بر خدمات سئو که شامل موارد زیر است تمرکز کنید:

1. حسابرسی سئو

خدمات هر شرکت سئو باید دارای ممیزی SEO باشد.

با یک حسابرسی SEO، ارائه دهنده SEO شما نگاهی عمیق به استراتژی فعلی شما می اندازد. حتی اگر شما یک استراتژی سئو ندارید، آژانس مورد نظر می بایست سایت شما را از دیدگاه سئو ارزیابی کند و به بررسی امکان برتر بودن بپردازد.

شما می توانید از ابزار های رایگان حسابرسی SEO استفاده نمایید، اما آن ها بینشی که تیم متخصص SEO در اختیار شما قرار می دهد را به شما نخواهند داد، به همین دلیل خدمات سئو باید شامل ممیزی باشد. اگر این کار را نکنند، این نشان دهنده عدم آمادگی شرکت SEO می باشد.

و چنانچه یک حسابرسی سئو وجود نداشته باشد نشان دهنده این می باشد که آژانس مورد نظر قصد ایجاد استراتژی سفارشی برای تجارت شما را ندارد و نمی خواهند وقت خود را برای حسابرسی سایت شما بگذارند.

 • بهترین استراتژی ها متناسب با مشاغل ، برند و مخاطبان شما است

2. تجزیه و تحلیل رقیب

مهم نیست که صنعت شما چقدر خوب است، شما می خواهید با خدمات پشتیبانی سئو  رقیب خود را تجزیه و تحلیل کنید. با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل، شرکت SEO شما می تواند رقبای آنلاین و آفلاین را کشف کنید که این کشف می تواند استراتژی شما را آگاه سازد و به شما کمک کند از نقاط ضعف رقبا استفاده نمایید.

 • آژانس مورد نظر می بایست رقبای شما را به طور مداوم ارزیابی کند
 • آنالیز رقبا هر سه ماه یکبار رقبای زمان قابل قبولی می باشد
پشتیبانی سئو
پشتیبانی سئو

3. استراتژی سفارشی

استراتژی سفارشی یکی از مولفه های اصلی تعریف خدمات SEO است. وقتی رویکردی شخصی به تجارت خود دارید، می توانید بازده سرمایه گذاری (ROI) خود را از SEO به حداکثر برسانید. این به تماس، سفارش و بازدید بیشتر از شرکت شما منتهی می شود.

دلیل حساسیت این مسئله این است که بسیاری از شرکت های سئو، به ویژه شرکت های تبلیغاتی “ارزان” سئو، استراتژی های برش کوکی یا کپی و چسباندن را ارائه می دهند.

4. بهینه سازی خارج از صفحه

بسته شما باید شامل بهینه سازی خارج از صفحه باشد. در سئو، بهینه سازی خارج از صفحه به فاکتور های بهینه سازی خارج از وب سایت شما اشاره دارد که در رتبه بندی شما در نتایج جستجو تأثیر دارند.

به عنوان مثال: پروفایل بک لینک شما می تواند رتبه بندی شما را در نتایج جستجو شکل دهد. نمایه لینک برگشتی شما، به عنوان مرجع، به کمیت و کیفیت وب سایت های لینک دهنده به سایت شما اشاره دارد.

مثالا: یک وبلاگ نویس مواد غذایی، هنگام به اشتراک گذاشتن کوکی های سفارشی که برای عروسی آن ها درست کرده اید، ممکن است به وب سایت شما پیوند دهد.

به عنوان بخشی از خدمات یک شرکت SEO ، آن ها اغلب موارد زیر را برای SEO خارج از صفحه ارائه می دهند:

 • تبلیغ محتوای وب سایت به وبلاگ نویسان و مسئولان وب سایت
 • توسعه محتوای قابل اشتراک برای وبلاگ سایت
 • نظارت بر موارد ذکر شده شرکت شما در رسانه های اجتماعی توسط کاربران و تأثیرگذاران
 • بهینه سازی نمایه Google برای کسب و کار

5. بهینه سازی در صفحه

بهینه سازی در صفحه یکی دیگر از مولفه های مهم خدمات پشتیبانی سئو می باشد. آژانس جستجوگر شما، بر روی بهینه سازی ویژگی های وب سایتتان، برای موتور های جستجو مانند Google، متمرکز است.

برخی از خدمات SEO در بهینه سازی صفحه شامل:

 • به روزرسانی برچسب های عنوان و توضیحات متا برای جستجو
 • حسابرسی معماری اطلاعات، هدایت ها و ساختار پیوند داخلی وب سایت
 • ایجاد نقشه سایت
 • بهینه سازی تصاویر سایت مطابق با بهترین روش ها
 • بهینه سازی وب سایت با کلمات کلیدی ارزشمند و مرتبط
 • تجزیه و تحلیل قابلیت استفاده، سرعت و طراحی سایت

در بیشتر موارد، بهینه سازی در صفحه بخش قابل توجهی از خدمات SEO شما را تشکیل می دهد.

6. گزارش های ماهانه

شفافیت در مورد خدمات سئو بسیار ضروری است. شما آژانسی را می خواهید که تیم شما بتواند به آن اعتماد کند، به همین دلیل گزارش های منظم ماهانه می بایست جزوی از خدمات باشد.

با یک گزارش عملکرد، کسب و کار شما می تواند فورا از نتایج استراتژی SEO شما مطلع شود. به عنوان مثال: گزارش شما می تواند شامل میزان بازدید ارگانیک وب سایت، نرخ تبدیل و رتبه بندی در نتایج جستجو را باشد.

 • علاوه بر گزارش، داشتن جلسات روتین با مسئول سئو سایتتان بسیار موثر خواهد بود
پشتیبانی سئو

7. بهینه سازی تصاعدی

سئو یک استراتژی مداوم است، به همین دلیل تعریف خدمات سئو به طور کلی بر مشارکتی که تجارت شما با آژانس سئو شما دارد، تأکید می کند. به همین دلیل خدمات آنها باید شامل بهینه سازی تدریجی باشد.

حتی پس از اینکه سایت شما استاندارد های سئو را رعایت کرد، شرکتی که پشتیبانی سئو شما را بر عهده دارد، همچنان به دنبال روش هایی برای بهبود و ارتقا استراتژی سئو سایتتان هستند که به شما امکان می دهد درآمد بیشتری از سئو کسب کنید.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :